Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi! Hogy is van ez?...

Jehova tanúi! Hogy is van ez? (kifejtés lent)

Figyelt kérdés

Egy "living witness" névvel rendelkező magáz Jehova tanújának valló személy írta a következőt!


"A Tanúknál nincs papi osztály, itt a kinevezés nem arra hatalmaz fel valakit, ami más vallások esetében."


Rendkívül kíváncsi lettem hogy a tanúk mit gondolnak mire hatalmaz fel valakit az állítólagos papi kinevezés (mert nem csak papok vannak), más vallások esetében?

Feltételezés részemről de a más vallások valószínűleg a kereszténységen belüli felekezeteket takarja ebben az esetben. Ha jól gondolom!

S mire hatalmaz fel egy "véni" kinevezés Jehova tanúi esetében?


2016. dec. 11. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A Bibliában írva van, hogy egy felvigyázó, egy gyülekezetet vezető, tanító, illetve terelő embernek milyennek kell lennie, és mi a feladata.


Az egyházban mást értenek és tesznek a leírtak helyett.

2016. dec. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

valószínűleg úgy értik h nincs olyan papi kaszt mint pl az ószövetségben ahol bizonyos emberek közvetítetek isten és mber között, ilyen értelemben mindenki pap h önmaga és Isten között közvetít nem szükséges egy harmadik fél aki "viszi a leveleket" ezt az összes többi keresztény felekezet(itt most engedékeny voltam, jehova tanúi szerintem nem keresztények) tudtommal így tartja, immáron a katolikusok is


olyan értelemben hogy van e valaki aki kb olyasmi szerepet játszik mint máshol a lelkészek, rabbik stb van náluk is egy hierarchia, ami nagyon fontos is, mert nekik kb teljhatalmuk van, ha nem engedelmeskedik nekik valaki azt "kiközösítik" ami azt jeletni hogy kirakják jehova tanúi közül, hivatalosan még szóba sem állhat ilyennel egy jehova tanúja amég a vezetők be nem jelentik hogy visszafogadták, ezzel az üdvösségből is kitaszítják, mert jehova tanúi szerint csak az üdvözül aki jehova tanúja, szervezeteileg is (+ még néhány ember aki az ókorban élt, illetve az előtt, hogy jehova tanúi létrejöttek volna)


tehát gyakorlatban nagyon is van náluk papi kaszt

2016. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

living witness!


"A Bibliában írva van, hogy egy felvigyázó, egy gyülekezetet vezető, tanító, illetve terelő embernek milyennek kell lennie, és mi a feladata."


S szerinted tényleg ez volt a kérdés? Ez amit írtál tényleg válasz az én kérdésemre?

Mert ha ezt hiszed akkor tévedsz. Nem válaszoltad meg a kérdésemet!Azt meg én is nagyon jól tudom hogy mit ír a Biblia ezt illetően. De nem ez volt a kérdés! Ha ez lett volna akkor azt kérdeztem volna hogy: (Mit ír a Biblia arról milyennek kell lennie egy gyülekezet vezetőnek vagy a ti esetetekben egy vénnek? - De nem ezt kérdeztem.)

Most tényleg ilyen óvodás stílusban magyarázzam el hogy mire is várok választ?


Tehát te mint az Őrtorony szervezet tagja! Személyesen mit gondolsz, vagy hogyan tudod azt, hogy egy olyan személy akit kineveznek papnak mire lesz felhatalmazott?

Tehát milyen dolgokhoz lesz joga a kinevezés miatt? Te mit gondolsz erről? Hogy más egyházakban mit értenek alatta,


"Az egyházban mást értenek és tesznek a leírtak helyett."


Jehova tanúi véletlenül nem számítanak egyháznak? Mert eddig úgy tudtam hogy igen. Vagy hivatalosan más megnevezést kaptak?

2016. dec. 12. 16:51
 4/4 anonim ***** válasza:
MInden vallás aki külömbözni akar a másiktól az fogalmakat vált ezáltal úgy tűnik mintha ők tényleg másik lennének!
2016. dec. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!