Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szenvedek ha semmit sem...

Miért szenvedek ha semmit sem tettem és hiszek istenben?

Figyelt kérdés

Miért éli álom életét a gyilkos, csaló, míg én aki tiszta lélekkel élek nyomorgok?


A hajléktalan miért alszik a templom kapuja előtt anélkül, hogy befogadnák?


Az apácák miért járnak olyan luxusautóval, ami a felső 50.000 nek van? Miért kérnek pénzt az egyházak ahelyett, hogy osztanának a rászorulóknak?



2016. dec. 17. 11:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Mondhatnák hogy ne okoljam istent -miért igérgetnek a nevéban boldogságot, ha hiába szól bárki az úrhoz, aki addig drogokkal kereskedik, mindent megkap, a keresztények a szolgái a munkahelyeken, mert megveszi a szolgáltatásaikat a főnökeiknek?
2016. dec. 17. 11:52
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy egyházat kéne váltanom..a Sátánisták összetartóbbak.
2016. dec. 17. 12:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Apácát még nem láttam luxusautóval. Te igen? :D

Mindegy.


Szerintem az a baj, hogy sokat vársz el valami olyantól, aminek semmi alapja nincs. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de nem mesékben kell keresned a boldogulásod. (Persze attól függetlenül még hihetsz, stb., ez a magánügyed.)

A világ viszont mindig is így működött. Ezen nincs értelme görcsölni, mert sokkal többet ártasz vele magadnak, főleg ha már így is megvan a magad nyomora. Nincs értelme tetézni hülyeségekkel.

Ha szimplán társaságra vágysz, még nem kell rögtön valami szektába beállni. Manapság indul egy csomó tanfolyam, vannak fórumok mindenki érdeklődési körének...szerintem csatlakozz be valahova. Egy próbát megér.

2016. dec. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

kérdéseid, az ismeret hiánya miatt alakult ki.


Persze ha ismernéd a miértjét, sem biztos hogy elfogadnád, vagy megértenéd.

De egy próbát megérne. Veszíteni nem veszítenél semmit.


A jó hír pedig, hogy ez nem tart már sokáig így.

2016. dec. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha így látod az életedet akkor biztos,hogy Istenben hiszel?

Amíg nem vagy önmagad,nem hihetsz Istenben! Mert bárki bármit is mond neked Istenről,csak a saját nézőpontját közvetíti feléd! Márpedig Istenre sok nézőpontból lehet tekinteni...

És amíg nem befelé figyelsz,addig megalapozott a boldogtalanságod,mert másokkal foglalkozol.

Tudom,hogy ezt nehéz felfogni,de voltaképpen nincs olyan,hogy rossz.Ne irigyelj és ne is sajnálj senkit,mert nem tudhatod pontosan,hogy kicsoda,és miért azt az életutat járja amit.

A gyilkos gyilkos,a csaló csaló,a hajléktalan hajléktalan,az apáca apáca.Te legyél te,ne mások véleményét fogadd el Istenről,önmagadról.

2016. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%

"Miért szenvedek ha semmit sem tettem és hiszek istenben?"

Akár a megszentelődés folyamata is lehet.

1 Péter

4/1.

Minthogy azért Krisztus testileg szenvedett, fegyverkezzetek fel ti is azzal a gondolattal, hogy a ki testileg szenved, megszűnik a bűntől,


Persze ez csak a Krisztusban hívő életében ilyen egyértelmű. Nekem is rengeteg rossz szokásom van/volt, és szenvedtem/szenvedek, mikor Isten leszoktatott/leszoktat róla. Így tanul az ember. Később visszanézve nem volt nagy gáz az ideig-óráig tartó szenvedés

2016. dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki egyenlő, szerencséje bármely embernek lehet, így legvégűl nem mondhatja azt a gyilkos, h bezzeg neked bőven jutott, és azért... Hanem, hogy neked rosszul ment sorod, mégis hitben maradtál. Amolyan példa
2016. dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%

S szerinted kitől kapja a jó létet?

És meddig tart ez a személynek?


Javaslom Asáf gondolatait, ami a 73. zsoltárban van.

Hasonló a Te gondolataidhoz.

2016. dec. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!