Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek, az egyház...

A vallásos emberek, az egyház miért tanítja azt, hogy hárítsuk magunktól minden negatív tartalmú művet, csak a szépről, az eszményiről olvassunk?

Figyelt kérdés
2017. márc. 2. 12:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem tudom melyik egyházra gondolsz, de az olvasás szabadsága alapvető emberi jog. :-)


Üdv. Péter

2017. márc. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A Jehova Tanúi, Szcientológia, Adventisták is mondanak ilyeneket, illetve az egyéb nem történelmi egyházak.
2017. márc. 2. 13:05
 3/23 anonim válasza:
79%
Ne viccelj,ezek az egyházak az abszolút hülyéknek vannak kitalálva.Aki ezekbe belép,az lényegében bármit elhisz és bármire rávehető.
2017. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Továbbá szerintem a katolikusok is.
2017. márc. 2. 13:37
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Tekintettel arra, hogy adventista vagyok ezt erősen cáfolom. Soha senki nem tanított ilyet, vagy szólított fel ilyenre. Az olvasás szabadsága adott az adventista körökben.


Üdv. Péter

2017. márc. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

katolikus vagyok. nem tiltja a vallásunk, hogy bármit is olvass, inkább azon az elven van, hogy mindent szabad, de nem minden használ. Igen, volt olyan, hogy pápai idex, vagyis olyan művek, amit az egyház nem ajánlott a híveinek, de ez azért van, mert sokminden tévútra veztheti az embert. Viszont ha van elegendő agykapacitásod, bárminek az elolvasása után magad is el tudod dönteni, hogy ez hasznos volt-e vagy sem.

De én amondó vagyok, hogy minél többet tiltanak valamit, annál jobban fogja érekelni az embert, úgyhogy semmi értelme

2017. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus vagyok, és soha nem tiltották semminek az elolvasását.
2017. márc. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Továbbá szerintem a katolikusok is."


Nem, mi nem tanítunk ilyent.

2017. márc. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés kamu. Beugrottatok.
2017. márc. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

"Katolikus vagyok, és soha nem tiltották semminek az elolvasását."


Index. 50 éve szüntették csak meg.

2017. márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!