Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi világméretű...

Jehova Tanúi világméretű kampányt indítanak az oroszországi tevékenységük betiltása ellen! Nem inkább imádkozni kellene a mindenható Istenhez és kérni tőle hogy adjon megoldást?

Figyelt kérdés
Az imádkozásra miért nem hívja fel a társulat a figyelmet?
2017. ápr. 20. 21:21
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

"Ez nem jött be, akkor most a házról-házra prédikáláson lovagolsz?"


Olvasd el újra a kérdésemet! Szerepel abban ilyesmi? Én hoztam fel ezt a dolgot? Határozottan nem!

A 7. válasz írója hozta fel a dolgot. S erre reagált az egyik tanú. Miért nem hagyta figyelmen kívül az a tanú? Ő is megtehette volna de nem tette, reagált rá!

Így ne ród fel nekem hogy én reagáltam arra amit ő írt!


"Mindegy csak valamibe beleköss? Mi motivál téged? Most komolyan mi bajod a Tanúkkal, bántanak téged?"


Ó nem, nem mindegy. Pl. hozd fel a vérrel kapcsolatos dolgokat. El kell e utasítani a vérátömlesztést?

Amennyiben valaki szabad akaratából ezt akarja tenni az tegye meg. De ne azért mert egy szervezet ezt tanítja neki. A hitéből fakadóan tegye meg amennyiben akarja. Jó e a vér nélküli orvosi ellátás? Határozottan állíthatom hogy igen, nagyon is jó és egy 21. századi orvosi eljárás. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Szóval nem mindenbe akarok én belekötni. De amivel nem értek egyet azt bizony leírom.

Mivel itt az oldalon a tanúk is megteszik.

Belekötnek a tanúk is jó néhány dologba. De ellentétben a hivatalos honlapotokkal itt meglehet tenni! A honlapotokon viszont erre nincs lehetőség, ezért ti is idejöttök pedig teljes mértékben tisztában vagytok azzal hogy 100% esély hogy találkoztok a szervezetetek által tiltott írásokkal! Akkor ezt hogyan is meritek megtenni?

S ameddig a véleményemet kifejthetem pontosan úgy ahogyan a tanúk is mert nekik is és nekem is jogom van hozzá addig meg is teszem itt az oldalon.

Hogy a tanúk bántanak e engem az attól függ hogy mit értesz bántás alatt! Kérlek határozd meg!

2017. ápr. 22. 18:12
 22/45 anonim ***** válasza:
0%

Te tetted föl a kérdést, te kérheted meg, hogy szorítkozzanak a témához.Igen aktivan követed a beszélgetés fonalát, szóval gond nélkül megtehetnéd, ha akarnád. Most is összehordasz tücsköt-bogarat, egy a lényeg, hogy támadhasd a Tanúkat. Komolyan nehezedre esik egy témánál maradni, különösen, ha kifogytál az érvekből.

Az intelligensek ilyenkor megköszönik a válaszokat, és ezzel lezártnak tekintik a beszélgetést.

2017. ápr. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

"Te tetted föl a kérdést, te kérheted meg, hogy szorítkozzanak a témához."


A megoldást te írtad le: "Az intelligensek ilyenkor" nem írnak olyasmit amit a kérdező nem kérdezett!

Nem értem hogy a válasz író egészítse ki a válaszát olyasmivel ami nem szerepelt a kérdésben. Van egy javaslatom. Tanítsd meg a testvéreidet hogy szorítkozzanak a lényegre. Ha nem írja akkor nem lett volna mire reagálni de írta.


"Igen aktivan követed a beszélgetés fonalát, szóval gond nélkül megtehetnéd, ha akarnád."


De nem akarom!


"Most is összehordasz tücsköt-bogarat, egy a lényeg, hogy támadhasd a Tanúkat."


Leírtam a véleményemet úgy ahogyan bárki más is. Ha nem tetszik a dolog akkor ne válaszoljanak a tanúk és a probléma megszűnik.


"Komolyan nehezedre esik egy témánál maradni, különösen, ha kifogytál az érvekből."


Ezt pont te írod mikor egy tanú hozott fel más témát? Komolyan engem vádolsz egy olyan hülyeséggel amit az egyik tesód követett el? Elképesztő vagy. S azt kérdezed hogy mi a baj a tanúkkal. Hát pl többek között ez is!


"Az intelligensek ilyenkor megköszönik a válaszokat, és ezzel lezártnak tekintik a beszélgetést."


De te nem ezt teszed. Szóval akkor te sem az intelligensek közé tartozol!

2017. ápr. 23. 09:39
 24/45 anonim ***** válasza:
0%

"A 7. válasz írója hozta fel a dolgot. S erre reagált az egyik tanú."

Majd: "Ezt pont te írod mikor egy tanú hozott fel más témát?"

Egy vicc, amit csinálsz. A saját kotyvalékodból nem tudsz kimászni. :D

2017. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Miért ne lehetne egy kormányfőhöz kéréssel folyamodni a testvérekért.

Pál apostol is fellebbezett a császárra, és előtte védekezett, de úgy hogy közben ne sértse a hatalmakat, ugyanakkor a hitét is megvédje


S megfigyelhető, hogy míg más felekezetek már tüntetéseket szerveztek volna, ordítozva, mi csendben elfogadva a döntést tovább lépünk egy felsőbb Bírósághoz.


S mindig is kell a testvérekért imádkozni akár kérik akár nem mert ez hozzá tartozik a keresztény életünkhöz.

2017. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

living witness


"Miért ne lehetne egy kormányfőhöz kéréssel folyamodni a testvérekért."


A felhívásban nem kormányfő szerepel hanem tisztviselők. Ezt írják a honlapotokon.


"Jehova Tanúi vezetőtestülete felhívást intéz a több mint nyolcmillió Tanúhoz, hogy írjanak közvetlenül a Kreml és a legfelsőbb bíróság tisztviselőinek."


24. válaszoló!


"A saját kotyvalékodból nem tudsz kimászni."


De igen ki tudok mászni, méghozzá úgy hogy elismerem hogy a 7. válaszoló az nem tanú. S ezt időközben

elfelejtettem. Tehát tévedtem!

2017. ápr. 23. 18:37
 27/45 ceri ***** válasza:
35%

JT nem lelkiismereti kérdésnek tekintik a hitet. Ettől vallás a vallás, hogy közös dolgokat tesznek, demonstrálnak, stb. A vallási szervezetek politikai szerepet is vállalnak. Érthető, hogy tiltakoznak. Akkor is érthető lenne, ha nem a degenerált Jehova szellemi követői lennének. Az ima Jézust sem mentette meg, bár neki állítólag ez volt a sorsa, hogy halálával felhívja a figyelmet az "emberölő"-re aki " nem tartott ki az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor hazudik, magából meríti, mert hazug, és a hazugság atyja."

Persze Putyint nem ez érdekli, de legalább nem is öleti meg az undorítót erőszakosan terjesztőket. Persze az undorítóság magánügy, de csak addig amíg nem kopog be hozzád. Ők viszont ezt teszik. Valószínű gazsuláltak már személy szerint Putyinnál is, és vsz. úgy jártak vele is, mint annak idején Hitlerrel. Úgyhogy marad a tiltakozás. Talán még a Soros féle liberós bagázs is a pártjukra áll. Mindig van lejjebb! -csak hisszük azt, hogy nincs.

2017. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
0%
Fasiszta barom! Kezeltesd magad!
2017. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
17%
27./pszihopata vagy? Menj orvoshoz, gyogyitasd magad, súlyos személyiségzavarod van!
2017. ápr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

"Fasiszta barom! Kezeltesd magad!"


Ez keresztényi megnyilvánulás vagy inkább intelligens?


"27./pszihopata vagy? Menj orvoshoz, gyogyitasd magad, súlyos személyiségzavarod van!"


Te sem vagy semmi! Iskola példája annak amilyen emberi megnyilvánulást produkáltatok!


Ceri!


Bár néhány dologban egyetértek veled, de azt meg kell hagyni hogy nagyon keményen fogalmazol. Sőt talán kissé sértő is.

Azért had említsem meg hogy Jehova tanúi között is vannak olyanok akik tényleg szívből hisznek és úgy is cselekednek! De ők igen csak kevesen vannak. Önmagában nem rosszindulatúak a tanúk. Viszont kaptak és folyamatosan kapnak egyfajta kiképzést, az Őrtorony szervezettől és az alapján cselekszenek. Mivel nagyon erős központi irányítás van náluk. Ebből fakad a viselkedésük fő irányvonala is. Emberi reakciók és megnyilvánulás, mint ahogyan azt tették a 28-as és 29-es válaszok írói!

2017. ápr. 24. 22:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!