Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Gyilkolt-e Mohamed és Jézus...

Gyilkolt-e Mohamed és Jézus az élete során?

Figyelt kérdés

Megy a vita arról,hogy a kereszténység vagy az Iszlám a békésebb vagy agresszívabb.

Szerintem néhány alapvető kérdést kellene tisztázni legelőször.


1 A, Megengedi-e a Korán a gyilkosságot? Ha igen mikor és milyen formában,mire hivatkozva.


1 B, Megengedi-e a Biblia a gyilkosságot? Ha igen mikor és milyen formában,mire hivatkozva.


2 A, Gyilkot-e Mohamed az élete során és adott-e engedélyt másoknak a gyilkolásra?

Ha igen,mikor minek a keretein belül,mire hivatkozva.


2 B, Gyilkot-e Jézus az élete során és adott-e engedélyt másoknak a gyilkolásra?

Ha igen,mikor minek a keretein belül,mire hivatkozva.


Én nem ismerem se a Bibliát se a Koránt ezért kérdezem.

Szerintem ezekre válaszolva könnyebb lehet eldönteni melyik a békésebb.



2017. márc. 10. 12:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

A Dzsihádfigyelő egy ugyanyolyan álhíroldal mint a Breitbart meg a Hírcsárda. Komolyan azt hiszed hogy van egy titkos megegyezés 1400 év óta, ami nincs leírva sehol és mind a másfél milliárd muszlim összekacsint? :D


Nincs semmilyen vallási háború, a háborúk mind politikai természetűek. Az iszlám és a kereszténység is tiltja az erőszakot és pont, innentől kezdve nem lehet vallási alapú háborúkról beszélni.

2017. márc. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 imakommandós ***** válasza:

Nem összekacsintás adja az egységet hanem a Korán.


A II. világháború óta 8 millió áldozata van a muszlim vallási belharcoknak, és az iszlám erőszakos terjeszkedése óta több áldozata van az iszlámnak mint a kommunizmusnak és a nácizmusnak együttesen:


[link]

2017. márc. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Az iszlám civilizációs háborút folytat most is a nyugat ellen."


Ez érdekes. Én úgy tudtam hogy a nyugat támadta meg a közel-keleti muszlim országokat és gyilkolt meg közvetlenül vagy közvetve milliókat. De kérlek világosíts fel ha tévednék :)



"az iszlám erőszakos terjeszkedése óta több áldozata van az iszlámnak mint a kommunizmusnak és a nácizmusnak együttesen:"



Ez a dzsihádfigyelő egy viccoldal? :) A második világháborúban összesen kb 70 millióan haltak meg, ezek meg azt állítják muszlimok legyilkoltak 270 millió embert :) Miért nem 500 milliót vagy 1 milliárdot? :)

2017. márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 imakommandós ***** válasza:

" Ez érdekes. Én úgy tudtam hogy a nyugat támadta meg a közel-keleti muszlim országokat és gyilkolt meg közvetlenül vagy közvetve milliókat. De kérlek világosíts fel ha tévednék :)"


jó akkor felvilágositalak. szeptember 11-ről hallottál már?

"gyilkolt meg közvetlenül vagy közvetve milliókat". A nyugat egyáltalán nem tehet róla, hogy a dzsihádisták célpontjai között két muszlimra jut egy káfir (hitetlen). Mert ugye nekik a belső megtisztulás ennyire fontos.

2017. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"jó akkor felvilágositalak. szeptember 11-ről hallottál már?"


Jó akkor felvilágosítalak hogy Iraknak Szíriának és Líbiának semmi köze nem volt szeptember 11-hez. Az USA is elismerte hogy azok az indokok amikkel Irakot lerohanták mind valótlan légből kapott hazugságok voltak. Szeptember 11 az alkaidához köthető akiket az USA hozott létre még a szovjetek ellen.



"A nyugat egyáltalán nem tehet róla, hogy a dzsihádisták célpontjai között két muszlimra jut egy káfir (hitetlen)."


Két muszlimra jut egy hitetlen? Az ISIS áldozatainak 99% muszlim. Még hogy a nyugat nem tehet róla. Az ISIS-t is az USA hozta létre ahogy az alkaidát is.

2017. márc. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 imakommandós ***** válasza:
Irán csak azért maradt ki mert túl nagy falat.
2017. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nagyon sok embert ölt meg jézus! Olvasd el az ószövetséget! Nem furcsa, hogy jézus (aki mellesleg egyenlő az atyával) a szeretetet hírdeti, közben népeket irtott ki? Csak egy példa: isten megengedte Sátánnak hogy megölje Jób családját! Milyen isten az, aki ilyet megenged a gonosznak?
2017. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

28.Hsz!


Jézus nem ölt meg senkit!

Aki kivonja magát Isten oltalmából,azt nincs joga megvédni.

2017. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!