Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, ti miért hisztek pont...

Hívők, ti miért hisztek pont a keresztény Istenben?

Figyelt kérdés
Nem értem miért pont benne, azért mert nem furi hogy mindenki másban hisz hiszen akkor vagy mind igaz vagy egyse. Egyikre sincs semmilyen magyarázat. Tudom hogy ezt úgyis meg lehet cáfolni de a tény az tény. És az egyik osztálytársam mindig azzal nyaggat engem meg a barátnőmet hogy ha nem hiszünk Istenben akkor a pokolra jutunk😂 Ennek mi alapja van.

2017. febr. 19. 12:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
40%

Igaz, nem engem kérdeztél, de:

Az emberek fejében automatikusan rögződött évszázadokon keresztül, hogy aki nem isz ebben a vallásban, a szó legszorosabb értelmében eltüzelik!

Akár máglyán, de képesek az egész falut, népet felgyújtani!

2017. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
34%
Mindenki abban hisz, amit tanítanak neki.
2017. febr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
#2 de akkor nem jut eszébe hogy lehet hogy hülyeség
2017. febr. 19. 14:24
 4/28 anonim ***** válasza:

mert a nagyi gyerekkorába templomba vitte és mert a nagyit is a nagyija templomba vitte

ez csak egy rossz szokás, rossz beidegződés mint a körömrágás


"És az egyik osztálytársam mindig azzal nyaggat engem meg a barátnőmet hogy ha nem hiszünk Istenben akkor a pokolra jutunk"

nem tudom rebeka mennyi idős vagy de valahogy próbáld meg elviselni a dilis osztálytársadat, ő még egy letűnt vallási terror korából megmaradt világképet használ

nem kell cikizni érte, nem kell bántani sem érte, esetleg amikor ezt mondja a legkomolyabb arckifejezéssel menj oda hozzá fogd meg barátságosan a válla tetejét nézz mélyen a szemébe és mond neki hogy "a te hited, a te törvényeid, és a te képzeletbeli barátod törvényei szerint" hagyd ott


eljátszod párszor és abba fogja hagyni

2017. febr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
29%

Ezt a sok butaságot, hihetetlen.


Van egy Isten aki teremtet mindeneket, láthatót és láthatatlant. Minden élőt.

Megteremtette az embert is saját képmására, aki tudott gondolkodni, és volt értelme, érzelme, lelke és szelleme.


Az emberek elszaporodtak, a bűn útjára léptek és kevesen voltak, akik megmaradtak az Isten ismerteben és az Isten igazságában. Őket kiválasztottaknak nevezhetjük.


Istent nem ismerte senki és soha nem is látta senki. Akik hittek az egy igaz élő Istenben, és keresték Őt, nekik kijelentette magát Isten.


Aztán Ábrahám utódai után kiválasztódott egy nép egy nemzet. Isten általuk, a próféták által tartotta fenn a kapcsolatot az emberiséggel.


Azt án Isten testett öltött Jézus személyében és lejött, ellátogatott személyesen az emberhez.


Az ember megvetette, a zsidóság keresztre feszítette Jézust a testben megjelent Istent, a Krisztust.


Igazából a Zsidó Isten és a keresztény Isten, Jézus, Aki a Krisztus, egy és ugyan az. A Zsidó Isten és a keresztény Isten egy és ugyan az.


Tehát a teremtő egy igaz Isten megjelent köztünk testben és az emberiség nem kért belőle, nem hitt neki és nem fogadta el Őt.


Inkább hittek és elfogadtak mindenféle kitalált Istenségeket.

2017. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
50%

Én személy szerint azért hiszek, mert megtapasztaltam Istent, a Biblia igazságát.

"vagy mind igaz vagy egyse"

Hát ez nem így van. Ha szétnézel a vallásokban, azok ellentmondanak egymásnak. Mindegyik nem lehet igaz. A Biblia szerint egyetlen Isten van, aki teremtette az eget és a földet, a hinduk meg rengeteg istent imádnak. Mindkettő nem lehet igaz.

"ha nem hiszünk Istenben akkor a pokolra jutunk" - ez nem teljesen így van, mivel az ördög és a démonai is hisznek Isten létezésében, mégis a pokolra jutnak (ez le is van írva a Bibliában).

"de akkor nem jut eszébe hogy lehet hogy hülyeség"

De, eszébe jut. Én keresztény családban nőttem fel, hitre neveltek, mégis eljött egy pont az életemben, amikor feltettem a kérdést, hogy mi van, ha hülyeség az egész. Teljesen magam alá kerültem, mindent megkérdőjeleztem. Aztán ebből a helyzetből Isten felemelt. Megtapasztaltam személyesen őt. Enélkül (személyes megtapasztalás nélkül) nem sokat ér a hit.

És ugyanúgy felmerülhet a kérdés, hogy te, kérdező, nem gondoltál-e még bele, hogy hülyeség az, amit neked tanítottak, hogy nincs Isten, hogy ez a világ tökvéletlenül állt elő a semmiből. Mikor a mai technikával tudatosan sem tudunk életet (egyetlen élő sejtet) előállítani, de ez magától sikerült. Na, ehhez nagyobb hit kell, mint elhinni, hogy valaki áll az egész mögött.


Javaslom, hogy kezdd el olvasni a Bibliát, és teszteld, hogy valóban igazság, vagy hazugság. Van benne rengeteg prófécia, ami már beteljesült, és van még sok, ami ezután fog. Megtalálod benne a múltat, a jelent, és a jövőt is.

2017. febr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
25%

"Én személy szerint azért hiszek, mert megtapasztaltam Istent, a Biblia igazságát."


Meg.

Gondolom, elmentetek sörözni egyet a kocsmában vagy felébredtél éjjel és az ágyad mellett ott lebegett egy fényes tűzgolyó, mint Mózesnek a csipkebokor és beszélt hozzád vagy valami ilyesmi.

Ugye így volt?

2017. febr. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
53%
Ostobasag azt gondolni, hogy csak az letezik amit latok! Gunyolodni azon ha valaki hisz Istenben. A radio hullamokat sem latjuk megis tudjuk, hogy vannak. Istent a teremtett dolgokbol lathatjuk. A vilagbol ami korulottunk van. Sok tudos akik a termeszettudomanyokkal foglalkoznak elismerik egy teremto letezeset.
2017. febr. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
45%

Az értelmesebbikje nem a tűzgolyó miatt hisz, hanem mert keresi az élet értelmét, az élet eredetét, az érzelem és a tudat, lélek és szellem teremtőjét.


A miértekre keresi a választ, nem pedig tűzgolyóra vár, hogy aztán azt a jelenséget ateista szemlélettel megmagyarázza, vagy ráfogja az UFO-kra, idegen, földönkívüli lényekre.


A szív és a tudat, az elme a szellem az eredetét keresi, ahonnan származik. Haza vágyik. Keresi a békességet, a szeretetet a megelégedést az igazságot. Ezt pedig csak is a teremtő Isten adhatja meg az Őt keresőknek, akik Ő tőle származnak.


Mindenki meghal, a halált nem lehet elkerülni, de az ember lelke, mivel Istentől származik és a saját képmására teremtett azt, ezért az ÉLET Leheletét helyezte bele, ezért az ember Élő Lélek, azaz, testi halála után nem szűnik meg létezni, hanem tovább él.


Minden ember halála után meg kell hogy jelenjen a teremtője előtt és számot kell adnia az életéről.


Te kedves kétkedő hitetlen, mit fogsz majd mondani Neki, mivel fogod mentegetni magad?

2017. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Miért hiszek a Bibliában? Annak Istenében? Nyilván nem azért, amit az 1. válaszoló állít. Biztos még fiatal, megvezetik könnyedén. Mindenesetre egy szempont alapján más nevében beszélni butaság. Tudod egyes, az emberek már nem hiszik azt, hogy ha nem lesz keresztény, akkor máglyán elégetik. Te azt gondolod?

2. válaszoló is téved, mert vannak keresztény családból származó ateisták és fordítva


1. Természettudományos beállítottságom van, a világ matematikai leírhatóságáról látszik a teremtő elme

2. A Biblia konkrétan arra mutat, hogy maga az Isten közölte velünk a miérteket és a hogyanokat, nem nekünk kell azt kitalálni. Ezek logikailag ellenőrizhetőek

3. A Biblia összetettsége, igazolhatósága, csodálatossága

4. Logika, filozófia is a Biblia Istenére mutat a legbiztosabban


Nem a pokolra kerülsz, hanem nem nyered meg a Bibliában leírt üdvösséget. Kizárod magad az létből saját döntéseddel, ami csak Istenben van. Istenen kívül nincs létezés. Gyakorlatilag nincs is olyan, hogy Istenen kívül. Az a nemlétezés

2017. febr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!