Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tűnik valószínűbbnek az...

Miért tűnik valószínűbbnek az ateisták számára, hogy a világ "véletlenül" keletkezett, mint hogy Isten teremtette?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 12:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
97%

Mert Istenben azért nem hisznek, mert nincs rá bizonyíték.

Többen pedig abszolút nem látják a jelét sem annak, hogy van egy vallások által elképzelt Isten.

A világról pedig mondani kell valamit. Isten nélkül két dolgot lehet mondani.

1. Magától lett a világ.

2. Mindig létezett a világ.


A legobjektívabb válasz, hogy még nem tudjuk a tudomány eszközeivel, hogy hogyan és miért.


Én mondjuk Isten párti vagyok.

2013. szept. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
91%
Mert még senki nem tudta megmondani, hogy Istent ki teremtette. Mert ha Isten csak úgy kialakult magától, és ő egyszerűen csak úgy van, akkor miért ne történhetett volna velünk és az egész világgal is. Én is ateista vagyok, úgyhogy nem szeretnék jobban belemenni ebbe a témába.
2013. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a véletlen olyan ritka lenne.(nem sértésképp írtam)

Ha mit tom én,ha a Marson élnénk, zöldek lennénk és az Isteneteket Zebulomnak hívnák és más elmélet született volna az univerzum keletkezésére, ugyanezen vitatkoznánk.

Nem véletlen? :')


Olyan nagy feneket keresnek a véletleneknek, pedig nem olyan nagy cucc, mint ahogy azt hiszik. Az igazság az, (szerintem) hogy soha nem tudjuk meg 100%-osan, hogy hogyan keletkezett az univerzum, de ettől még nem lesz logikusabb a teremtést választani.

2013. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
89%
egyik barátom szokta mondogatni és igaza van: "ha Isten lejön az égből és kezet fog velem, fogok benne hinni. amíg nem látom, addig nem!"
2013. szept. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 Pietrosol ***** válasza:
41%

Szia!


Nem nagy ügy Istent véletlennek hívni. Ez egy ateista átkeresztelési mechanizmus.


Egyébként bárki bármiben hihet. Akár a vezérlő nélküli vezérlésben is. A kérdés az, hogy ennek mennyi a realítása. Az Ősrobbanás elve szerint valaha információ, energia és anyag nyilvánult meg és hozta létre az univerzumot. A fölött meg nem biztos, hogy megfontolt dolog elsiklani, hogy az információ kitől, mitől származik.

2013. szept. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
18%

Mert a legtöbbjük nem akarja, hogy más mondja meg nekik, hogy hogyan éljenek.


"Nekem ne parancsolgasson senki se se Isten se Jézus stb. a magam ura vagyok!!" -Szeretnék, gondolják.. aztán jön a banánhéj.

2013. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Egyébként az pl. Ősrobbanásban hívők nem gondolkodtak el azon,hogy azt,amiből a világ lett,ki teremtette?
2013. szept. 1. 13:40
 8/93 anonim ***** válasza:
89%

De, elgondolkodtam, és elképzelhető, hogy az ősrobbanás nem is történt meg, hanem másképp, más módon jött létre, csak az ember tudása még kevés ahhoz, hogy ezt megértse.


A teremtés viszont az a kategória, mintha azt mondanák, hogy egy óriás csillámos nyuszi körbeugrálta az univerzumot és ahová pottyantott, ott létrejött egy új bolygó, majd a Földre rátüsszentett így létrejött az ember.

2013. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
86%
De miért lenne logikusabb, hogy egy személy megteremti az egész világot, mint az, hogy az egész csak egyszerűen kialakult? Ha meg már ott tartunk, hogy azokat az anyagokat, amiből a világ lett, ki teremtette, akkor mondja már meg valaki, hogy Istent ki teremtette? #4-essel értek teljesen egyet, ha Isten olyan mindenható, akkor miért nem jön el megmutatni magát, mitől fél?
2013. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
100%

Ezt annyira bírom, mikor így ítélkeznek az ateisták fölött, miközben egyáltalán nincs hasonlóság közöttük, ha a hit hiányát nem vesszük számításba.Mintha alsórendűek lennének, vagy tudatlanok, miközben semmi sem támasztja ezt alá.

Még csak az okokat sem tudják, hogy ki miért lesz ateista, de egyből a Sátán ármánykodását látják bele a dologba.

Hát így összefoglalóan egészségetekre!:')

2013. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!