Isten létezik?

Figyelt kérdés

2017. febr. 5. 21:23
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim válasza:
100%
Csak a kommenteket jottem olvasni
2017. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim válasza:
92%
Szerény véleményem szerint ÉN vagyok isten...
2017. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim válasza:
97%
Szerintem kérdezd meg Magdit és az univerzumot.
2017. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim válasza:
16%

Igen létezik, csak jól el van dugva. Vannak a hatalmasok, akik nagy anyagi erővel rendelkeznek, sok felügyelet alatt állnak, igy kormányozzák az államokat. Hihetetlenül erősek, gyorsak és meggyözöek, profik, gondolkodásuk tehát részlegesen hasonlit az istenihez, mint uralkodás (főleg körülményeiben). Vannak szép emberek, akik a büvös nagy szépséget birtokolják, irányitanak vele, ezek már nem olyan nyilvánvalóak, átlagosabbak, sokkal gyakoribbak és ezek éltetnek sok embert. A szépség relativ, és könnyen elrejthető mindenféle módon. Vannak a tudósok, akik a részletes bölcs belátást birtokolják egyes nagy dolgokban, megértik az anyag müködését részletesen ezekben a dolgokban, biztositják az életkörülményeket.

Tehát ezek az emberek (és még mások is) birtokolják az isteni erők egy részét. Az Isten ezek mögött levő, egyesitett (és megszépitett) teljesség, és legalább annyira ritka (szent), mint a teljes egész kiválóság mindenben (pl a gyarló szétszorodott világhoz képest)

Léteznek tanitók is, ezek a világ és az elme müködését és a Lélek tanulmányozását foglalják látással. Mindannyian azt vallják hogy Isten tanitványai, és látják őt a teljességben. A legendás teljességet nem képesek elérni, de azt vallják magukénak. Ritkaságánál fogva az örökre rejtély marad, de elvileg létezik, anyag mögött mint Isten, ahol minden látható. Tehát ehhez ritkisd a teljességet, amit keresel, túl kell jutni a világon hozzá, legalább alap szinten... xd

2017. febr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
94%
Számomra léte nem tapasztalható.
2017. febr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 Ákos13 ***** válasza:
24%

Ákos13 nevű felhasználó válasza:


Nem hinném... A keresztény Isten biztosan nem. Más istenek létét pedig nincs okunk feltételezni, így valószínűleg nincsen semmilyen isten.

2017. febr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A fantázia létezik?
2017. febr. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 imakommandós ***** válasza:
56%

" Plusz ha isten mindenkinek megbocsájt akkor mért van pokol?"


Mert nem bocsájt meg mindenkinek. Aki nem hisz benne az nem is fog bocsánatot kérni tőle, és abbahagyni se fogja azt ami miatt bocsánatot kéne kérnie.

2017. febr. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim válasza:
62%
Szerintem isten mindenkiben benne van. Mert te magad döntesz a sorsodról
2017. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
Igen létezik 8-as válaszoló az ismerősöd jól mondta mert ezt mondja Jézus:"Az Isten országa nem szembetűnő módon jön el, nem lehet azt mondani hogy itt van vagy amott, mert az Isten országa bennetek van. Egyébként Isten miután kiűzte Ádámot és Évát azóta szabad akaratot adott az embernek, hogy ki hogy rendelkezik efölött jót vagy gonoszat cselekszik-e az az ő dolga de tettei szerint majd megfog fizetni.
2017. febr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!