Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mélyen hívő keresztényeknek...

A mélyen hívő keresztényeknek mi bajuk a csúnya emberekkel?

Figyelt kérdés

Nos én egy csúnya ember vagyok. Azonkívül, hogy kissé torz az arcom, még rendkívül erősen pattanásos is. Régebben még rosszabb volt helyzet, de még most 24 évesen se sokkal jobb.

Az általános iskolai tanárnőm, aki amolyan szentfazék volt, is mindig az arcommal volt elfoglalva. Hogy használok-e gyógyszert, rendszeresen szedem-e stb.

De minap egészen brutális dolog történt velem. Egy amolyan "szűzmária", akivel azelőtt soha nem találkoztam az életben, megállított, hogy bár semmi köze nincs hozzá, de szerinte használnom kellene gyógyszereket, mert nagyon csúnya az arcom (előtte anyámmal beszélt, innen tudja, hogy nem használom őket. Hogy miért? Mert bár kicsit megtisztítja az arcom, de az ajkam annyira kiszárad, hogy a bőr cafatokban lóg le róla, ha huzamosabb ideig tablettázok. szóval teljesen kiszáradok.)

De ez még nem minden. Szóba hozta a plasztikai műtét lehetőségét is. (Ezen amúgy átestem kiskoromban, akkor meg is tettek mindent, amit tudtak, ennél többre már csak valami luxusplasztikdoki lenne képes...)

Szerinte teljesen megváltozna a személyiségem, meg a nőkkel való viszonyom (WTF?)

Köpni-nyelni nem tudtam... Mégis az ilyen embernek mi baja van? Miért kéne megváltoznia a személyiségemnek? Vagy bárminek is? Szerintem ez az attitűd undorító.

De ez csak a jéghegy csúcsa.

Én arra tudok gondolni, hogy a vallásosak a saját, idealizált világképükbe nem tudják beleilleszteni a csúnya embereket, és ez bas.za a csőrüket. De igazából nem tudom.

Szóval ezért is kérdezem most meg....



2017. febr. 11. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ennek semmi köze a vallásossághoz, vagy ha igen, akkor csak annyiban, hoyg segíteni akarnak RAJTAD, és NEM ELLENED vannak!
2017. febr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Evus1999 válasza:

Szia. Szerintem itt nem a vallás kulcs. Persze el kell ismernem, hogy a vallással nagyon sok ember nézeteit és teteit lehet irányítani. (Ha bárki hívő lenne attól bocsánatot kérek. Nem állt szándékomban a vallást szidni.)

Szerintem inkább arról van szó, hogy úgy gondolja kötelesége segíteni másokon hiszen a Biblia is ezt tanítja és pint téged szúrt ki. De bárki mást is kifoghatot volna.Hidd el annyi "csúnya" keresztény van, mint égen a csillag.

2017. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csakhogy azt tapasztaltam, hogy az ilyen "igazi" hívők mindig ferde szemmel néznek rám.


Azzal meg nem segít, hogy megpróbálja elpusztítani az önbizalmam.

2017. febr. 11. 22:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Akikről Te írsz, az ok nem igazi hívők, Kérdező, hanem képmutató farizeusok. Egy igazi hívő imádkozik érted, hogy legyen elég erőd élni a sorsodat. (És elviselni a farizeusokat :)
2017. febr. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, ha jól számolom 24 év alatt találkoztál 2 buzgómócsinggal, aki valamit beszólt. Általában az ilyen emberek mindenkivel mással is ilyenek, szóval nem kell velük foglalkozni.

De te ennyiből már leszűröd, hogy az összes kereszténynek baja van veled.

2017. febr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem egy embert ismerek, akinek nem csak az arca de sajnos bizonyos betegségek miatt nem kellemes az élete és torz az emberi kinézete.

Ennek ellenére, mivel a testvérünk, ugyan úgy bánunk vele a gyülekezetben, mint bárkivel mással.


Persze azt megemlíteném, hogy nyilván ha valaki szereti a felebarátját, az még nem sértés, vagy bántás, ha egymásnak az egészségét figyelembe véve tanácsot vagy segítséget nyújtunk, ha olyan betegséggel, vagy nehézséggel küzd.


Egyébként pedig ne keseredj el, Isten szemében nem a külső számít, és ugyan olyan szép vagy neki, mit bárki más.

2017. febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok vallásos ismerősöm van, akik pont ellenkezőek, mint ahogy azt te gondolod kérdező. Teljesen elfogadóak, és normálisak, és semmi bajuk a "csúnya" emberekkel. Aki vallásos létére mégis olyanokat kritizál, akik nem tehetnek a kinézetükről, az nem igazi vallásos, vagy valamit félreértett. Hidd el, ahol sok hitetlen ember van, ott ugyanúgy előfordulhat olyan személy, aki szóvátesz ezt. Úgyhogy ez tényleg nem attól függ, hogy ki vallásos és ki nem az. Ráadásul van egy olyan érzésem, hogy az illető neked nem akart rosszat, nem akart sem csúfolódni, sem szégyenbe hozni, csak segíteni akart, tanácsokat akart adni.
2017. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem te öregasszonyokról beszélsz, akik mindenbe bele akarnak pofázni és mindenki más életét irányítani akarják.

Ezeknek meg a nagy része ugye vallásos. A nagyanyám is ilyen, tudom, hogy miről beszélek.

2017. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én végigcsináltam egy akne-kúrát. Korábban akár 2 cm átmérőjű pattanások is voltak az arcomon. Ocsmány volt. Ráadásul hegesen gyógyul.

Szedd a gyógyszert. Igen, kiszáradsz tőle. Igyál sok vizet, használj szőlőzsírt. Én egy éven keresztül szedtem. Nyáron úgy leég az ember mint a sicc, használj 50 faktoros krémet.


Igen, szar, de megoldható, csak szedni kell a bogyót, ennyi. Mégegyszer mondom: szőlőzsír az ajakra. Fontos, tényleg rossz, ha kireped az ajak.

Én Sotretet szedtem, kb 8-10 évvel ezelőtt.. Persze, nem nag yélmény, de tudom ajánlani, nagyon hatásos volt.

Az akne egyébként betegség, gyógyítható. Nem ugyanaz, mint a kamaszkori pattanásosodás.

Ne légy hülye, törődj magaddal!


Amúgy semmi köze ennek a valláshoz:D

2017. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem neked lehet, hogy van valami torzképed róluk, amit énvédelemként használnál egyébkpént (őket nem érdekli a szexualitás, a nemiség, ergo a te kinézeteden sem fognak megbotránkozni úgy, ahogy a gonosz, bűnös, külsőségeknek élő nemszentfazék világ, ahol az emberek bizony szabadon szexelnek, és igenis baromira sokat számít egy pattanástalan arc), és most, hogy szembesülsz azzal, hogy ez az egész szexellenesség mekkora kamu a részükről, nem tudod őket hová tenni. Amúgy, ha jól értem, acne vulgarisban szenvedsz. Azért is kérdezősködnek az ismerőseid, mert ez egy súlyos, de kezelhető betegség, és ma Magyarországon nem biztos, hogy midnenki megkapja csak úgy füttyre a megfelelő ellátást. Vagyis összegzem: az ismerőseid nem a lelkivilágodban akarnak vájkálni, hanem aggódnak érted, és segíteni szeretnének. Nekem is van ismerősöm, akinek pl a főnöke járta ki a legjobb sebészt, mert megvoltak a kapcsolatai, a csajt megkezelték, megműtötték, azóta boldog házasságban él :) ne legyél elutasító, sokszor marhára nem az van a dolgok mögött, mint ami elsőre lejön. Mondjuk megértem, hogy elsőre tolakodónak tűnik az ilyesmi, főleg ilyen háttérrel, mint ami neked van. Szociálisan eléggé izoláló ez a betegség.
2018. szept. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!