Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Rendkívül okos és természettud...

Félpár zokni kérdése:

Rendkívül okos és természettudományokban jártas emberek, hogyan hihetnen istenben?

Figyelt kérdés
Nem kötöszködésnek szántam a kérdést, szóval légyszi senki ne úgy válaszoljon rá
2017. ápr. 16. 15:40
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
63%
Köszönöm hogy elmondtad a véleményed - (azért ez mind off ennél, de sebaj)
2017. ápr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
22%
Minél mélyebbre megy egy tudós a saját szakterületében, annál biztosabb, hogy megtalálja Istent.
2017. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
64%

Ez megint csak nem igaz.

A tudósok 90%-a nem istenhívő.

2017. ápr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 Sunshinedoll ***** válasza:
65%
Úgy, hogy egy tudósnak negatív véleménye sincs, amíg nincs róla eredménye. Nekem az egyik konzulensem azt mondta, hogy a tudományban a negatív eredmény is eredmény. Mivel nincs bizonyíték arra, hogy nincs isten vagy valami felsőbb erő (hívjuk akárhogy, rendszernek, istennek, erőnek mittudomén), addig egy valamire való tudós is max csak szkeptikus, de nem vetheti el annak létezését. Nekem rengeteg professzorom vallásos is egyben. Egyébként meg, az ember minél többet tud a világról, annál jobban lenyűgözi az abban felfedezett szabályosságok és motívumok, amit sokan betudnak Isteni csodának, vagy iránymutatásnak, mert éppen az is simán lehetne.
2017. ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem, miért ne hihetne egy természettudományban jártas ember Istenben? A magam részéről biológiát tanultam egyetemen, genetika phd a célom, mégis hívő baptista keresztény vagyok, és sosem éreztem ezt furának.


Tequila, egyébként ezzel a valószínűségszámítással kicsit mellélőttél. Egyrészt az ilyen számok mögé még senki nem tudott érdemi levezetést felmutatni, másrészről a valószínűségből legfeljebb egy esemény gyakoriságára lehet következtetni, egy egyszeri esemény lehetséges bekövetkeztére nem. Hiszen 1000:1 valószínűség nem azt jelenti hogy végig kell zongorázni 999 variációt, mire meglesz a kívánt eredmény, hanem hogy az 1000 próbálkozásból ugyanakkora eséllyel történhet meg bármikor, amit várunk. Hogy rögtön elsőre tökéletesen működik a dolog, annak is ugyanakkora az esélye mint bárhanyadik eshetőségnek.

2017. ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
73%

"annál jobban lenyűgözi az abban felfedezett szabályosságok és motívumok"

A normális ember egyre jobban látja, hogy ez mennyire NEM tervezett, és mennyire esetleges, valamint egyre jobban felismeri a szabályokat is, ezen kívül nem hagyja, hogy az érzelmei elsodorják.

A tudósok többsége NEM hívő - és amelyik az, az sem foglalkozik a hitével kutatás közben. Ugyanis ez nem segítene, hanem éppen gátolná a munkáját.

2017. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:

"miért ne hihetne egy természettudományban jártas ember Istenben"

Elolvastad a nyolcast?

2017. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
40%

"Itt több dolog is közrejátszik.

Először is: ha az embert kis korától hívőnek nevelik,......"


Tisztelt #6-os válaszadó, engem sosem neveltek sosem sem Istenhívőnek, és még csak templomba sem jártam.


Azt hiszik az emberek ez neveltetés kérdése, akkor nagyon tévednek.

Még csak példát sem láttam, hogyan kell imádkozni.


Egy kis falusi más érdeklődésű voltam.


Mondjak egy példát?

Megrázott az áram, és érdekelni kezdett, hogy ez milyen és mitől van?


Hogyhogy Isten annyira közel van mindenhez, hogy teljesen mindegy minek nevezzük.


Mert nem a neve számít.

Ha meghaltam volna amikor megrázott az áram, már senkit nem érdekelt volna, hogy meghaltam volna, kivéve a gilisztákat, akik leeszik a csontomról a húsom.


Mivel életben maradtam, sok mindenkinek megjavítottam a villannyal működő berendezését.

Mert attól lettem villanyra érdeklődő, mikor megrázott az áram és túléltem.


Istenre magamtól jöttem rá, csak én másként nevezem.

De ez mások számára teljesen mellékes.

A lényeg, hogy működik a műszaki berendezésük.

Biztos Isten is besegített, csak nem érdekli őket.

2017. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
69%
Én egyszer régebben láttam egy dinós ismeretterjesztő műsort, amiben megszólalt egy vallásos paleontológus. sok hülyeséget beszélt, és látszott, hogy kényelmetlenül érezte magát. Kicsit hasadt volt.
2017. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:

"engem sosem neveltek sosem sem Istenhívőnek"

Te csak az elejét olvastad a hatosnak?

Te vagy az, akiben ERŐS HAJLAM van a hitre. Hogy ez most az áramütéstől lett, vagy eleve... ki tudja?

Mindenesetre a szövegedből is látszik, és most már értem, miért szoktál ennyire zavarosan írni.

2017. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!