Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan lehet tudni teljesen...

Honnan lehet tudni teljesen biztosan, hogy az őrtorony legfelsőbb emberei a megfelelő szellemi eledelt adják? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Itt olvastam, hogy 1915ben négy tagja a Watch Tower Bible and Tract Society hét igazgatóságának nem volt közös nézeten a másik hárommal és nemsokára el is távoztak.

Közben azt is lehet olvasni, hogy Isten egyetlen szervezete ez, ami a megfelelő szellemi eledelt adja a híveknek azóta, hogy Russell megalapította a Biblia tanulmányozókat.


A kérdésem az, hogy ha már 1915ben nem is volt egyetértés a vezetők között, akkor az addig tanított dolgok sem lehettek egységben, mert az egység felbonthatatlan és Isten igazsága állandó.

Ha akkor és ott nem is volt Isten Szelleme általi vezetés, akkor ma mi a biztosíték arra, hogy ott van?


2017. jan. 2. 15:15
 1/8 Ákos13 ***** válasza:
Az nem fordul meg a fejedben, hogy amit állítanak, az hazugság? Vagy legalábbis igen nagy hülyeség.
2017. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1-es!! az nem fordult meg a fejedben, hogy egy Jehova Tanúja tette fel ezt a kérdést? Elvégre elég tájékoztott a témában :-))
2017. jan. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tanú.
2017. jan. 2. 16:29
 4/8 anonim ***** válasza:

(Malakiás 3:3) 3 Ül majd, mint az ezüst olvasztója és tisztítója, és megtisztítja Lévi fiait. Megtisztítja őket, mint az aranyat és az ezüstöt; és Jehovának oly népe lesz, amely igazságosságban visz ajándékfelajánlást.


(1Péter 4:16, 17) . . .. 17 Mert itt a meghatározott idő, hogy megkezdődjön az ítélet az Isten házán. Ha pedig először rajtunk kezdődik,. . .


Gondolod, hogy Isten a népét nem tisztítja meg azoktól akik nem oda valók? Le van írva, hogy Isten a népét tisztán tartja, hogy méltó képviselete legyen, az első században is kiváltak, illetve elhagyták azok Jézus nyomdokai követését, akik a saját fejük után mentek és Isten népében megosztottságot akarnak csinálni-


Jehova megengedte, hogy a népe különféle próbákon és nehézségeken menjen át annak érdekében, hogy megtisztuljon.

Ezek ezért történnek. A baj ott van, hogy kiragadnak némelyek könyvekből mondatokat, hogy zavart keltsenek emberekben, és így lehet támadásokat piszkálgatásokat létre hozni.

De csak tedd.

2017. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Könyvekből??? De hisz ez a jw.org-on van leírva!!! Ott olvastam!
2017. jan. 2. 17:48
 6/8 A kérdező kommentje:

De újra kérdezem: ha nem volt egység, akkor ott nem volt Isten Lelke. Ha nem volt ott Isten Lelke, akkor csakis olyat tudtak tanítani, amit ők maguk találtak ki, hisz nem volt egység és valamivel kellett etetni a népet.


Nem én mondom ezt, hanem a jw.org.

2017. jan. 2. 17:50
 7/8 anonim ***** válasza:

"A baj ott van, hogy kiragadnak némelyek könyvekből mondatokat, hogy zavart keltsenek emberekben, és így lehet támadásokat piszkálgatásokat létre hozni.

De csak tedd."

Vagy akár szándékosat félrevezető teológiákat ...

Bocs, hogy beleszólok, de ez olyan megható, mikor a tanúk eleve úgy teologizálnak, bizonyítanak, hogy kiragadnak egy egy igét, fél igét, és hozzákörítik a magyarázataikat (lsd. pl. 4-es válasz), majd ezt a módszert számon kérik másokon

2017. jan. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De én nem ragadtam ki semmit, a jw.org-on van leírva. Nem értem miért nem válaszolnak tanúk.
2017. jan. 4. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!