Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosak! Mi a véleményetek...

Vallásosak! Mi a véleményetek Seth Macfarlaneről (Family Guy alkotója)?

Figyelt kérdés
Szerintetek rá akarja erőszakolni a nézeteit a nézőkre ?
2016. okt. 22. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy. Laza csávó
2016. okt. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ki hogy fogja fel. Mki tud gondolkodni.
2016. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Engem sokszor megbotránkoztat mikor Jézust figurázza ki, ugyanakkor vannak jó meglátásai a vallásos emberekkel szemben. Ahogy south park, ez is egy szélsőséges társadalom kritika.
2016. okt. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Minden alkotó "rá akarja erőszakolni" a nézeteit a nézőre, olvasóra, hallgatóra. Ha nem így lenne, akkor nem alkotna semmit nyilvánosan. Ezzel nincs is semmi baj.


A dolog ott kezd érdekes lenni, hogy milyen témában meddig lehet elmenni.


Európában, vagy akár Ázsiában, kulturált ember nem cikizi nyilvánosan a másik ember szüleit, gyerekeit, rokonait, anyanyelvét, hazáját, vallását, hivatását, bármit is gondol róla magában.


Viszont Észak-Amerikában a kulturált viselkedés normarendszere messze elmarad az európaitól és az ázsiaitól. Ha ezt figyelembe vesszük, akkor nem érdemes megsértődni a South Park meg a Family Guy vallási "humorán". (Ami európai mércével nézve még a humor szintjét sem éri el.)

2016. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nagyon fontos az önirónia, amiben az illető nagyon jó. Az egyik részben saját magát és a sorozatát gúnyolja ki, amikor embereket kérdeznek, hogy mi a véleményük a Family guyról.

Persze sokan sértődnek meg a sztereotípiák miatt, főleg azért, mert igazak.

2016. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem kepmutato, az biztos...
2016. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
Én a magam módján vagyok vallásos szóval a katolikusokat kipécéző részek például engem hidegen hagynak, sőt néha inkább egyet is értek velük de ettől függetlenül szerintem a Family Guy ritka szar egy sorozat, ismétlődő, orrvérzésig erőltetett "poénokkal", amik körülbelül egy infantilis tinédzser intellektuális szintjének lenne csak kielégítő (mondjuk ez meg egyéni ízlés kérdése, szóval senkinek nem kötelező velem egyet értenie, de ez az én véleményem)
2016. okt. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!