Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért agresszívek és erőszakos...

Miért agresszívek és erőszakosak a vallásos emberek?

Figyelt kérdés

Valamit nem értek: a vallásos emberek azt állítják, hogy megértők és jóindulatúak minden embertársukkal szemben, a vallástól függetlenül. És, hogy rendkívül tisztességesek, mert hogy - erre nevelték őket, és erre nevelik ők is a gyermekeiket.


Ehhez képest:


- ha valakinek azt mondom, hogy saját véleményem, meggyőződésem szerint, az Isten nem létezik, de tiszteletben tartom azt, hogy ő másképpen gondolkodik, vajon mi történik?


Agresszíven reagál, kötekedik, sérteget, erőlteti a saját álláspontját, közli velem, hogy tudatlan vagyok, stb.


Nem értem, miért akarják erőszakosan rám erőltetni a saját meggyőződésüket, ha én nem akarom erőltetni senkire a sajátomat?


És még valami: dolgoztam már vallásos, és nem vallásos emberekkel is.

A tapasztalataim: átlagban véve, a vallásos emberek sokkal anyagiasabbak voltak. Sokkal több esetben, anyagi érdekből, pont az "Istentisztelő" emberek próbáltak valamiben félrevezetni, átverni.


A gyermekem, amikor még iskolába járt, nem járt hittan órákra. Ő egy nagyon békés természetű, tiszta szívű, jól nevelt, kiválóan tanuló, segítőkész gyermek volt. (Most is nagyon rendes)


Ennek ellenére, azok az osztálytársai, akik a hittanra jártak, gyakran szemétkedtek vele, bántották, pogánynak nevezték, és volt, aki fizikailag is bántalmazta.


Megjegyzem, hogy a véleményem a vallásos emberekről - nem egyedi eset alapján, hanem 52 évnyi tapasztalat alapján alakult ki!



2016. febr. 28. 13:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is voltak ilyen gyerekek, akik egy darabig jártak hittanra és meg voltak keresztelve. (illetve csúfolták mást, aki nem volt). De szerintem ezek az emberek nem értettek a vallásból semmit, csak annyit értettek meg belőle, hogy ők jobbak, ha vallásosak. Vagy van miért csúfolni a másikat. Olyan emberrel is találkoztam már, aki azért csúfolta a másikat, mert meghalt az egyik szülője. 1-2 gyerek elég gusztustalan és gonosz tud lenni és a butaságuk határtalan.

Tudom felnőttek között is van ilyen szerencsétlen vagy még rosszabb...

Mondhatnám, hogy te jószívű, értékes embert neveltél a gyermekedből. De sajnos nem csak nevelés kérdése, hogy ki milyen lesz.

Nem hinném, hogy a vallás az oka annak, ha valaki sérült és beteges lesz. Inkább úgy mondanám, hogy a vallás csak más irányba viszi. Képmutató lesz tőle, visszafogottam vagy vallási fanatikus bolond, aki mindent kiforgat.


Ha egy gyerek kedves vagy nincs vele "baj", az nem vallási kérdés. Nem lehet így általánosítani.

Én például soha nem bántottam senkit direkt és elég jó szívű kis gyerek voltam. De azt nem mondanám, hogy csendes és kis fiú vagy kis lány vagy valami más. :D


Majd ha középsuliba jár a gyermeked, ahol drog botrányok vannak és csiklónak szólítják a lányokat, lehet mást fogsz gondolni mikor mész érte, mert nem mer hazajönni.

Kívánom, hogy ne így legyen!

2016. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%
Mert aki úgy érzi, hogy igaza van, az nagyon magabiztos.
2016. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Általában azok ilyenek, akiket azzal sikerül meghülyíteni, hogy mienk az egyedüli igaz vallás
2016. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező,


Amit leírtál, azok a fanatikus vallásosok, illetve a szekták jellemzői.


E szörnyű viselkedés hátterében tudatlanság áll, hiszen az ilyen emberek rendkívül buták, mert a vezetőik a saját értelmezéseiken és elveiken kívül nem tanítanak nekik semmi érdemleges dolgot. Tudományos, és egyéb értelmes könyveket meg nem szokásuk olvasni, tehát nem is lehet sokat várni sem tőlük, sem a gyermekeiktől. Ha meg valamelyik felvilágosultabb egyházhoz (pl katolikus) tartoznak az érintettek, akkor meg arról van szó, hogy a saját vallásukat sem veszik komolyan.


Én hívő ember vagyok, de engem például egyáltalán nem zavar, ha valaki nem hisz Istenben. Olyannyira nem, hogy Stephen Hawking és Richard Dawkins könyveim is vannak, pedig ők köztudottan ateisták.


A magam részéről elítélem a vallásos emberek erőszakos cselekedeteit, és nem azonosulok velük.

2016. febr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Nem érzik az ellentmondást, hogy lenézünk mindenkit, aki nem jár a gyülibe, meg a között:szeresd embertársadat, mint tenmagadat!
2016. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Kedves Lucifer-666!


A gyermekem már nem gyermek, ő felnőtt ember.


Drog problémája nem volt, nem iszik, családja van, boldog és rendezett az élete!

2016. febr. 28. 13:52
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ennek én csak nagyon örülök. Neked is meg neki is csak további boldogságot, szeretetet kívánok kifogyhatatlanul!

2016. febr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Lucifer, köszönöm! :-)
2016. febr. 28. 14:02
 9/32 anonim ***** válasza:
93%

Az igazság mindenkinek fáj, tehát a vallásosnak is ha például azt mondod nekik hogy nincs Isten.

[link]

Azon én is meg szoktam lepődni hogy a vallásos emberek közt sokkal több és nagyobb gazemberekkel találkoztam mint az ateisták közt. És ezt nem tizenéves tapasztalattal mondom hanem 48 évesen. Magyarázatot nem nagyon tudok rá. Lehet hogy az a magyarázat hogy a gazemberséget pont a papoktól tanulták. Vagyis ha szembesülnek azzal hogy a pap nyilvánosan mennyire hülyének nézheti a tömegeket, akkor miért ne tehetnék ők is.

Nem vagyok vallásos de gyerekkoromban jártunk hittanra. És akkoriban egymás közt be is vallottuk hogy hittan órán tanultunk meg hazudozni. Vagyis ha a papnak szabad volt hazudozni, akkor nekünk miért ne lett volna szabad például beteget színlelni ha nem volt kedvünk suliba menni, vagy máshogy jól átverni a tanárokat vagy a szülőket. Hisz hittan órán tapasztaltuk hogy az emberek hiszékenyek. Persze aztán felnőttként kerültem minden vallást és hazudozást, sőt nagyon megutáltam a hazudozást.

2016. febr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
A papok valóban sokat hazudnak!
2016. febr. 28. 14:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!