Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van értelme annak, amit a...

Van értelme annak, amit a vallásról gondolok, vagy hibás gondolatmenetem? Vallásos emberek, mit gondoltok erről? (nagyon hosszú, lent)

Figyelt kérdés

Szóval úgy gondolom, sosem tudhatjuk meg, hogy Isten teremtette-e a világot vagy sem, és van esély arra, hogy létezik. Én viszont nem hiszek Istenben azért, mert egyszerűen nincs semmilyen bizonyíték a létezésére. Nem mondom, hogy Isten nem létezik, de bizonyíték nélkül nem tudok benne hinni.

Három dolog van, amit a vallásos emberek általában mondanak arra, hogy miért hisznek Istenben:

Az első az, hogy azért hisznek, mert már megtapasztalták, hogy Isten létezik, mivel segített nekik. De honnan tudják, hogy Isten közbeavatkozása miatt történt velük az a bizonyos jó dolog? Más embereknek, akik szenvednek, de imádkoznak, miért nem segít Isten?

A másik dolog az, hogy érzik Isten jelenlétét az életükben, és ez boldoggá, nyugodttá, teljessé teszi az életüket, van kihez fordulniuk, ha valami problémájuk van. Viszont szerintem a vallás pont ezért létezik, hogy megnyugvást adjon az embereknek. Az, hogy az istenhit boldoggá tesz valakit, nem bizonyíték arra, hogy Isten tényleg létezik is. Szerintem egy értelmes ember azért hisz valamiben, mert logikus, és van rá bizonyíték, nem azért, mert érez valamit.

A harmadik dolog az az, hogy egy ennyire jól felépített, összetett világ nem keletkezhetett csak úgy a semmiből. De akkor Istent ki teremtette? Isten keletkezhetett csak úgy a semmiből? Az ősrobbanásra, az evolúcióra már vannak bizonyítékok, és persze ettől függetlenül Isten is létezhet, de bizonyíték híján nem értem, miért hisznek benne az emberek. Ha valamire nem tudjuk a választ, nem azt jelenti, hogy Isten tette azt - persze lehet, de ez nem bizonyíték.

És akkor ott van a Biblia. Ahhoz képest, hogy Isten tökéletes, elég nagy személyiségfejlődésen megy keresztül az Újszövetség végére. Az Ószövetségben van minden, szexizmus, gyilkosság engedélyezése (megkövezés), logikátlan törvények (házasság előtti szex tiltása, homoszexualitás elítélése)... És ha meg nem kell mindent szó szerint értelmezni a Bibliából, akkor Isten miért nem egyszerűre és könnyen érthetőre íratta meg? Vagy ha van valami a Bibliában, amivel Isten nem ért egyet, miért nem változtatja meg? Hiszen mindenható, és azt akarja, hogy mindenki tisztában legyen az elvárásaival és higgyen benne, nem?

Szóval agnosztikus ateistának tartom magam, de bizonytalan vagyok még. A reinkarnációt sem tartom hülyeségnek, nem mondom, hogy hiszek benne, de arra azért már van egy kis bizonyíték (gyerekek emlékszenek az előző életükre, ha van lelkünk, akkor nem lehet, hogy az a halálunk után csak úgy eltűnik, stb). Nagyon örülnék, ha valaki rávilágítana a hülyeségekre és a félreértésekre a véleményemben, hogy jobban átláthassam ezt az egészet.



2016. jan. 17. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nem vagyok vallásos de igen a gondolat meneted helyes

egy pontot kivélve:

egyesek ugye azt állítják hogy úgymond találkoztak már az Istennel, és szerinted ez nem bizonyíték, szerintem sem az általad leírt ok miatt: "Ha valamire nem tudjuk a választ, nem azt jelenti, hogy Isten tette azt"

de szerintem a reinkarnációra utaló dolgok sem bizonyítanak semmit ezen ok miatt.

2016. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
96%

1. A nem vallásos ember, ha jó dolog történik vele, örül, hogy szerencséje van, a vallásos meg azt hiszi, hogy Isten műve. Ezt nem kell magyarázni, de smmi logika nincs ebben a hitben.

2.Érzik Istent? Ez is csak a hitükből jön...SENKI NEM ÉRZI ISTENT! Én is mondhatnám, hogy érzem a télapót, mégsem létezne.

3.Ha nem lenne ennyire jól felépített, összetett a világ, akkor nyilván vallás sem lenne, mert emberek sem lennének így ezt is fölösleges vizgálni...kitudja, hogy hány, úgymond nem tökéletes világ jött már létre ezelőtt...1x szerencsénk volt, lehet, hogy ezelőtt 100000000x nem.

4. A Biblia sem jelent semmit...emberek írták, ugyanolyan emberek mint te vagy én csak ők éppen "érezték" Istent (2-es pont)...

Az a helyzet, hogy a vallást az emberek találták ki, mint pókembert...attól, hogy valamit kitalálsz és hiszel benne egyszerűen nem lesz igaz. Hihetem azt, hogy a víz az nem H2O de akkor sem lesz igaz...a vallás az egy hatalmas üzletág, amely nagyon ügyesen használja ki az emberek hiszékenységét és az élttől/haláltól való félelmét, ezáltal pedig a legeslegundorítóbb üzletté vált a világon.

2016. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem hülyeség.látszik annak, mert a szándéka, hogy az emberiséget egy áldzat miatt

Egy értelmes ember érdeklődik, és keresi a válaszokat a kérdésekre.


Az már jó kiinduló pont, hogy nem veted el teljesen, egy élő létezését, akitől származik az élet


Így tettek az Athéniak is, akik sok "Istennek" emeltek oltárt, /nem tudván az igaz Isten kilétét,/mert valahol elfogadták Isten létezését,


Pál ezt mondta nekik:

(Cselekedetek 17:23) 23 Például amint mentem, és gondosan megszemléltem imádatotok tárgyait, találtam egy olyan oltárt is, amelyre ez volt felírva: »Egy ismeretlen Istennek«. (görögül: A·gnoʹsztoi The·oiʹ)

Aminek azért ti nem ismerve adóztok Isten iránti odaadással, azt hirdetem én nektek.


Innen ered az agnosztikus szó.

Én is ezt az Istent vallom, amit Pál is.

a Továbbiakban ezt írta nekik:


(Cselekedetek 17:24–29) 24 Az Isten, aki alkotta a világot, és mindent, ami abban van, mivel ő égnek és földnek Ura, kézzel készített templomokban nem lakik, 25 sem emberi kezek nem szolgálják ki őt, mintha szüksége volna bármire is, hiszen ő ad mindenkinek életet, leheletet és mindent. 26 És e g y emberből alkotta az emberek minden nemzetét, hogy lakjanak a föld egész színén, és kiszabta a meghatározott időket és az emberek lakásának megállapított határait, 27 hogy keressék az Istent, sőt, tapogatózva keressék őt, és meg is találják, bár a valóságban nincs messze egyikünktől sem. 28 Mert általa van életünk, általa mozgunk és létezünk, mint ahogy a köztetek levő költők közül is mondták némelyek: »Mert az ő leszármazottai vagyunk.« 29 Mivel tehát az Isten leszármazottai vagyunk, nem szabad azt hinnünk, hogy az isteni Lény aranyhoz, ezüsthöz vagy kőhöz hasonló, olyasmihez, amit az emberi művészet és elgondolás formált meg.


Az a szépség és változatosság, amely oly kellemessé teszi az életet, Alkotónk gondosságát és szeretetét bizonyítja

Elképzelhetetlen lenne, hogy egy ilyen Isten távol akarná tartani magát azoktól, akiket szeret.

nem az emberi képzelet terméke, és nem úgy kell őt szolgálni, ahogy azt az ember magának kigondolja. Az igaz vallás nem csupán egyoldalú erőfeszítés az ember részéről arra, hogy kielégítsen egy bizonyos pszichológiai szükségletet, vagy csillapítson egy bizonyos félelmet. Inkább az látszik logikusnak, hogy az igaz Isten — a Teremtő, aki az embernek a gondolkodás és a logikus érvelés képességét adta — megfelelő módról gondoskodott, ami által az ember megnyugtató kapcsolatba kerülhet vele.


aki létre tudta hozni „a világot és mindent, ami abban van”, bizonyára nagyobb, mint az anyagi világ

Nem volna tehát értelmes dolog azt gondolni: őt arra lehet korlátozni, hogy templomokban lakjon, különösen, ha azt olyan emberek építették, akik nyíltan elismerik: ő „ismeretlen” előttük.


S mivel egy emberből vagyunk "alkotva" nyitva áll előttünk a lehetőség, hogy közel kerüljünk hozzá, a bőrszínünktől, nemzetiségünktől, illetve etnikai hovatartozásunktól függetlenül.


"személyiség változás."

Igen, emberi szemszögből illetve ismeret hiányában annak tűnik, ezért is jó ismerni a Tartalmát a mondani valóját.


Ám Istennek nem változott, és nem is változtat az erkölcsi mértékein,

A megkövezések ítélet végrehajtás kép voltak.

Nem Isten hajtotta ezeket végre, de az Ő meghatározása volt.

S azért, hogy láthatóvá váljon, a bűnös mellett áll valaki, vagy egyetért az erkölcsi szabályokkal, és Isten általi erkölcs mellett foglal állást.


Isten nem ember, és a logikus törvényes dolgokat nem érzelmekre építi, hanem az igazságosság, jogosság az alapja. Csak egyszer enyhített volna, akkor a következménye, a még nagyobb szabadosság lett volna.

S a Tisztelet is megszűnt volna az életadó iránt, mint aki labilis....ahogy jelenkorban is láthatjuk,


A helyzet változott, mert megtörtént a megváltás.

Vagy is Jézus mindenkiért meghalt, akik elfogadják ezt az elrendezést,

Így az azonnali ítélet végre hajtás megszűnt,

egyetlen napot jelölt ki erre, amikor mindenki, akire nem lehet alkalmazni Jézus váltságát, akkor azon a napon lesz az ítélet végrehajtása.


Nincs sem halhatatlan lélek, sem reinkarnáció. ellenben az egész megváltás értelmetlen volna.


Isten a Földre fizikai életet hozott létre, az égben pedig anyagtalan testű életet.


Az angyalok az égben élnek, és nem jöhetnek nem jönnek a földre.

Az emberek pedig a Föld alkotó elemeiből, és egyéb gázokból vízből készültek, és az élet erejüket Istentől kapják, energia formájában, nem pedig egy másik létformát téve a fizikai testbe.

Aki meghal, az megszűnik létezni. Ez is z Isten által hozott egyik törvényszerűségen alapszik, és nem változtat rajta.


Az ember a Bűnéért halállal fizet, ám a Jézus általi váltság ad biztosítékot, hogy nem lesz ez mindig így.

azok akik most még meghalnak, a váltság érvénybe lépésének alkalmával, vissza kapják itt a Földön az életüket.

Ádám, a Földi örök életét játszotta el az utódait is beleértve. Ezt vásárolta vissza Jézus a halálával.

ezért van, hogy a halál után megszűnik a létezés, és a megfelelő időben érvénybe lépő krisztusi megváltás érvényteleníti azt, és az elhunytak ismét itt élhetnek a földön, de már a halál, a betegség, stb kilátása nélkül.


Ha létezne reinkarnáció, vagy halhatatlan lélek, az egész megváltás értelmetlen lenne. Ádám nem az égi életét, vagy a más létező formában élt életét adta fel a lázadásával, és senki nem származik az égből


(János 3:13) 13 Továbbá e g y ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből szállt le: az Emberfia.


egyedül az mehet az égbe, aki onnan származik, s ilyen személy csak egy volt Jézus.


Hogy a későbbiekben egy kicsit változtatott ezen a Teremtő annak okai voltak, de az sem mindenkire érvényes, csak a kiválasztottak


De ez már egy teljesen téma.

2016. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

jav: Nem hülyeség a kérdésed.

Egy értelmes ember keresi a válaszokat, érdeklődik.

2016. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1

Nem is mondom, hogy hiszek a reinkarnációban, de szerintem ez a legértelmesebb elképzelés a halál utáni életről azon kívül, hogy semmi sem történik velünk a halálunk után. Szerintem az, hogy vannak, akik tisztán emlékeznek az előző életükre, felismernek helyeket, ahol még sohasem jártak, a déja vu érzés, és az a tény, hogy ha van lelkünk, akkor az nem tűnhet el csak úgy a semmibe a halálunk után, hanem átalakul valamivé egész elgondolkodtató "bizonyítékok", mert ezek nem csak valamilyen érzésen alapszanak. Szóval mostanában elkezdtem úgy gondolni, hogy van rá esély, hogy tényleg létezik a reinkarnáció.

2016. jan. 17. 19:31
 6/15 A kérdező kommentje:

#3

"A megkövezések ítélet végrehajtás kép voltak.

Nem Isten hajtotta ezeket végre, de az Ő meghatározása volt.

S azért, hogy láthatóvá váljon, a bűnös mellett áll valaki, vagy egyetért az erkölcsi szabályokkal, és Isten általi erkölcs mellett foglal állást."

Szerintem akkor sem normális megkövezni egy embert például házasságtörésért, vagy azért, mert a saját neméhez vonzódik, vagy mert házasság előtt létesített szexuális kapcsolatot. Ezek közül a házasságtörés az egyetlen, ami ártalmas más emberekre nézve, de akkor sem olyan szintű bűn, ami miatt megkövezést érdemelne az ember.

Ha ma Isten szerint nem normális az erőszak és egymás megölése kisebb "bűnökért", akkor régen miért volt az? Te miért hiszel ennyire erősen Isten létezésében?

2016. jan. 17. 19:44
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, túl sokat gondolkodsz, nem lennél jó hívő.

A reinkarnációra sincs bizonyíték, mert nincs olyan, hogy "kis" bizonyíték. Az a sejtés. Bizonyíték nincs egy szál se.

2016. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7

Tudom, hogy nincs rá bizonyíték, ezért nem is hiszek benne, csak azt mondom, ennek több értelme lenne, mint a Menny-Pokol elméletnek.

2016. jan. 17. 21:41
 9/15 anonim ***** válasza:

Ma is ugyan olyan bűnnek tekinti, ám ahogy írtam, de nem olvastad el talán elég figyelmesen,

a megváltás megtörténte miatt, nincs azonnali kivégzés,

Jézus halála lehetőséget ad addig a napig, megbánni és felhagyni ezzel,

ezért van az a feladat amit Jézus indított el, hogy az emberek ismerjék meg Istent, szándékát, és elvárásait, és változtassanak amíg van még idő.


Mert Isten nem fog örökké erre várni, mert kitűzött egy ilyen napot, és ehhez vészesen közeledünk.

Így Jézus elindította a világméretű prédikáló és tanítványképző munkát, hogy pontos képet kapj a dolgokról, és választ kapj a kérdéseidre. hogy legyen időd változtatni neked és mindeninek aki nem tudja mi miért történik.

2016. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"Nem normális dolog.


DE, ez a Normális.

az emberek változtattak Isten erkölcsi törvényein, nem a Teremtő, és ez lett a megszokott,

De soha nem értett és nem is fog engedményt tenni ebben.

Hozott egy törvényt, egy férfinak egy felesége legyen, és fordítva is.


(1Korintusz 7:2) 2 ámde a paráznaság elterjedtsége miatt mindenkinek legyen meg a maga felesége, és minden asszonynak legyen meg a maga férje.

2016. jan. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!