Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a helyzet akkor, ha Isten...

Ay carramba! kérdése:

Mi a helyzet akkor, ha Isten és Jézus maga a gonosz?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs hogy hogyan, de egyszer csak ez jutott eszembe...


Egy gyatra érvem:

-Hatalmukkal befolyásolják a hívőket, így az az elképzelés hogy ők a valódi rosszak, senkinek sem jut az eszébe.


Egyébként agnosztikus ateista vagyok, nem pedig troll, ha esetlegesen valakinek annak tűnnék.



2017. ápr. 27. 18:01
1 2 3
 11/24 Darkmoon80 ***** válasza:

"Logikailag rá lehet jönni a világ történéseinek, saját természetemnek, stb... megfigyelése által, hogy a Biblia igaz. "


Ezt kifejtenéd bővebben?

Milyen logika alapján, mely tényekre támaszkodva?

Milyen konkrét megfigyelésekre gondolsz?

2017. ápr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeiteket! Ne tűrjetek!
2017. ápr. 28. 14:12
 13/24 anonim ***** válasza:

"Ezt kifejtenéd bővebben?..."


Vezessem le több év tanulmányát, megfigyelését, elmélkedését egy hozzászólásban?:) Köszi a bizalmat, de nem fog menni:) Két könyvet tudok ajánlani: C. S. Lewis, keresztény vagyok, és Turay A., Istent kereső filozófusok. Bár ez haladóknak való inkább, nem kezdőknek. Ezekkel egyetértek, hasonlókra jutottam. És ez csak csepp a tengerben. Remélem ezzel segítek! Üdv.

2017. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Darkmoon80 ***** válasza:
91%

Evvel sajnos nem.


Ez nem a könyvajánló részleg.


Ha van véleményed, írd le röviden!

Ha rákérdezek, miért, talán adhatsz néhány mondatban indoklást. Ha nem teszed, súlytalan az egész válaszod.


"Vezessem le több év tanulmányát, megfigyelését, elmélkedését egy hozzászólásban?:) Köszi a bizalmat, de nem fog menni:) "


Sajnálatos, ha nem tudod megtenni.


Nem tudományos disszertációt kértem, hanem RÖVID indoklását annak amit leírtál: "Logikailag rá lehet jönni a világ történéseinek, saját természetemnek, stb... megfigyelése által, hogy a Biblia igaz. "


NÉHÁNY rövid példát, ami alátámasztja az állításodat.


UGYE nem várod el, hogy két egész könyvet kiolvassak, azért, hogy ne tudjam, azok melyik részére képezi alapját a válaszodnak.



Amúgy már más kérdéseknél ezt eljátszottuk, amint belemélyedtem egy ajánlott könyv részletes cáfolatába, HUSS, már ott sem volt az ajánló!!! Kár, pedig ott már konkrét dolgokról lehetett volna eszmét cserélni, és nem csak dogmatikus kijelentésekről.


(megj. mintha ő is 43%-on állt volna, ha jól emlékszem)

2017. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Nem kukacoskodásként, de nem "Evvel"-t, hanem ezzel-t ejtünk. (Eredetileg "ezvel"-nek ejtették régen, de aztán ugye a -val/-vel ragok v-jei hasonultak az előttük álló mássalhangzókhoz, mint a többinél is: azkor--->akkor/ azban--->abban/ azhoz--->ahhoz).


Csak egy kis nyelvtan. (Imádom!)

2017. ápr. 28. 20:01
 16/24 Darkmoon80 ***** válasza:
Teljesen igaz! Bocsi! :-)
2017. ápr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
:P
2017. ápr. 28. 21:19
 18/24 Darkmoon80 ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Utána olvastam, mert feltűnt, hogy nem volt piros a helyesírás jelző az evvel -nél.


Ezt találtam:


"A választékosabb, igényesebb stílusban inkább a z-s változat járja, sőt talán a gyakoribb is, tehát azzal és ezzel, de természetesen a v-s változat is kifogástalan: avval, evvel. Az azzal és az ezzel esetében előreható (progresszív) hasonulásról van szó, vagyis a szótő z-je hasonul – előrefelé – a rag első hangjához: az + zal. A rag v-je z-vé válik. Újabban azonban fordítva történik, a -val -vel rag v-je visszafelé hasonul, hasonítja a szótő z hangját: avval, evvel. Ezt a hasonulási formát visszaható vagy regresszív hasonulásnak nevezzük."

[link]

2017. ápr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Darkmoon80 ***** válasza:
De persze a választékosság miatt ezentúl az ezzel formát fogom választani! :)
2017. ápr. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Na, köszi! Ma is tanultam valamit!


(Átpakolhatnánk ezt a kérdést nyelvészeti kategóriába!)

2017. ápr. 29. 10:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!