Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia szerint az Iszlám a...

A Biblia szerint az Iszlám a sátántól származik? Mit szólnak ehhez a muszlimok?

Figyelt kérdés

Nekem azt mondták,hogy a Bibliában van prófécia az Iszlámról.

Egy hullócsillag esik le az égből és egy mélységes mély kútnak nyitja meg a fedelét. Aztán onnan áramlik ki valami ami gyorsan az akkor ismert világ nagy részén szétterjed.


Ha minden igaz akkor a hullócsillag a bukott angyal jelképe és a mélység is a sátánt jelképezi?


Ez megállja a helyét?


Mit szólnak ehhez a muszlimok? Ehhez az értelmezéshez ?

Tudnak róla egyáltalán?



2017. febr. 3. 23:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

A Biblia nem szól az iszlámról, mert amikor keletkezett az iszlám még nem létezett, ugyanígy a Biblia nem szól az internetről sem.


Az iszlám új kinyilatkoztatás útján keletkezett. Isten pedig ezután is bármikor adhat újabb kinyilatkoztatásokat és reméljük fog is adni.


Az iszlám, mint kultúraformáló tényező nagyon sok értéket hozott létre, fontos, értékes része az egyetemes emberi kultúrának.

2017. jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

"A Biblia nem szól az iszlámról, mert amikor keletkezett az iszlám még nem létezett,"


Tévedés. Az iszlám nem Mohamed prófétával kezdődött hanem Ádámmal. A Bibliai próféták is muszlimok voltak, köztük köztük Ábrahám, Noé, Mózes, Jézus stb.

2017. jún. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Hogy lehettek volna már muszlimok a próféták?


Mint a kérdésben is írtam egyesek szerint van a Bibliában,prófécia,jóslat az iszlám megjelenésére és térnyerésére.Meg arra is,hogy ez talán a Sátán műve,hogy megtévessze az embereket.

2017. jún. 2. 10:41
 14/26 anonim ***** válasza:

Kedves 12-es!


Persze igazad van, én is tudom, hogy az "iszlám" szó Isten akaratában megnyugvó, a muszlim pedig annak magát alávetőt jelent arabul, ha szó szerint nézzük. Ilyen értelemben persze, hogy Ádám, Noé, Ábrahám és Jézus is muszlim volt, hitük pedig (akár zsidó, akár keresztény, akár más) tekinthető iszlámnak, hiszen Istent szolgálták akár prófétaként. Allah arabul csupán annyit jelent, hogy Isten. A keresztény koptok az arab nyelvű istentiszteleteiken az Allah szót használják.


Én azonban nem erről az iszlámról, hanem a mohamedán vallásról beszéltem, vagyis Mohamed próféta "iszlámjáról", azokról akik nemcsak azt mondják, hogy Allah az egy Isten, hanem azt is hozzáteszik, hogy Mohamed az Ő prófétája (raszúl Allah).


A kérdésre válaszolva a zsidó és keresztény Bibliák, Kr.u. 100-400 körül kristályosodtak ki korábbi és akkor keletkezett iratok különböző kanonizálásával (a Jamniai rabbizsinat 98 körül, János apostol munkái 96-100 között, a különböző keresztény válogatások később csak 325 után, de 400 előtt). Mohamed futása, azonban Kr.u 622-ben volt, ezzel tehát a Bibliai szövegek nem foglalkoztak. A végidei próféciák pedig (amit a kérdező idéz a Jelenések könyvéből) még most sem teljesedtek be maradák nélkül, még hozzánk képest is jövőidejűek, így nem szólhatnak a közel másfél évezreddel korábbi múltról.


A "mohamedán értelemben vett iszlám"(amit egyébként a muszlimok soha sem neveznének így, én is csak kényszerűségből teszem) nyilvánvalóan nem sátáni erő, hiszen ahogy Jézus tanította "gyümölcseiről ismerszik meg a fa), közismert hogy az iszlám világ sok jó gyümölcsöt termett (mai kultúránk fontos része, a görög kultúra fontos megmentője).


Az iszlám mint vallás és a muszlim emberek nem felelősek azokért a valóban sátáni tettekért, amelyet nevében (de felhatalmazása nélkül) az iszlamista terroristák elkövetnek. Ahogyan a kereszténység és a keresztények sem felelősek az inkvizícióért vagy a keresztes háborúk bűneiért, ahogyan a mai zsidók sem felelősek Krisztus megfeszítéséért.

2017. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Hogy lehettek volna már muszlimok a próféták?"


Úgy hogy Istennek egy vallása van, és mindenki aki ezt elfogadja és követi muszlim, a bibliai próféták pedig a Koránban is szerepelnek.


Kedves 14-es, Mi nem mondjuk hogy mohamedán, pont azért mert Mohamed nem vallásalapító. Tudom hogy a keresztények nem fogadják el mint próféta, de a Biblia is említi.

2017. jún. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

15, A Biblia említi?


14,Én a jelenések könyvéből idéztem és ez egy végidei prófécia?

Én azt hittem ez már beteljesedett.legalábbis így olvastam,hallottam. Honnan lehet tudni,hogy az még vissza van?

Ez azt is jelenti, hogy akkor a jövőben az iszlám majd komoly veszélyt jelent majd kontinensünkre?

2017. jún. 6. 10:45
 17/26 anonim ***** válasza:

Mint már korábbi válaszomban írtam a Jelenések könyvének nincs semmi közvetlen történeti köze az iszlámhoz.

A szentírások nem "Nostradamus" vagy a "delphoi jósda" jóslatai, hanem örökérvényű tanítások, tanácsok.


A Jelenések könyve azt tanítja számunkra, hogy a tetteinknek következménye van. Ha feldobunk egy nehéz követ a fejünk fölé, akkor az visszazuhanva agyoncsaphat minket.


Isten parancsolatai óvó-rendszabályok, ha megszegjük őket akkor rossz következményekkel kell számolnunk, méghozzá nem azért mert Isten vagy a Sátán megbüntetne, hanem egyszerűen azért meg a rossz cselekedetek ("bűnök") következményként magukban hordják a rossz következményeket ("büntetést").


Az általad idézett motívum a 9. részben szerepel, ami az ég közepén repülő angyal 3 jaj szavából az elsőhöz tartozik.

A Jelenések könyve khiasztikus szerkezetű (menóra szerkezetnek vagy piramis szerkezetnek is nevezik). Ez azt jelenti, hogy középpontosan szimmetrikus és az egyes részeit csak párjukkal együtt olvasva érthetjük meg. Az ég közepén repülő angyal 3 jajszavának khiasztikus párja a csúcstörténet után van a 14. rész 6. versétől, amikor három angyalt látunk az ég közepén repülni és mindhárman egy-egy intő szózatot hallatnak.


A két hármasból itt is az első a miénk.


Az első jaj illetve első angyali szózat a nagy parancsolat megszegéséről szól, ami azonos a tízparancsolat első 4 parancsolatával és az Istent szeretésről szól. Istent úgy tisztelhetjük, ha az Ő művét a teremtést megbecsüljük és saját kezünk teremtményeit (bálványként) nem helyezzük Isten munkája elé. Ha a teremtett világ rendjét (a bioszféra ökológiai működését) megbontjuk akkor annak következményei természeti csapások lesznek. Ilyenek a rettenetes sáskajárások, járványok, gradációk, mint természetes következmények. Erről szól az általad idézett rész és habár örök érvényű tanítás, egyúttal végidei prófécia is, amelyben saját korunkra ismerhetünk (környezetszennyezés, természetkárosítás, klímaváltozás, túlnépesedés, városiasodás).


A második jaj és khiasztikus párja a második angyal, a második parancsolat megszegéséről szól (amely hasonlatos a nagy parancsolathoz) és amelyik megegyezik a tízparancsolat 5-10. parancsolatával, melyek az embertársaink szeretetéről szólnak. Ha ezeket szegjük meg (nem fogadjuk be a jövevényt, lopunk, harácsolunk, szociálisan érzéketlenek vagyunk, eltűrjük mások éhezését, a szegényeket nem segítjük, az elesetteket nem emeljük fel...), akkor annak társadalmi következményei lesznek, amelyek háborúkban, forradalmakban, agresszióban, terrorizmusban, bűncselekményekben nyilvánulnak meg. Ez is örök törvény, de ma különösen aktuális és nyilvánvalóak a végidei konzekvenciái.


A harmadik jaj és párja a harmadik angyali üzenet a lelkünkben lévő nagy harcról beszél a bennünk lévő jó (superego, felettes én) és az id (tudatalatti ösztönlény) harcáról, amely az egónkban zajlik. Ez az Isten mellett álló angyali seregek és a Sátán démoni seregeinek a harca, amely minden más harcban is benne van, mindig, mindenhol, de különös jelentősége van az utolsó időkben, mert különösen kiélezetté válik és az emberek végül ide vagy oda állnak ebben a harcban, ami kijelöli az ő ítéletüket is. Nem azért mert Isten bíróként ítélkezni akarna, hanem mert mi maguk addigra már ítélkezünk magunk felett.


Hogy van-e ennek köze az iszlámhoz? Hát csakúgy mint minden máshoz.

Ahogy a keresztények szívében, úgy a zsidó és muszlim testvéreink szívében is harcolnak egymással az isteni és sátáni erők, a jó és a rossz. Ahogy a névleg katolikus írek között is vannak terroristák, úgy a névleg muszlim arabok között is lehetnek terroristák. Ez nem a kereszténység vagy az iszlám bűne, hiszen alapvetően mindkettő a Isten és embertársaink szeretetére tanít, mindkettő a bölcsességet, a kultúrát, a civilizációt építi, hanem az egyes elbukó emberek vétke. Nem a kereszténység és az iszlám fog összecsapni, hanem a jó és a rossz, a befogadók és a kerítésépítők, az humanitáriusok és az egoisták, a békességre törekvők és az agresszívek, a szabadságszeretők és az illiberálisak, a demokraták és a tekintélyelvű diktátorok, tisztességesek és korruptak (...) mindezek minden kontinensen, minden népben, minden vallásban.


Mindezeket mondom neked Jézus Krisztus nevében, ámen.

2017. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"15, A Biblia említi?"


Igen, a Biblia említi Mohamed prófétát. Korábbi válaszomban írtam is de itt van mégegyszer:


Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.


1, Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül


Ábrahámnak két fia volt. Izsák és Izmael. Izsák a zsidók ősatyja Izmael pedig az araboké, így a zsidók és arabok testvérek. A próféta a zsidók testvérei közül került ki, vagyis az arabok közül.


Ezt bizonyítja a Mózes 5. könyve,34:10 Nem támadt többé Izráelben Mózeshez hasonló próféta.


2, olyant, mint te


Ha összehasonlítjuk Mózest és Mohamedet, sok tulajdonságuk megegyezik.


3, Az én igéimet adom a szájába


A Korán kinyilatkoztatása úgy történt hogy Isten Gabrielnek mondta az adott verseket aki azt közvetítőként továbbította Mohamed prófétának, de nem úgy hogy azt mondta az angyal hogy mond ezt és ezt az embereknek, hanem megtanította az üzenetet szóról szóra. Tehát Gabriel Isten igéjét Mohamed szájába adta szó szerint.


4, ő pedig elmond nekik mindent


Mohamed Próféta elmondott mindent az embereknek. Korán (5/3) "Ezen a napon teljessé tettem számotokra a vallásotokat"

A korábbi próféták viszont nem mondtak el mindent. A Bibliában az szerepel hogy Jézusnak még sok mondanivalója van az embereknek de nem tudják azok elhordozni.


5, az Én nevemben mond


A Koránban minden szúra (fejezet) előtt, kivéve egyet, az áll hogy a Könyörületes és Irgalmas Allah nevében. Vagyis Isten nevében.


Másik bibliai vers ami Mohamed prófétára vonatkozik:


János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.


Keresztények szerint Pártfogó a szentlélek, de ez nem lehet mert a szentlélek már Jézus előtt is itt volt a földön, a vers szerint viszont csak akkor jön el ha Jézus elment vagyis csak Mohamed próféta lehet.

2017. jún. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Kedves 18-as!


Az 5Mózes 18:18 nagyon sok prófétára vonatkozhat Ézsaiástól, Jeremiáson és Dánielen keresztül Keresztelő Jánosig vagy ha muszlim fejjel gondolkodunk Jézusig.


Igen elismerem, ez vonatkozhat Mohamedre is, de akkor akár Joseph Smith mormon prófétára vagy Ellen G. White adventista prófétanőre is.


Az 5 Mózes 34:10 viszont minden tiszteletem ellenére sem vonatkozhat Mohamedre


5 Móz. 34,10

És nem támadott többé Izráelben olyan próféta, mint Mózes, a kit ismert volna az Úr színről-színre:


Mohamed még a Korán szerint sem látta Allahot színről-színre (angyali közvetítéssel lett megszólítva mint sok más próféta), nem olyan tehát, mint Mózes.

Ilyen alapon a mormonok jogosabban mondhatják, hogy alapító prófétájuk olyan mint Mózes, hiszen egyik szentírásuk leírja a történetet, amikor színről színre látta az Atyát és Jézust is.


Ma, több mint 4000 évvel Ábrahám után már mindenkinek van legalább 1 (valójában több) zsidó is, arab is az ősei között (zsidókat, keresztényeket, arabokat is ide értve), úgyhogy az egész emberiség kizárólag atyafiakból áll. Ez sem érv többé.


János 16:7 Vigasztalóról, pártfogóról szól. Mohamed nem ilyen személyiség, nem Jézus helyett jött, nem is állította magáról. Mohamed próféta volt, ahogyan sokan mások is, de se nem az első se nem az utolsó.

2017. jún. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kedves 19-es,


Lehetséges hogy egy-egy vers igaz lehet más prófétákra, de összességében mindegyik csak Mohamed prófétára.



"Mohamed még a Korán szerint sem látta Allahot színről-színre (angyali közvetítéssel lett megszólítva mint sok más próféta), nem olyan tehát, mint Mózes."


Egyes hadiszok szerint Mohamed próféta mennybemenetelekor látta Allahot, persze már amennyire ez emberi szemmel lehetséges. Egyébként a 5 Móz. 34,10 kizárja a többi zsidó prófétát, mert ők ugye Izraelben voltak próféták.



"Ma, több mint 4000 évvel Ábrahám után már mindenkinek van legalább 1 (valójában több) zsidó is, arab is az ősei között (zsidókat, keresztényeket, arabokat is ide értve), úgyhogy az egész emberiség kizárólag atyafiakból áll. Ez sem érv többé."


Ez erős túlzás. Arabok és zsidók pedig sémi népek, vagyis testvérnépek.



"János 16:7 Vigasztalóról, pártfogóról szól. Mohamed nem ilyen személyiség, nem Jézus helyett jött, nem is állította magáról. "


Mohamed próféta nem Jézus helyett jött, ezt nem is állította senki. Jézus is egy volt a próféták közül, elvégezte a feladatát ahogy a többiek. Keresztények szerint ez a Pártfogó a szentlélek, de ez logikailag nem lehetséges mert a szentlélek már Jézus előtt is itt volt a földön, a vers szerint viszont csak akkor jön el ha Jézus elment vagyis csak Mohamed próféta lehet.



Egy másik vers ami kizárja hogy a pártfogó a szentlélek lenne:


János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.



A szentlélek keresztények szerint egyenlő Istennel, de a vers szerint az igazság lelke azt mondja amit hall. Isten tud mindent, és nem azt mondja amit hall, ez csak emberre értelmes. Mohamed próféta azt mondta az embereknek amit Gabriel angyaltól hallott szó szerint, tehát ez is rá igaz.

2017. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!