Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire etikus hogy a Veronai...

Mennyire etikus hogy a Veronai buszbaleset áldozatainak hozzátartozóit Jehova tanúi keresik fel?

Figyelt kérdés
[link]
2017. febr. 8. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy nem a Jehova Tanúi Egyház tagjairól, hanem a Magyarországi Szcientológia Egyház tagjairól van szó? Szövegértésből hányas voltál?
2017. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem Jehova, hanem Scientológusok. Undorító, amit művelnek. És az is aki megadta a címüket!
2017. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Elirtam, de teljesen mindegy ugyanaz a két szekta, a kérdés szempontjából irreleváns.
2017. febr. 8. 20:43
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy zaklatásról lenne szó, annak semmi értelme nem lenne a térítők szempontjából. Gondolom inkább segíteni akarnak, amiből viszont nem kérnek a hozzátartozók. Elég ratyi cikk, nem igazán írja le hogy mi történt pontosan, de ez jellemző a mai újságírásra.


Szerintem nemzeti gyásznapot hirdetni se volt egyébként etikus, ennek nem lenne szabad közügynek lennie, ez csak a család barátok, ismerősök magánügye. Ha nekem halna meg valakim, utálnám ha ez ömlene vissza a tévéből is.

2017. febr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Neked mindegy lenne, hogy összekevernek másokkal?

Azért nem semmi vagy kérdező.

Gratulálok, a kedvességed páratlan....

2017. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

S így terjednek a hamis hírek, amit nem győzünk kiigazítani, mert összekevertek már a Hit gyülekezetével, és ki tudja még kikkel.


Ha veled tennék jól esne?

2017. febr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

"S így terjednek a hamis hírek, amit nem győzünk kiigazítani, mert összekevertek már a Hit gyülekezetével, és ki tudja még kikkel. "


Ha a valóban rólatok szóló, igaz hírt nézzük, az sem valami pozitív. :)

Most valaki nagyon benézett egy dolgot, te meg gyorsan meglovagolod azt és próbálod nagyon jónak feltüntetni az egyébként ..... közösséget.

2017. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

A szcientológusok azok egyértelműen problémás erkölcsűek (már a többség, azért nem mind), a jehovisták pedig alapvetően fanatikusok, és csak a kisebbség rosszindulatú ráadásul közülük.

Ha már választani lehet... tényleg nem illik összekeverni őket.

2017. febr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Alex Fly ***** válasza:
100%

Nos: először is már írták, hogy nem a jehovisták, hanem a szcidióták zaklatták a hozzátartozókat. Mielőtt bárki félreértené semmi közöm a Tanúkhoz, elhatárolom magam a nézeteiktől de meg vagyok győződve arról, hogy erre ők sem vetemednének. Ismerek pár jehovistát és alapvetően -emberileg- semmi rosszat nem lehet rájuk mondani.


A véleményem pedig az, hogy ha én egy áldozat hozzátartozója lennék és engem is zaklatna egy ilyen alak, akkor rövid úton a baleset áldozataihoz hasonlóan tragikus hirtelenséggel hunyna el...

De mivel nem vagyok az, így a véleményem röviden és tömören ennyi: a jó qrwa anyjukat!

2017. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a cikk semmit sem ír a "felkeresések" mivoltáról. Ennek hiányában meg nehéz véleményezni a helyzetet.

(Attól még csak úgy magukban is megpusztulhat az összes kóros szekta).

2017. febr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!