Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Gyilkolt-e Mohamed és Jézus...

Gyilkolt-e Mohamed és Jézus az élete során?

Figyelt kérdés

Megy a vita arról,hogy a kereszténység vagy az Iszlám a békésebb vagy agresszívabb.

Szerintem néhány alapvető kérdést kellene tisztázni legelőször.


1 A, Megengedi-e a Korán a gyilkosságot? Ha igen mikor és milyen formában,mire hivatkozva.


1 B, Megengedi-e a Biblia a gyilkosságot? Ha igen mikor és milyen formában,mire hivatkozva.


2 A, Gyilkot-e Mohamed az élete során és adott-e engedélyt másoknak a gyilkolásra?

Ha igen,mikor minek a keretein belül,mire hivatkozva.


2 B, Gyilkot-e Jézus az élete során és adott-e engedélyt másoknak a gyilkolásra?

Ha igen,mikor minek a keretein belül,mire hivatkozva.


Én nem ismerem se a Bibliát se a Koránt ezért kérdezem.

Szerintem ezekre válaszolva könnyebb lehet eldönteni melyik a békésebb.



2017. márc. 10. 12:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Jézus soha senkit nem ölt meg, és nem is buzdított erre. A kereszténység egyedül az önvédelem esetében nem tartja "elitélendőnek" a gyilkosságot.
2017. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

2A, Mohamed szervezett seregeket és például elfoglalta Mekkát, legyőzött számos arab törzset és háborút viselt a közel élő zsidó lakossággal szemben is. Így szerintem kijelenthető, hogy gyilkolt és adott is rá engedélyt.

Mekkát a korábbi arab vallás követői vezették, ahogy az arab törzsek is a régi vallásnak hódoltak. A zsidók szintén nem fogadták el őt messiásnak, sem prófétának, valamint ezek jómódú, gazdag közösségek voltak (Keibar például).


2B, Jézus nem gyilkolt, nem viselt háborút másokkal szemben és nem is buzdított erre. De a Biblia nem tiltja a jogos önvédelmet.

2017. márc. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
46%

Röviden és tömören.


Mohammed tanítása megengedi a gyilkosságot. Sőt felszólít rá.


Jézus tanítása elítéli a gyilkosságot és óva int tőle.


Mohammad gyilkolt, gyilkos seregeket vezetett.

Jézus nem. Jézust meggyilkolták a hite miatt.

2017. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

1,2 Hsz!


Általában egyetértek válaszotokkal,de nem találtam az Újszövetségben engedélyt az önvédelemből való gyilkosságra.Ti hol találtok ilyet?

2017. márc. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Miért korlátoznád az Újszövetségre? A kérdésben Biblia szerepelt, ami magában foglalja az Ószövetséget is.
2017. márc. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

#5


Jézusról és Mohamedről volt szó.

Mutasd már meg azt a részt az ószövetségben, ahol írnak bármelyikőjükről.

2017. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

"Általában egyetértek válaszotokkal,de nem találtam az Újszövetségben engedélyt az önvédelemből való gyilkosságra.Ti hol találtok ilyet?"


Egyetértek. Erre én is kíváncsi vagyok

2017. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

"Miért korlátoznád az Újszövetségre? A kérdésben Biblia szerepelt, ami magában foglalja az Ószövetséget is."


Mert Isten már új szövetséget kötött az emberekkel, hívőkkel. Minek használni azt, ami érvényét vesztette?

Plusz az Ószövetség törvényei Izrael 12 törzsére vonatkozott, miért használnánk a mai pogányokból lett keresztényekre?

2017. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Akkor maradjunk az újszövetségnél.

Bár Jézus azt mondta,hogy nem eltörölni jött a régi szokásokat,törvényeket vagy mit hanem megerősíteni meg olyat is,hogy ÚJ szövetséget kötök veletek - na ezen igazodjon ki valaki

2017. márc. 13. 11:54
 10/28 anonim ***** válasza:

"Bár Jézus azt mondta,hogy nem eltörölni jött a régi szokásokat,törvényeket vagy mit hanem megerősíteni meg olyat is,hogy ÚJ szövetséget kötök veletek - na ezen igazodjon ki valaki"


Olvasd el, lszi: nem eltörölni jöttem a törvényt, HANEM BETÖLTENI! Betöltötte, megáldozta magát, így egy új szövetség jött létre, úgy "törvényekkel". A törvényt ugyanis be kellett tölteni, hogy megáldozhassa magát, mert ez is feltétel volt. Erre maga Isten képes csak, és Isten hibátlan áldozat is egyben. Ez mind az Úr Jézus. A törvényt soha senki nem tudta volna betölteni, csak a hibátlan Isten.

Jelenések

5,1 És láték annak jobbkezében, a ki a királyiszékben üle, [rész 4,2.] egy könyvet [Ezék. 2,9.10.] , a mely be volt írva belől és hátul, és le volt pecsételve hét pecséttel.

5,2 És láték egy erős angyalt, a ki nagy szóval kiálta: Ki volna méltó arra, hogy felnyissa a könyvet, és felbontsa annak pecséteit?

5,3 És senki, sem mennyen, sem földön, sem föld alatt, nem tudta a könyvet felnyitni, sem ránézni.

5,4 Én azért igen sírok vala, hogy senki nem találtaték méltónak a könyv felnyitására és elolvasására, a ránézésre sem:

5,5 És egy a Vének [rész 4,4.] közül monda nékem: Ne sírj: ímé győzött a Júda nemzetségéből való oroszlán, [rész 22,16. Ésa. 11,1-10.] Dávid gyökere, hogy felnyissa a könyvet és felbontsa annak hét pecsétét.


Jézusról szól:

Zsidó

7,11 Ha tehát a lévitai papság által volna a tökéletesség (mert a nép ez alatt nyerte a törvényt): mi szükség tovább is mondogatni, hogy más pap támadjon a Melkisédek rendje szerint és ne az Áron rendje szerint?


7,12 Mert a papság megváltozásával szükségképen megváltozik a törvény is.


Róma

10,4 Mert a törvény vége Krisztus [Gal. 3,24. Ján. 3,16.18.] minden hívőnek igazságára.


Galata

3,24 Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg. [Róm. 10,4.]


3,25 De minekutána eljött a hit, nem vagyunk többé a vezérlő mester alatt.


3,26 Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által. [Ján. 1,12.]


3,27 Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel. [Róm. 6,3.13.14.]


3,28 Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.


3,29 Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.


7,13 Mert a kiről ezek mondatnak, az más nemzetségből származott, a melyből senki sem szolgált az oltár körül;


7,14 Mert nyilvánvaló, hogy a mi Urunk Júdából támadott, a mely nemzetségre nézve semmit sem szólott Mózes a papságról.


7,15 És még inkább nyilvánvaló az, ha a Melkisédek hasonlatossága szerint áll elő más pap,


7,16 A ki nem testi parancsolatnak törvénye szerint, hanem enyészhetetlen életnek ereje szerint lett.


7,17 Mert ez a bizonyságtétel: Te pap vagy örökké, Melkisédek rendje szerint.


7,18 Mert az előbbi parancsolat eltöröltetik, mivelhogy erőtelen és haszontalan,

2017. márc. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!