Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, ha tudományosan...

Ateisták, ha tudományosan igazolható lenne, hogy az Ószövetség Istene létezik, akkor megtérnétek hozzá?

Figyelt kérdés

A kérdés természetesen csak elmélkedés, de ha így lenne, akkor mit tennétek?


Köszi a válaszokat előre is,


Dante


2016. okt. 26. 22:53
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
A kérdés az ateistákhoz szól, ezért csak az ő válaszaikat várom (esetleg agnosztikusokét, deistákét).
2016. okt. 26. 22:54
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Elfogadnám, hogy van, de nem járnék minden vasárnap templomba, meg imádkoznék evés és alvás előtt.
2016. okt. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 Mojjo ***** válasza:
88%

Ha Észak-Koreában élnél, akkor dícsőítenéd-e Kim Dzsong Un-t? Már nyílvánosan...


Na ez tökugyanez. JHWH-nak valaki vagy a legnagyobb híve, vagy vége van, mint a botnak. Pont, mint Kim Dzsong Unnál.

2016. okt. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 Mojjo ***** válasza:
100%
Amúgy a kérdésre válaszolva: természetesen nem tudnám szívemből szeretni/tisztelni, és akkor rendkívül finoman szóltam. Ha nem akarnám, hogy az örökkévalóságik rotyogjak a fazékban, meg kéne próbálnom, de nem menne. Szóval összességében egy ilyen világban nekem annyi lenne.
2016. okt. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Nem. Olvastam az Ószövetséget. Nem tudnék megfelelni neki akkor sem, ha szeretnék.


Állatáldozatokat kíván bizonyos időközönként. Én nem tartok állatokat. Gondolom a vásárolt hússal nem elégedne meg, annak nem lehet úgy szétfröcskölni a vérét az oltáron, ahogy le van írva, hogy kell.


Ezen kívül van egy betegségem, és meg van írva, hogy ez sem jó pont nála, csak az egészségeseket szereti.


Ezen kívül származásilag nem vagyok zsidó, és hirtelen csak egy szereplő jut eszembe az Ószövetségből, aki nem hal meg, hanem megtér JHVH-hoz, de nem zsidó. Ő egy prosti, aki segített a zsidó katonáknak kiirtani a saját városát. Ez megint olyan mérce, amihez nem tudnék felérni.


Szóval úgy néz ki, hogy ha létezne ez az isten, akkor bajban lennék.

2016. okt. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Nem csak Ráháb tért meg JHVH-hoz, Jónás könyve szerint a hajósok és Ninive is.


Tegyük hozzá, hogy Jónás könyve nem történelem, hanem novella, de most ne bonyolítsuk túl a dolgot. :D


Az ótestamentumi megtérések mindenesetre valóban eléggé érdekesek. Vajon a hajósok és Ninive lakosai akkor is megtértek volna, ha nincs a vihar, illetve a város pusztításáról szóló prófécia? És Ráháb? Ha nincs a zsidó honfoglalás, vajon akkor is olyan rendes lett volna a zsidó kémekkel?


Amúgy Ninive végül elpusztult, ahogyan Náhum próféta megjövendölte. Ha jól tudom, i.e. 612-ben a babiloniak és a médek vették be.


Köszi egyébként a válaszokat.

2016. okt. 27. 00:12
 7/42 Mojjo ***** válasza:
100%
Úgy mellesleg Jézus egész véletlenül nem ennek a JHWH-nak az inkarnációja? Márhogy egy vele, de mégsem, vagy mifene...
2016. okt. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Nem szeretném ennyire túlbonyolítani a dolgot, ez a kérdés az ótestamentumi istenképről szól.


De ha már felvetődött ez a kérdés, akkor itt a teológiai válasz röviden:


Az Újszövetség alapján elég alapos okunk van azt gondolni, hogy a Szentháromság tagjai közül Jézus Krisztus az, aki beszél az Ószövetségben, ami azt jelenti, hogy ő azonos JHVH-val.


János evangéliumában ez már hallgatólagosan megjelenik, az apostoli levelekben még inkább, különösen a nestle-aland novum testamentum graece 28-ban a Júdás levél szövegkritika kiadása a legmegdöbbentőbb ebben a kérdésben. Ott ugyanis kerek-perec ki van mondva, hogy Jézus hozta ki a zsidókat Egyiptomból.

2016. okt. 27. 00:37
 9/42 Mojjo ***** válasza:
@8: köszönöm a választ!
2016. okt. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Egyébként az Ószövetséghez még annyit hozzátennék, hogy a kutatás alapján ma már tudjuk, hogy az ószövetségi istenkép egy vallásfejlődésen ment keresztül. Talán látszólag ennek nincs túl sok jelentősége, pedig bizonyos szakaszok exegézisénél ez elég fontos információ. Mint ahogyan az is, hogy az ószövetségi könyvek történelmi háttere is befolyással van az értelmezésre.


Szerintem az Ószövetség az ókori irodalom egyik legérdekesebb kutatási területe, most nem foglalkozom vele konkrétan, de majd a jövőben valamikor talán visszatérek rá.


Amúgy jöhetnek még válaszok, egyelőre úgy néz ki, senki sem térne meg. :D

2016. okt. 27. 01:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!