Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Álkeresztények? Meddig tart a...

Álkeresztények? Meddig tart a kereszténység, kinek szól a hitük?

Figyelt kérdés
Voltam templomban és amint ott ültem leült nem közvetlen mellém egy ismerősöm, aki elég mogorván csak fejét biccentve köszönt. Ott akkor pattant ki a fejemben a kérdés, kinek szól a kereszténység, ha még annyi tisztelet sincs másikban, hogy kinyissa a száját. Ez az ember végig zárt a misén, nehéz elmagyarázni, mintha érdekelné meg nem is ami ott történik. Engem viszont ezután annyira zavart a dolog, hogy eljöttem már a vége előtt. Hívő keresztények, de másfelé lenéző emberek, az alapvető tanítást sem tartják be, hogy akarnak Istennel tetsző dolgot tenni, ha ők különbnek tartják magukat másoktól? Lehet nem kerek a mondandóm, de próbáltam szofisztikáltan csak a kérdésre vonatkozóan fogalmazni. Aki úgy érzi tud hozzátenni a kérdéshez és érdemben válaszolni kérem tegye meg.

2016. okt. 10. 00:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


A valódi kereszténység gyakorlása nem a templomokban zajlik, hanem a hétköznapokban. Amikor az Úr Jézus Krisztus majd ítéletet tart, senkitől nem fogja megkérdeni hányszor volt templomban, és ott hogyan viselkedett...


"Amikor pedig az Emberfia eljön az ő dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor odaül dicsősége trónjára. Összegyűjtenek elé minden népet, ő pedig elválasztja őket egymástól, ahogyan a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől. A juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja. Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek az országot, amely készen áll számotokra a világ kezdete óta. Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám. Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád? A király így felel majd nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor megtettétek ezeket akár csak eggyel is az én legkisebb testvéreim közül, velem tettétek meg. Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre! Mert éheztem, és nem adtatok ennem, szomjaztam, és nem adtatok innom, jövevény voltam, és nem fogadtatok be, mezítelen voltam, és nem ruháztatok fel, beteg voltam, börtönben voltam, és nem látogattatok meg. Akkor ezek is így válaszolnak neki: Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, jövevénynek vagy mezítelennek, betegen vagy börtönben, amikor nem szolgáltunk neked? Akkor így felel nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor nem tettétek meg ezeket eggyel a legkisebbek közül, velem nem tettétek meg. És ezek elmennek az örök büntetésre, az igazak pedig az örök életre." (Máté ev. 25:31-46)


Üdv. Péter

2016. okt. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Andizsuzsi ***** válasza:
90%

"jól beolvasok most a kérdezőnek részt"


Én nem olvastam be, hanem elmondtam a véleményemet a kérdéseddel kapcsolatban. Legközelebb kérlek azt írd, hogy csak az szóljon hozzá, aki veled ért egyet.


"kinek szól a kereszténység, ha még annyi tisztelet sincs másikban, hogy kinyissa a száját. "

A fejbiccentés a köszöntés teljesen udvarias formája. Bőven kifejezi a tiszteletet különösen egy olyan helyen, ahol amúgy sem hangoskodunk.

2016. okt. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Máté evangéliuma 7:1-5

Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek. Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek. Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, a mely a te szemedben van, nem veszed észre? Avagy mi módon mondhatod a te atyádfiának: Hadd vessem ki a szálkát a te szemedből; holott ímé, a te szemedben gerenda van? Képmutató, vesd ki előbb a gerendát a te szemedből, és akkor gondolj arra, hogy kivessed a szálkát a te atyádfiának szeméből!


Ha akarsz változtatni az embereken kezzd magaddal. Ráadásul senki sem szent, nem rágalmazhatod az ismerődödet, mert voltvegy rossz napja. Nem azt mondom, hogy csak a saját üdvösségeddel foglalkozz, hanem valaki háta mögött kibeszélni az illetőt az nem korrekt, még ha névtelenül teszed akkoe sem. Ha ennyire zavar akkor menj oda hozzá és kérdezd meg hogy mi a probléma.

2016. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Mivel a kérdés elég komplex lenne és terjedelmét tekintve sok lenne, ha beleírnám a személyes kapcsolatomat az ismerősömmel így inkább meghagyom. Senki nem állította, hogy én nem vagyok bűnös, sőt egyenesen kijelentettem magamról, hogy én is álkeresztény vagyok...
2016. okt. 10. 16:50
 15/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Bemásolok egy részt egy templomi etikett leírásból:

"A templomba belépve öröm ismerős arcokat látni, ilyenkor azonban csak diszkréten köszöntsük egymást. Ha feltétlenül szükséges valamit megmondanunk valakinek, menjünk oda hozzá, és halkan, suttogva közöljük vele mondandónkat."


A templomba és a szentmisére különösen Jézussal találkozni mennek a hívek elsősorban; az embertársait, felebarátait szeretni és társadalmi életet élni majd ezután és mondjuk ennek következtében (könnyebben) is lehet...


Egyébként az azért egy picit furcsa, ha valaki úgy kritizál meg más valakit, annak hiteles kereszténységét firtatva, hogy közben kijelenti önmagáról, hogy "ő is álkeresztény"; miközben a másikról pusztán annyit tudunk, hogy -a templomi etikettnek egyébként megfelelően-, pusztán a fejét biccentve köszönt...


Szerintem ezen gondolkodj el, mielőtt lehúznád másokról a keresztvizet (ha már itt tartunk...), amiért valaki mást gondol, mint te, akár a kérdésedre válaszolva, vagy nem neked tetszőén viselkedik.

2016. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kedvenc professzorom mesélte saját esetét:

9 éves lehetett,amikor lelkész nagyapjával sétálta haza az istentiszteletről.Egyszer elhaladtak,egy szamárfogat mellett.-Nagyapa!A szamár ugye jó keresztény!-kérdezte.-Miért?Hogyan kérdezhetsz ilyet?-Hát...csak azért,mert olyan szép hosszú,komor arca van.


A sztorija után még annyit fűzött hozzá,hogy az a prédikáció,amiben nincs humor,az röhelyes,s az a közösség,amelyik mogorva,az agonizál.

2016. okt. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Az én közösségem igen vegyes összetételű.Reformátusok,katolikusok,román ortodoxok,evangélikusok,khrisna hitűek,adventisták alkotják.

Amikor a lelkész feláll a szószékre,percekig kell várnia,míg elcsendesedik a közösség,az egymást szeretettel köszöntők zajától,s az Ámen után,nem ritkán 5-6 órahosszát kell várnia a sekrestyésnek,hogy bezárhassa a templomot.

Szerintem,a kulcs,a lelkész kezében van.Az ő lelkülete,példaadása határozza meg,a közösség mentalitását.Ha nem várná meg a köszöntések befejezését,hanem a pontosságot betartva mereven ragaszkodna a"jórendre",ilyen merevség uralkodna a közösségben is.Ha a lelkész nem járná körbe a közösséget őszinte érdeklődéssel tagjai személyes életével kapcsolatban,mehetne mindenki haza,az Ámen után azonnal,vagy korábban.

2016. okt. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Szerintem egyértelműen fogalmaztam azért, hogy végre tovább tudjunk lépni a személyemet illetően és a kérdésre tudjunk koncentrálni. Sajnálom, hogy ehhez az kellett, hogy egyeseknek a szájízüknek megfelelően legyek én is ellátva a kérdésben feltett jelzővel. Úgy látom továbbra sem tudtak továbblépni ezen. Így a kérdés értelmetlen mivel a sztori amit belefogalmaztam elvette az élét a kérdésnek.
2016. okt. 10. 18:23
 19/23 anonim ***** válasza:

Bár optimálisnak tartom,ha egy egyházközösség tagjai szeretettel fordulnak egymás,és vendégeik felé,annak formája kötött.


Kimondottan visszataszító lenne,ha az istentisztelet közben egyesek felállnának hangosan köszönteni a későn érkezőket,netán családi konfliktusaikat osztanák meg Isten szava hirdetése-az istentisztelet-közben.Annak ideje,a lelkész(pap)köszöntése előtt,vagy az Ámen után van.

Az istentiszteleten nincs helye magánbeszélgetésnek.Akkor, legfeljebb egy barátságos fejbólintással köszöntünk.

Az istentisztelet nem egy parlament,ahol műveletlen bunkók kiabálnak bele egymás interpellációiba,mások pedig szexuális aberrációikat szervezik a nemzet ügyei intézése helyett.

2016. okt. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
52%
Kedves kérdező, szerintem Jézus elég egyértelműen fogalmazott: ne ítéljünk el másokat, ha magunk is ugyanúgy bűnösök vagyunk. Amilyen mértékkel ítélsz, olyannal fognak téged is. Isten irgalmas és megbocsátó, de a saját keménységedet ettől függetlenül behajtja rajtad a végítélet napján.
2016. okt. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!