Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi világméretű...

Jehova Tanúi világméretű kampányt indítanak az oroszországi tevékenységük betiltása ellen! Nem inkább imádkozni kellene a mindenható Istenhez és kérni tőle hogy adjon megoldást?

Figyelt kérdés
Az imádkozásra miért nem hívja fel a társulat a figyelmet?
2017. ápr. 20. 21:21
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Utolsó! Miért vagy olyan biztos abban, hogy az előző két hozzászólást tanúk írták? Szerintem egyáltalán nem biztos...
2017. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Utolsó! Miért vagy olyan biztos abban, hogy az előző két hozzászólást tanúk írták? Szerintem egyáltalán nem biztos..."


De igen az biztos! Vajon rájössz e magadtól hogy miért biztos? Több dolog miatt is az!

2017. ápr. 25. 22:59
 33/45 anonim ***** válasza:

"living witness nevű felhasználó válasza:


S mindig is kell a testvérekért imádkozni akár kérik akár nem mert ez hozzá tartozik a keresztény életünkhöz."


sokszor nem tudom eldönteni hogy living szellemi kihívásokkal felvértezve született vagy ennyire nincs tisztába a saját szektájával


sehova tanúi nem is hordhatnak keresztet! ez kb olyan mintha nercbundába, krokodilbőr táskával, kígyóbőr csizmába azt üvöltené valaki hogy ő VEGÁN

max vegetáriánus lehet ha nem eszik húst


ismerős a mondás? bort iszik vizet prédikál?

2017. ápr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
0%

"Sehova tanui nem hordanak kereszted"?


Tudom,hogy ezt livingnek irtad, de nem tudom megallni, hogy ne reagaljak ra, mivel en is Jehova Tanuja vagyok!

Miert gunyolsz ki bennunket ugy, hogy Jehova nevevel ercelodsz?

Kerlek ne tedd!

A felvetesedet pedig nem igazan ertettem.

Szerinted a keresztenyeknek kötelezo hasznalni a keresztet?

Mert,mi Jehova Tanui nem hasznaljuk a keresztet mint jelkepet az imadatunkban de keresztenyek vagyunk.

A keresztenyseg nem a kereszt szobol ered.

2017. ápr. 26. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Én sem hordok a nyakamban keresztet. Semmit nem jelent az ha valakinek kereszt van a nyakában.
2017. ápr. 26. 06:36
 36/45 anonim ***** válasza:

32-es vagyok.

Mi az a több dolog?

2017. ápr. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

32-nek!


Akik NEM Jehova tanúi azok miért reagálnának így arra hogy a tanúkat ilyen keményen osztja a Ceri nevezetű személy?

A százalékok is megegyeznek. S azt kell hogy mondjam egyáltalán nem lep meg ez a reakció mert más tanúk esetében is tapasztaltam hasonlót.


34-nek!


"Miert gunyolsz ki bennunket ugy, hogy Jehova nevevel ercelodsz?"


Emiatt ne aggódj! A Jehova név az egy kitalált név. Hibás olvasat miatt keletkezett.

2017. ápr. 26. 23:05
 38/45 anonim ***** válasza:
0%

"A Jehova nev egy kitalalt nev"


A Teremtő Isten nevenek a pontos kiejtese jelenleg nem derithetö ki.

Tudom,hogy a heber nyelv tudosai altalaban a Jah, Jahve alakot tartjak valoszinubbnek.

Mi magyarorszagi Jehova Tanui a Jehova nevvel azonositjuk a Teremtő nevet.

Szamos mas orszagban is vannak kis elteresek az Isten nevenek a kiejteseben.

Elsosorban az a fontos, hogy az elo igaz Isten nevet megszenteljuk az altal, hogy hasznaljuk ha rola beszelunk, vagy szolunk hozza imaban.

Mondok egy peldat.

Ha egy szemelynek a nevet nehez kiejteni, biztosan nem haragszik ha kicsit maskepp ejtem ki az ereditihez kepest.Latja, hogy nem tudom helyesen hasznalni, es igy is elfogadja, mert tudja, hogy tisztelem,hiszen probalom a nevet hasznalni.

2017. ápr. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Az emberré lett Isten bemutatkozott, nem kell kitalálni neki nevet. Már ezt bűnt követtek el és folyamatosan bűnben éltek.
2017. ápr. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Az emberre lett Isten mar bemutatkozott?

Nem ertem! A masodik mondatodat meg foleg nem.

A Teremtő soha nem valt emberre, Ö szellem szemely.

4Mozes 23/19."Isten nem ember"

2017. ápr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!