Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hisztek Sátánnak a...

Miért nem hisztek Sátánnak a létezésében? Mindenkinek a hitet tiszteletben tartom

Figyelt kérdés
Szereny vélemenyem szerint: Mert be csap olykor embereket azzal hogy Ő csak mese szerű Szellemi személy és ezt sajnos egyesek elhiszik és a hazugsága így ezáltal gyümölcsöt termett.
2017. jan. 2. 18:43
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
65%
tesa hagyjad az ilyen kérdéseket, én vagyok maga a sátán
2017. jan. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
26%

Miért rossz az,ha a beteg,nem tudja,hogy pl.a tüdejében rákos daganat burjánzik?

A beteg,nem veszi fel a harcot a halálos kór ellen.Nem változtat életmódján(pl. folytatja a dohányzást),nem fogadja el a műtét lehetőségét,és tudatán kívül rohan végzetébe.


Sátán létének tagadása hasonló veszélyekkel jár.Az ember,óvatlanul fut Sátán hálóiba.

2017. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
68%
Sem Istenben, sem a Sátánban nem hiszek.
2017. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
64%

Nem mondom, hogy nem hiszek benne. Abban nem hiszek, hogy a sátán az valami különálló entitás lenne, egy önmagában létező lény, vagy ilyesmi.

Szerintem a sátán nem más, mint az emberben lakozó, gonoszságra való hajlam megtestesítése (és nem megtestesülése!), annak a vallás általi felruházása önálló léttel, személyiséggel.

Egyszerűbben szólva, a vallás (legalábbis a keresztény vallás) az ember gonoszságra való hajlamát személyesíti meg és nevezi sátánnak, véleményem szerint.

2017. jan. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%
Ha Sátán létezik és Isten tévedhetetlen mindenható, akkor a Sátán is csak Isten tervét követi, tehát lényegtelen, hogy létezik vagy nem létezik, minden a terv szerint halad.
2017. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 ceri ***** válasza:

Miért, miért? Mindig ezek a buta kérdések, anélkül, hogy definiálnád mit is értesz a fogalom alatt. A különböző szellemi irányzatok, filozófiák ugyanis mind mind mást ért alatta. Az egyes "laikus" emberről már nem is beszélve. Ha valóban érdekel valakinek is a válasza, akkor tedd fel a kérdést egyértelműen!

Íme az én definícióm: Sátán a dezinformáció megtestesítése, a hazugság. A téveszmék, tévhitek összessége. Vagyis minden ami az istenivel -a létező világ törvényszerűségeivel- nem kompatibilis. Vagyis nincs. Ellentétben Istennel aki van, mert a világnak vannak törvényszerűségei, amely törvények megszemélyesítését nevezem én Istennek. A világ pedig úgy látszik, hogy van -bár egyesek ezt is kétségbe vonják. Maradjunk annyiban, hogy létezik világegyetem, mert ha ezt elvetjük, akkor teljesen felesleges bármiről is gondolkodni -ha az sincs. Tehát ha van világegyetem, akkor minden sátáni, ami hazugság erről a világegyetemről. Vagyis Sátán bármi lehet ami nem konkrét valóság. Mint ahogy a kocsimról is állíthatok bármit (porsche, ferrari, 26 kerekű, piros, zöld, sárga, pepita stb). Sorolhatnám a végtelenségig a hazugságokat. Az igazságból viszont nem létezik végtelen számú változat. Opel. Ez van. Ebbe tudok beülni, ellentétben a hazugság pepita Ferrarival. Ettől van kiemelt értéke az igazságnak a hazugsággal ellentétben. És ezért nem érdemes Sátánnal foglalkozni. Értelmetlen emberi hazugság, amelynek csak a kiagyaló szempontjából lehet haszna. De bárhogy is csapok be akárkit, a nemlétező kocsiba nem tudok beülni és nem visz el sehova.

2017. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%

Szokták mondani, h az ördög legnagyobb trükkje az volt, h elhitte, nem létezik.


Szerintem inkább az emberiség legnagyobb trükkje volt, h elhitette önmagával, h az ördög létezik.

2017. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló! Tiszteltben tartom a véleményed. Sajnos akadnak olykor hibáim amit akaratom ellenére is meg teszek de utána hanem jönnék rá a hibáimra a tisztelt hozzáértők segítségét előre is köszönem!

Ezt az Istenben való hitemet írtam le és őszintén szólva én így gondolom hogy biztosan kell hogy létezen egy Tökéletes Teremtőnek. Ha nem volna Őszintén szólva akkor sem aggódnak legalább le éltem az életem legszebb látnivalóit és rossz napjaimat is meg köszönöm és ennyi legalább ki álltam a jó ügy érdekében!

2017. jan. 3. 10:31
 9/33 anonim ***** válasza:
#4-essel értek egyet
2017. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

"őszintén szólva én így gondolom hogy biztosan kell hogy létezen egy Tökéletes Teremtőnek"


Miért gondolod így?

2017. jan. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!