Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia szerint az Iszlám a...

A Biblia szerint az Iszlám a sátántól származik? Mit szólnak ehhez a muszlimok?

Figyelt kérdés

Nekem azt mondták,hogy a Bibliában van prófécia az Iszlámról.

Egy hullócsillag esik le az égből és egy mélységes mély kútnak nyitja meg a fedelét. Aztán onnan áramlik ki valami ami gyorsan az akkor ismert világ nagy részén szétterjed.


Ha minden igaz akkor a hullócsillag a bukott angyal jelképe és a mélység is a sátánt jelképezi?


Ez megállja a helyét?


Mit szólnak ehhez a muszlimok? Ehhez az értelmezéshez ?

Tudnak róla egyáltalán?



2017. febr. 3. 23:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

ez csak egy értelmezés, nincs olyan felekezet aminek ez "hivatalos álláspontja" lenne, hacsak nem valami olyan "egyház" aminek egyetlen 30-40 fős gyülekezete van (usában sok az ilyen szekta), esetleg 1-2 ember magánvéleménye lehet ez


semmiképpen sem lehet mondani hogy "A Biblia(vagy a kereszténység/keresztények) szerint az Iszlám a sátántól származik" de még azt sem hogy van egy ilyen értelmezés (bár tudom ez pontatlan, de ha csak 1-2 ember vagy 1 ember gondolkodik így akkor félrevezető azt mondani hogy "ez is egy értelmezés")

2017. febr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%
Neked akkor jó hülyeséget mondtak, az iszlám vallás ugyanúgy Ábrahámtól (náluk Ibrahim) származik, akár a zsidó vallás.
2017. febr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%

A muszlimok szerint a Vigasztaló, akit Jézus küld, Mohamed próféta.

A keresztények szerint az iszlám szükségszerűen a Sátántól van, mert ha Istentől lenne, akkor át kellene rá térni.

2017. febr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
28%

"Nekem azt mondták,hogy a Bibliában van prófécia az Iszlámról."


Igen, Mohamed próféta eljövetele benne van a Bibliában:



Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.


1, Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül


Ábrahámnak két fia volt. Izsák és Izmael. Izsák a zsidók ősatyja Izmael pedig az araboké, így a zsidók és arabok testvérek. A próféta a zsidók testvérei közül került ki, vagyis az arabok közül.


Ezt bizonyítja a Mózes 5. könyve,34:10 Nem támadt többé Izráelben Mózeshez hasonló próféta.


2, olyant, mint te


Ha összehasonlítjuk Mózest és Mohamedet, sok tulajdonságuk megegyezik.


3, Az én igéimet adom a szájába


A Korán kinyilatkoztatása úgy történt hogy Isten Gabrielnek mondta az adott verseket aki azt közvetítőként továbbította Mohamed prófétának, de nem úgy hogy azt mondta az angyal hogy mond ezt és ezt az embereknek, hanem megtanította az üzenetet szóról szóra. Tehát Gabriel Isten igéjét Mohamed szájába adta szó szerint.


4, ő pedig elmond nekik mindent


Mohamed Próféta elmondott mindent az embereknek. Korán (5/3) "Ezen a napon teljessé tettem számotokra a vallásotokat"

A korábbi próféták viszont nem mondtak el mindent. A Bibliában az szerepel hogy Jézusnak még sok mondanivalója van az embereknek de nem tudják azok elhordozni.


5, az Én nevemben mond


A Koránban minden szúra (fejezet) előtt, kivéve egyet, az áll hogy a Könyörületes és Irgalmas Allah nevében. Vagyis Isten nevében.



Másik bibliai vers ami Mohamed prófétára vonatkozik:


János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.


Keresztények szerint Pártfogó a szentlélek, de ez nem lehet mert a szentlélek már Jézus előtt is itt volt a földön, a vers szerint viszont csak akkor jön el ha Jézus elment vagyis csak Mohamed próféta lehet.

2017. febr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem tudok olyan keresztény egyházat,ami szerint az Iszlám Sátántól származna.


Magánvéleményem:


Az Isten szeretet.Krisztus,mint Isten Fia,ezt az Atyát mutatta be életével,tanításaival.Az,aki ilyen móson és,és tanít,az az Istentől való.

Aki olyat tanít,ami Tőle idegen,vagy Krisztustól idegen módon él,az NEM Istentől való.

2017. febr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Én a gyerekkori (katolikus) misére járásból összesen annyira emlékszem, hogy a pap az iszlamistákat dicsérte, hogy milyen szépen követik a vallásukat.
2017. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Az én tanítóim meg az ördögöt hozták fel céltudatosság,kitartás,elvhűség,bölcsesség tekintetében.
2017. febr. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 How Arrow ***** válasza:
100%

Jézus azt mondta Sátánrol hogy: E világ Ura.

Isten azt mondja hogy Jézust halgassuk.

Jézus 12 tanitványt választott ki nem mohamedet vagy a gégemetsző akbarokat se nem a keresztes lovagokat akik Isten nevében vagdosták az embereket.


Egy szó mint száz ami nem Jézustol származik az a másik(E világ Urátol)

2017. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%

Aki olyat tanít, ami Tőle idegen,vagy Krisztustól idegen módon él, az NEM Istentől való.


Na látod, az iszlám nem Istentől való.

2017. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

9.Hsz!


Ez igaz,de nem azért,mert mi annak bélyegezzük,hanem viselkedésükkel saját magukat bélyegzik meg.

2017. febr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!