Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusoknál még ma is...

A katolikusoknál még ma is tilos a házasság előtti nemi élet?

Figyelt kérdés
Azokra értem, akik rendszeresen templomba járnak, fontos nekik a vallás. A kérdés ma este merült fel bennem, mert Pál Feri atya egyik könyvét olvastam, amiben említi az első szerelemünkkel történő nemi életet. Azt hittem, ez a dolog jobban le van szabályozva.
2017. febr. 3. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

elvileg igen, de egész másképp van ez mint pl jehova tanúinál bármi, kutya se kérdezi hogy és van e valami köztetek, amit elvileg még nem szabadna, esetleg egy prédikációban elhangzik ,de senki nem hatol a magánéletedbe


meg ugye itt az egyéni lekiismeret is fontosabb szerepet játszik, aki nem csinálja azért nem csinálja mert meg van győződve ennek az erkölcsiségnek a helyességéről, van aki kicsit lazít rajta, pl már ki van tűzve az esküvő dátuma folyik a szervezés akkor már csinálják mert végüli is a mélyebb filozófia így is megvan a dolgok mögött, mások jobban szeretik betartani az éles határokat


... és nincs benne az ami a szektáknál ,hogy "egymás élő lelkiismeretei" és jön a szankció ha valami olyat csinálsz amit nem kéne

2017. febr. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
igen, tilos. ismerek olyat aki betartotta, de a többség nyilván nem.
2017. febr. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

En block a keresztényeknél tilos a házasságon kívüli nemi élet.

Amennyiben házasságon kívül élsz nemi életet, a pap nem oldozhat fel és nem járulhatsz szentáldozáshoz (elvileg).

2017. febr. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
15%
Én nagy katolikusnak tartom magam, de úgy gondolom, mikor már több éve jártok és megvan a házzassági szándék, vagy már közel van, akkor simán belefér. Ennek a "szabálynak" az a kényege, hogy azért az ember ne feküdjön össze minden héten valaki mással, mert az a személynek sem jó.
2017. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vortrekker ***** válasza:

Alapvetően ha az Úrban vagy, akkor nem vagy a törvény, hanem a kegyelem alatt.

Ha kísértés er, akkor tudnod kell hogy mit nem szabad. Erre jok ezek a "tiltások", amik segithetnek eligazodni, de önmagukban erotlenek.


Ami fontos szerintem, az a "kenet" amirol Pal vagy Péter ir az egyik levelében, ami "eligazít mindenben". Ilyen a szex is. A katolikus egyház persze eloir dolgokat, ami jo, mert ad kereteket, de az elet sokkal bonyolultabb.

Es Pal Feri az Eletrol ir es tanit, amibe sok minden belefér. Ha el akarsz igazodni az eletben pl a szex teren, akkor a "kenet" elogazot, ha meg vagy keresztelve.

2017. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vortrekker ***** válasza:
1 János 2.27
2017. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szp72 ***** válasza:
55%

Házasságon kívüli szexuális kapcsolat bűn. Ez a hivatalos tanítás, függetlenül attól, hogy ki tartja be és ki nem.


Nem tudom Pál Feri milyen összefüggésben írt az első szerelem és az első nemi élet összefüggéseiről. Én nem vagyok különösebben a rajongója, de feltételezem, hogy nem propagálja a kiskorúak nemi életét, tudtommal ugyanis az első szerelem többnyire ilyen korban jelentkezik.


Amennyire tudom, Pál Feri népszerű előadó a témában, aligha tanít olyat ami ennyire nyilvánvalóan ellentétes az Egyház tanításával.

2017. febr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ákos13 ***** válasza:
0%

Ákos13 nevű felhasználó válasza:


Nem, nincs ez annyira komolyan véve manapság, mert fölösleges is lenne. Van fogamzásgátlás, és lehet védekezni a nemi úton terjedő betegségek ellen. Régen azért volt tiltva a szex, hogy az efféle nemkívánatos dolgokat elkerüljék.


De manapság nem tartja be se katolikus, de más felekezetű, ahogy a papok sem tartják már be a cölibátust, legalábbis egy jelentős részük biztosan nem.

2017. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%
Régebben azt olvastam hogy az anális közösülés megengedett házasság kötés elött.
2017. febr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én "keresztyény" vallási szervezet ifjúsági tagozatára jártam és hetente 1x elmondták: "házasság előtt nincs szex" 10 év alatt belémrögzült. Apám meg mindig arra tanított hogy soha ne házasodjak meg. Mindkettőt betartom de gondot okoz túlélni ezt a cölibátusi életet. 27F
2017. febr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!