Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehovista rokonaink, milyen...

Jehovista rokonaink, milyen alapon átkozódnak ránk, valóban ez hozzá tartozik a vallásukhoz, ilyenekre tanítják őket?

Figyelt kérdés

Idős apukám több testvére és annak családja mind belépett a jehova tanúi közé. Van köztük, aki már valamilyen vezetői titulussal is bír. (nem tudom a megnevezését)

Apukám 3 éve stroke-ot követőileg félig lebénult, anyukám ápolja, de már ő sem fiatal. Magukat ellátják, szépen éldegélnek. Testvéremmel és családunkkal rendszeresen látogatjuk őket, ha kell segítjük. Mondhatnám, minta család vagyunk.

A jehovista rokonok nemrég kitalálták, meglátogatják szüleimet, de nem ám egy villámlátogatásra, hanem közölték, egy hétre mennének. :-o Miután szüleim nemet mondtak erre, két héttel később telefonon a jahova tanú rokonok kijelentették, megbeszélték, kiközösítik őket, sőt megátkozzák szüleimet, családjukat. :-o

Nekünk nincs előítéletünk vallásokkal szemben, de ezt felháborítónak érezzük! Ilyenekre tanítják őket a "szektájukban"? :-[

Ezt a tolakodó stílust, ezt az agy-mosott hozzáállást, a már szinte beteges vallási függőséget, és főként az átkozódást, kikérem magamnak!



2016. nov. 6. 09:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

A szekták mindig veszélyesek, hiszen még ha a vallás, amiből kiszakadtak, alapesetben a szeretetre, összetartozásra is buzdítja az embereket, egy szektánál mindig alapvető, hogy saját magukat próbálják a különlegességig magasztalni, meg elhatárolni mindenkitől.

Ez sajnos a Tanúknál is megfigyelhető, hogy viselkedésükkel szégyent hoznak a kereszténységre, hiszen ők is egy tipikus szekta. Ők is állandóan azt lesik, hogy mi minden miatt gyalázhatják a másikat és határolhatják el magukat más emberektől, csak mert az merészelt megünnepelni egy szülinapot, vértranszfúziót fogadott el, mert szeretett volna még élni egy kicsit, netán csak merészel egy olyan felekezethez tartozni, akik között úgy 1000 éve voltak, akik kiforgatva a keresztény ideológiát háborúba mentek...

2016. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%

Mert szimplán gyökerek. Amúgy szerintem egy szektás önvédelmi mechanizmus: ha nem érintkeznek a "külvilággal", akkor kevésbé találkoznak olyan tényekkel, mely rávilágítja őket, hogy baromságban hisznek.

Szerintem örüljetek, hogy megszabadultatok tőlük (tudom, ez erős, és biztos fáj is), viszont tuti rendszeresek lettek volna a zaklatások, amik ilyen állapotban mindenképpen apukád egészségének romlását okozta volna.

2016. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
22%

Na drága barátom ilyen nem létezik.


Az nem kiközösítési ok, hogy az egyik rokon, nem fogadja egy hétre a másikat.

Átkozódni pedig egy tanú sem átkozódhat, mert az lesz kiközösítve aki átkozódik.


S megkérlek szépen, hogy a családodban történt eseményeket amikről nem tudunk minden részletet, ne itt közöld, mint ha Jehova Tanúi így élnének.


Ki tudja milyen események történtek, vagy vannak ott,


és több millió testvéremmel együtt kitettél bennünket a szidalmaknak, ahogy az előttem írok máris csodálatos jelzővel illetnek minket, pedig nem tudunk semmiről, és közünk sincs hozzá.


Remélem van egy kis lelkiismeret furdalásod.

S még helyre hozhatod a rágalmakat, ha befejezed a rokonaid életének helytelenségét összehozni teljesen kívül álló emberek életével.

2016. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
29%

Általában ritkán foglalkozom ilyenekkel, mert személyeskedés meg mocskolódás... de azért kikívánkozik:

"A válaszíró 19%-ban hasznos válaszokat ad."

2016. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
30%

S mit gondolsz, ki döntötte el, hogy Én 19%-os választ adok?


Nos nem a Teremtő, hanem emberek!!!!!!!!

2016. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Tivald, feleslegesen állsz le vele vitázni, ebből neki csak annyi jön le, hogy mi vagyunk a gonoszak, akik üldözik Őt, a tökéletes Tanút, Isten legfőbb Katonáját. Az egy pillanatra se fog megfordulni a fejében, hogy azért van lepontozva, mert nonszensz amiket kiírkál, semmi közük általában a Bibliához.
2016. nov. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
43%

Valóban?


Az egyik kérdésnél leírtam, hogy Jézus idejében mind a 2000 disznó elpusztult, és idéztem a Bibliából.

erre lenulláztak.


Pedig a Biblia azt írja hogy mind a tengerbe fulladt.


S nem tartom gonosznak azt aki lepontoz, az Ő dolga.

Egyebek mellett van amikor 100%-ra pontoznak.


ennél fogva a Te szavaid is az ellenségeskedést segítik elő, annak ellenére, hogy nem bántottalak Téged sem.

2016. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

"S nem tartom gonosznak azt aki lepontoz, az Ő dolga.

Egyebek mellett van amikor 100%-ra pontoznak."


Pontosan. Ez mutatja a legjobban, hogy nem a személyed/vallásod miatt "üldöznek. Ha értelmes dolgot írsz nem pontoznak le (én is pontoztalak már fel nem egyszer szerintem), csak ha elkezded nyomatni a szektás szövegeket.

2016. nov. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
16%

EGY példa:


living witness nevű felhasználó válasza:


Beteges félelmet nem szabad érezni, két okból sem.


Egy részt ha megfelelően éltél, nincs mitől félni, de ez nem jelenti azt, hogy legyünk elbizakodottak.

Ha pedig rossz életutat választottál és kitartottál mellette, akkor az ítéletet vagy is a halált úgy sem kerülheted el, ezért megint csak kár rettegésben lenni,


S inkább most kell "félnünk", de nem Istentől hanem attól hogy ne tegyünk olyat.


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 19%-ban hasznos válaszokat ad.

# 8/8 Időpont ma 09:59 Privát üzenet Ez a te válaszod.

2016. nov. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
3%

Ugyan már, a szekta szót mindenkire alkalmazzák, ha nem egyezik az egyén véleményével.


Jézus tanítványait is leszektázták, mert nem tetszett a többségnek.

2016. nov. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!