Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Református egyházhoz tartozó...

Református egyházhoz tartozó lányok ti is be tartjátok azt hogy Istennek tetőszen éljetek és így nem folytatók szexuális életet házasság meg kötése előtt?

Figyelt kérdés

Privát üzenet küldése esetén is készséggel válaszolok! Kort és nemet is közölhetek ha szeretnétek!

19 éves fiú vagyok!



2017. ápr. 10. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
nem, nem tartottam be. hiszek Istenben, es nem fekudtem le hazassagom elott fuvel faval, de nem is akartam betartani ezt a parancsot, hogy hazassagig nincs szex. nekem hivokent is fontos a szex, attol, hogy igyekszem jo emberkent elni, meg nem vagyok hajlando azt hinni, hogy ehhez csak a szexmentesseg ill a szigoru vallasi szabalyok betartasa vezethet el.
2017. ápr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ok! Köszönöm szépen a választ előre is kedves vagy!
2017. ápr. 10. 21:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
(Bár az egyházhoz még nem tartozom, azt hiszem református vagyok, de mindenképpen keresztyén.) Fontosnak tartom, hogy Istennek tetsző életet éljek, tehát igen, szeretnék tiszta maradni, mert a Szent vér érettem is folyt!
2017. ápr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod értékelem kedves vagy nagyon! 😊
2017. ápr. 13. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Keresztény katolikus vagyok,nem református,de hívő. 16 éves korom óta élek szexuális életet, a szüzességünket az akkori nagy szerelmemmel vesztettük el és akkor már egy éve együtt voltunk, tehát megfontolt cselekvés volt, szeretettel teli és meghitt. Ha ez a szerelem és boldogság amit akkor éreztünk Isten ellen való,ahogy minden egyházi papír írja, akkor bűnös vagyok. De egy percét sem bánom,pedig már régen nem vagyunk együtt,de akkor nagyom helyénvalónak éreztem. 15-21 éves koromig voltunk együtt.

Ez az egész szüzesség megtartása a házasságig a régi korban volt fontos,mert nem volt fogamzásgátlás,sem semilyen védekezés. Amikor ezeket a szabályokat hozták a nőket tárgyként kezelték,nem voltak egyenrangúak így azt gondokták,hogy mindenbe beleszólhatnak. Én ebben nem hiszek,hogy az én üdvösségem ezen fog múlni.....

27L

2017. ápr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tisztelt hölgyem! Nagyon szépen​ köszönöm​ a választ előre is kedves vagy egyetértek veled
2017. ápr. 13. 22:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeretettel ajánlom ezt az interjút elolvasni, és egyébként az egész oldalt, ha még nem ismered/ismeritek esetleg. [link]
2017. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

04-10 21:03

Persze az Isten ezeket a szabályokat azért mondta, hogy mondjon valamit, nem gondolta komolyan. :)

Szerinted legalább hány parancsolatot kell elfogadni a tízből, hogy még hívőnek számíts?

És Isten szerint?

2017. jún. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!