Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallási hamis tanításokért...

A vallási hamis tanításokért kit terhel a felelősség?

Figyelt kérdés
2017. jan. 26. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Azokat, akik tudatosan hazudtak a népeknek, és a hamis prófétákat.
2017. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Milyen vallás? Milyen hamis tanítások?
2017. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm a lepontozást, te vajon úgy gondolod, hogy mindenki, aki elhiszi a hazugságot, és terjeszti, az valójában becstelen hazug, akit felelősségre kell vonni?
2017. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ákos13 ***** válasza:
23%

A vallások alapítóit. Ha meg csak úgy kialakult egy-egy vallás, akkor a hiszékeny embereket.

Persze nyilván az egyházakat is, akik hasznot próbáltak húzni az emberek hiszékenységéből, és csak ezért terjesztették el a vallásokat.

2017. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg azokat a vallási vezetőket, prédikátorokat, akik a hamis tanítást terjesztik ÉS többen rámutattak tanításaik hamisságaira, ellentmondásaira, korrigálták őket, mégis TOVÁBBRA IS terjesztik a tévtanaikat.
2017. jan. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#6-ossal egyetértek, de kibővíteném. Szerintem az egyét is terheli felelősség, aki nem néz utána az egyháza teológiájának kritikájának, hanem elvakultan védelmezi azt. Pl. a Biblia elallegorizálása, liberalizálása komoly károkat idézhet elő mások hitéletében. Persze innentől azokat is felelősség terhelheti, de a hitben gyengéket óvni kellene, nem pedig tévtanításokkal tömni. Bár ez utóbbi ugye lehetetlen, mert az elvakult hívő igaznak tartja magát és a tudását. Ezért kellene szigorúbban ragaszkodni a Biblia Igéihez, nem pedig az emberi teológiákhoz, Bibliakritikához.

"A lelkésznek mindig igaza van" dolog... Jellemző néhány szektára. Tipikusan azt akarja elősegíteni, hogy a hívő hajoljon meg az egyház teológiának, ne gondolkozzon, majd gondolkoznak helyette az feljebbvalók.

A hívő vegye a Bibliát és vizsgáljon meg mindent annak tükrében. Ha túl sok az eltérés, akkor jogosan gyanakodik. Ne a Bibliát formázzuk a teológiához, hanem fordítva.

Ne az egyházban higgyünk, Hanem Jézusban és Istennek minden Igéjében. A Biblia nem bonyolult, de nagy melóval félre lehet magyarázni. Amikor hívő lettem, semmi gondom nem volt a megértéssel. Majd beléptem egy egyházba és elmagyarázták nekem, hogy "az nem úgy van". Majd kiléptem és mégis sok minden "úgy van"...

Kegyelem veletek!

2017. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ez most komoly? válasza:
51%
A Jehova tanúit!
2017. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alex Fly ***** válasza:
A hamis tanítókat. Miért, ki mást?
2017. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt a kóklert, aki hazudik és azt a hülyét, aki elhiszi. Attól hogy vki tanít vmot, még nem kell elhinni.
2017. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
AZ ÖSSZES VALLÁS HAMIS !!!
2017. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!