Isten létezik?

Figyelt kérdés

2017. febr. 5. 21:23
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
20%

29.Hsz!


Isten létének egyik fontos bizonyítéka,az istentelenek bizonygatási kényszere a "Vallás,Valláskritika"rovatokban.


Az istentelenek,nem azért hülyézik az istenfélőket,mert haragszanak ránk,netán minden kétséget kizáróan TUDNÁK a frankót(Kit izgat,hogy némelyek analfabéták?),hanem ÖNMAGUKAT kénytelenek folyton-folyvást győzködni Isten nemlétezéséről.

Egy istentelen,minél vehemensebben érvel,annál inkább bizonytalan.

2017. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
89%

#31


Akkor szerinted létezik a Láthatatlan Mindenható Tyrannosaurus is?

Mert ha tagadod a létezését, akkor az csak arra bizonyíték, hogy szerinted igenis létezik.

2017. febr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
55%
A dínók létezésére van bizonyíték. Tudod, őskövületek.
2017. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
93%

#31 Az király, de én itt és most megesküszöm neked, hogy a való életben az utcán még soha a büdös életben nem jött oda hozzám ateista bizonygatni, hogy nem létezik Isten, hívők viszont rendszeresen próbálnak téríteni mindenféle szórólapokkal. Ráadásul javíts ki, ha tévedek, de ha egy vallásos embernek nincs szüksége önigazolásra, akkor nem kéne a valláskritika témakörben lófrálnia a pogányok között, és hirdetnie, hogy mennyire el vannak tévedve...

Pont azt csinálod, amit felhozol a hitetlenekkel szemben :D


Kérdező, te meg pontosíts, hogy melyik istenre gondolsz a több ezer közül.

2017. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 How Arrow ***** válasza:
3%

"való életben az utcán még soha a büdös életben nem jött oda hozzám ateista bizonygatni, hogy nem létezik Isten,"


Lényegtelen hol bizonygatod hogy Isten nem létezik.


Tudod a hívők az uccán is bizonygatják az Istentagadók meg az 1-4 osztályos tankönyvekben kezdik a hitöket bizonygatni.

2017. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 Alex Fly ***** válasza:
46%
Tök mindegy, mit hiszel Istenről. Ami számít, hogy Ő mit gondol rólad.
2017. febr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 Darkmoon80 ***** válasza:
94%

Az érvelés miszerint az létezik amiről beszélünk vagy páne amit tagadunk, meglehetősen ijesztő számomra. Mert már többször is próbáltam gyermekemnek elmagyarázni, hogy a farkas nem ehette meg Piroskát egészben, és a boszorkányok sem repkednek seprűkön a fejünk felett éjszaka. Ezentúl nem megyek erdőbe és esti sétakor bukósisakot kell majd hordanom. Jajj-jajj.


Komolyra fordítva a szót.

Nem tudom létezik-e vagy sem, mert egyikre sem találtam eddig meggyőző bizonyítékot. Minden esetre a klasszikus istenérvek egyike sem volt alkalmas a létezésének meggyőző bizonyítására. Az, hogy a Biblia mit ír, megint csak nem bizonyító erejű, hiszen szinte mindegyik vallásnak megvan a maga szent könyve, és az állításaik meglehetősen ellentmondók (megjegyzés maga a Biblia is tartalmaz egy csomó önellentmondást).

2017. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
68%

#35 Az iskolában senki nem mondja, hogy nincs isten, hanem csak a tudományosan legmegalapozottab, leginkább bizonyítható dolgokat tanítják, amik sajnos néha ellent mondanak a fantáziának. Az a te bajod, ha sérelmezed, hogy a 10 éveseknek szóló tananyagba nem vesznek bele olyan drogos látomásokat, mint hogy az univerzumot párezer éve teremtette egy szakállas bácsi, vagy hogy a Földet egy hatalmas óriásteknős tartja a hátán, vagy éppen azt, hogy a különböző természeti jelenségek egy Izanagi és Izanami nevű istenpáros különféle testnedveiből jöttek létre...

Mondjuk a radikális iszlám országokban van az az agymenés amit te akarsz, mert ott mindenkit rendes muszlimnak nevelnek, aztán látod hogy milyen jól bejött nekik is a hithű vallásossággal való agymosás.


És te is valahogy elveszhettél a menüben, mert ez a valláskritika témakör, nem pedig a vallás...

2017. febr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim válasza:
84%
Te létezel?
2017. febr. 10. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Elgondolkodtató kérdés!

Lehetséges. hogy csupán egy lepke álma vagyok, de akkor ez az álom olyan élethű, hogy én képtelen vagyok megkülönböztetni a valóságtól.

A kérdésed egyébként inkább a filozófia, azon belül a szubjektív idealizmus topikban lenne helyénvaló.

2017. febr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!