Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában hol szerepel az...

A Bibliában hol szerepel az Angyalok teremtése és Lázadása?

Figyelt kérdés
Csak mert eddig nem találtam rá (nem vagyok hívő csak érdekel) Meg ha nincs is benne akkor,hogy-hogy vannak egyáltalán angyalok? (arra is gondoltam,hogy apokrif részekben van)
2010. ápr. 29. 11:56
1 2
 11/11 Roxy333 ***** válasza:

Utolsó,elmagyarázom,már ha még olvasod:

Pontosan a szabad akarat miatt teremtette meg őket is. Igazságos lenne szerinted,ha ők még csak esélyt se kapnának? El tudnák kerülni a poklot,az nem egy olyan hely,ahova kerülni KELL,hanem egy olyan hely,ahova az ember maga tart,és csak egyetlen mondattal meg tudná változtatni a helyzetét,ha azt bizalommal mondja,és nem kétségek közepette. Isten nem csak úgy kiválogatja az embereket,nem létezik eleve elrendelés,Ő csak ismeri a jövőt,de nem Ő irányítja. Ez olyan,mintha én tudnám,hogy te mit csinálsz holnap,de az még nem jelenti azt,hogy azt az én akaratomból csinálod,én csak tudok róla. Na ez is olyan. Akik mellette döntenek,szabad akaratuk volt,hogy elkerüljék a poklot,akik nem,azoknak szintén a szabad akaratuk volt,nem taszigálja őket senki a pokolba,Isten meg végképp nem. Én a poklot nem büntetésnek fogom fel,mert nem Isten küld pokolra,hanem az ember megy oda magától. Nem azt kell nézni,hogy Isten milyen gonosz,mert ártatlanokat küld a pokolra,hanem azt,hogy milyen jó,mert bűnösöknek megkegyelmez,csak mert Jézus mellett döntenek,és ezáltal nem engedi őket a pokolra,hanem visszafordítja őket,hogy a másik irányba tarthassanak.

2016. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!