Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Házasság előtt nincs szex"...

"Házasság előtt nincs szex" fanatikusok, ti ezt a cikket komolyan gondoljátok? Ugye nem?

Figyelt kérdés

[link]


Van olyan élő létező ember, aki ezt így gondolja, és el is hiszi? Kérlek, mondjátok, hogy nem!

Bőgni támad kedvem, amikor ilyet olvasok. Olyan beszűkült az Egyház, olyan siralmas ez a cikk, ráadásul egy szava sem igaz...


Mielőtt bárki letámadna, minek olvasom, direkt rákerestem, miért bűn a házasság előtti szex, mert nem fért a fejembe. Most már értem, nem az, csak az Egyház esett át a ló túloldalára...

Azt hiszem, én a Pokolra fogok jutni, de sebaj, sok barátom és barátnőm lesz ott, majd sokat beszélgetünk.



2015. szept. 26. 18:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

A pokol tudtommal teljes elszigeteltséget jelent. De nem baj.


Amúgy miért baj, ha valaki nem akar házasság előtti szexet? Senki nem akar rákényszeríteni, hogy a példáját kövesd.

2015. szept. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Nekem mindegy, hogyan kínozza magát, amin felhúztam magam, az a cikk volt.


A pokol irónia volt, de örülök, hogy érzékelted. :)

2015. szept. 26. 19:00
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan már öreg és ateista is vagyok, de azt mondom, hogy sok minden helyes érv szerepel itt, legfeljebb kissé össze vannak zagyválva a dolgok és talán az írás szerzője soha nem is élt nemi életet. Óvatos duhajként azon az állásponton vagyok, hogy valóban óvatosan kell eljárni, de ez mindenféle emberi kapcsolatra érvényes. Az írás szerzője ráadásul mintha a nőnemű lényt tekintené áldozatnak és a hímneműt az agresszornak, holott lányoknál éppen hogy korábban jelentkezik az ösztön kiélésére való belső késztetés. Én inkább ott látom a gondot társadalmi szinten, hogy a média által túlságosan központi kérdéssé, árucikké vált a szexualitás és hatalmas üzletágak épültek rá, miközben egy normális ember életében sokkal kisebb a jelentősége. Csak hát mivel itt pénzt hozó üzletről van szó, ezért a reklámkampányok hihetetlenül hatásosak. Sajnos az is gond, hogy a nemi felvilágosítással kapcsolatos nevelés rendkívül háttérbe szorult. Miközben a szexualitás egyszerű technikává koncentrálódott, a hozzá vezető erotika irodalmi, művészeti, kultúrtörténeti vonatkozásai (amelyek helyére tennék a szexualitást) szinte teljesen kimaradnak a történetből.
2015. szept. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

:)

Oké, hát nem feltétlenül kínzás ez mindenkinek. Nem vagyunk egyformák.

Ha létezik pokol, szerintem nem ilyen "piti" dolgok miatt kerülnek oda emberek. De a fanatizmus már csak ilyen. Nem kell túl komolyan venni.

2015. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Alig pár mondatot tudtam elolvasni a cikkből. Bár az kétségkívül igaz, hogy szex nem mindenkivel jó, vagy egyformán jó. Ezt én is több helyen leírtam már.
2015. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Második, abban teljesen igazad van, hogy a média túlzásba viszi, és nem mindent a szexualitással kéne eladni. De attól még miért lenne bűnös az, aki házasság előtt szexel?
2015. szept. 26. 19:05
 7/27 anonim ***** válasza:
38%

Hát a cikk egy baromság.

De emberi jog, vallásosnak, szűznek, de még ribinek, prostinak, k.u.r.a.f.i.n.a.k (bocsánatot kérek, de remélem tudtok nekem jobb szót mondani a több nővel is szexelt fiúra), de totális bigott idiótának is lenni.

Én nem bántam meg, hogy nem szűzen mentem férjhez, sőt, magát a házasságot is csak bürokráciának tekintem.

2015. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%

Nem olvastam végig a cikket, pedig nagyonis érint. Mi sem szeretkezünk a párommal házasság előtt. Utána viszont lesz rá "pár" évünk... :) Nem azért nem tesszük, mert bűnnek tartjuk, sajnos ettől eltekintve van egy rakat más bűnünk, amik mindig is lesznek, mert hát eredendő bűn és a többi, nem megyek bele. Nem gondoljuk, hogy ettől kárhoznánk el örök időkre. Így viszont rengeteget erősödik a kapcsolatunk, amit Te nem érezhetsz, mert nem gyakorlod. Megismerjük egymás összes gyarlóságát és így tanuljuk szeretni egymást a halálunkig. Egymást Isten tökéletes teremtményének tartjuk, a végletekig tiszteljük a másikat, a magunk igényét mindig a másik igénye mögé helyezzük. Ez nagyon nehéz, mert az ember eredendően önző. A szeretkezés során is majd azt szeretnénk megélni, hogy a saját élvezésünk helyett, a másiknak való öröm okozás legyen elsődleges és így válljunk ketten, egy testté. Semelyikünk nem volt még mással, mi önmagunkat adjuk a másiknak. Nem fogjuk egy pillanat erejéig sem máshoz hasonlítani, Ő úgy tökéletes, az összes hibájával együtt, ahogy Isten teremtette. És ő is így gondolkodik rólam. Olyan mély lelki kapcsolat van köztünk, hogy ezt semmiért, de komolyan mondom, semmiért nem cserélném el, soha. A kedvenc kifogásom pedig, hogy mi van, ha nem fog működni? Hát sajnos volt egy időszak, amikor nagyon nehezen uralkodtunk magunkon és az izgatás elég magas fokáig eljutottunk. Ennek okán kizártnak tartom, hogy házasság után bármelyikünknek is kielégítetlen legyen a szexuális élete...

Ami viszont örök kérdés bennem, hogy ez hogy idegesíthet másokat? Most őszintén, Neked nem teljesen mindegy, hogy én élek-e nemi életet, vagy sem? Én mélyen hívő vagyok, de senkit nem ítélek el ezért. Ugyan szerintem EZ a tökéletes út, de mindenki szabad akarattal rendelkezik, úgy él, ahogyan akar. Mi is ezt tesszük, nem bántunk vele senkit, nem értem mi ezen olyan bosszantó, hogy pl. Téged is kérdésre ösztönzött.

2015. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon szép, amit leírtál, de nem gondolnám, hogy attól erősödne a kapcsolat, ha nem szeretkeztek. Ugyanúgy megismerheted a másikat, ugyanúgy lehet mély a kapcsolat és a tisztelet, ha szexeltek.

Nagyon jó, hogy tisztelitek egymást, de mindketten szűzek vagytok. Mi van, ha nem fogtok összepaszolni szexualitás terén, ha valamelyikőtök nem azt nyútja a másiknak, amire szüksége van? Számodra úgy tűnhet, ez csak kifogás és teljesen kizárt, de sajnos előfordul, hogy mások az igények, és hiába szereted a másikat, ha folyton frusztrált vagy emiatt. Nem jó, ha ez házasság után derül ki.

2015. szept. 26. 19:58
 10/27 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem tudnánk ugyanazokat a mélységeket megélni. Mert a szexualitásban nagyon sok hormon játszik szerepet. Az adrenalin emelkedik, a szerotonin csökken. Ezek tények. Mindezek remekül eltudnak fedni dolgokat. Ha pl. egyre kevesebb a téma, de nagyon jó a kémia, szinte észre sem veszi az ember, mert, ha úgy van, reflexszerűen bújik a másikhoz, csókolja, és a csöndből intimitás lesz, ami segít közelebb kerülni a másikhoz. Legalábbis ideig-óráig segít. Én is voltam ilyen test szerelmes. Másfél évig majd meghaltam az illetőért, annyira vonzott. Aztán nagy nehezen összejöttünk, hihetetlen mélységi különbségek voltak köztünk és csak nagyon nehezen jöttem rá, hogy valójában a vad csókolózás tart minket össze. (Isteni csoda, hogy több nem történt) A szeretkezés, pedig, ahogy írtam, biztosan működni fog. Sajnos volt egy nehéz időszakunk, pettingeltünk, és nagyon kielégítő volt. Azért tettük, mert fáradtak voltunk a lelkiséghez, így a testünkkel akartunk közelebb kerülni egymáshoz. Szintén Istennek hála, hogy megtudtunk állni, nem volt egyszerű! Vannak olyan hívők, akiknél ez tényleg probléma, mert a szexualitást nem Isten ajándékának, hanem bűnnek tartják. Ez probléma! Tudom mire gondolsz, nagyon sajnálom őket, pl. most fog elválni egy mélyen hívő ismerősöm, mert a férfi képtelen az aktusra, olyan sok éves tilalom, bűntudat társul hozzá. Ez nagyon szomorú és Isten akaratának tökéletes félreértelmezése. A Szex Isten ajándéka, hogy gyermekeknek adjunk életet és, hogy örömet adjunk életünk társának. Én ezt az ajándékot csak annak az embernek szeretném ajándékozni, akinek minden mást is, az egész életemet.

Bízom benne, hogy hitelesen tudtam képviselni ezt az oldalt és esetleg választ adtam benned felmerülő kérdésekre. Én csak annyit kérek Tőled, mindig törekedj a jóra és minden helyzetben tiszteld embertársaid úgy, mint megismételhetetlen Isteni csodákat. Mert Veled együtt, azok mind! Ha ezekre törekszel, a legkevésbé sem érdekel engem, hogy milyen a szexuális életed.

2015. szept. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!