Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezek alapján akkor most mi az...

Ezek alapján akkor most mi az igazság Isten ítélkező mivoltáról? Keresztények, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,elkövetek egy rablógyilkosságot.Megbánom,őszintén,teljes szívemből.Ott állok a bíróságon,és azt mondom a bírónak:Én ezt teljes szívemből megbántam.Nagy butaság volt,többet nem fog előfordulni.Keresztény országban élünk.Nekem azt tanították,hogy Isten megbocsájt annak,aki őszintén bánja tettét.Elmehetek,kérem?

Ha nemet mond a bíró,akkor nem működik az Isteni igazságszolgáltatás.


2017. ápr. 30. 19:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
A bíró a bíróságon nagy valószínűséggel nem az Isten.
2017. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

De a bíró nem tudja, hogy te igazat mondasz, vagy sem, ezért kell egy objektív ítéletet hoznia.. ami nagyrészt a bizalmatlanságon alapul, a hátrányai például az egyik fent említett, hogy olyan emberek kerülhetnek rács mögé, akik nem oda valóak, és olyan emberek kerülhetnek szabadlábra akik szintén nem oda valóak


Ha a technológia olyan szintre fejlődik, hogy képes lesz ezt az információt kinyerni az ember agyából, hogy megmondja, pl milyen bizonyossággal állítja azt, vagy mennyire gondolja komolyan akkor talán elég lesz megkérdezni az illetőt, és onnantól fogva szabadlábra kerülhet, de ez még jó 100-200 év

2017. ápr. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Számos esetet olvashatsz a Bibliában, hogy bár Isten megbocsájtott, de az elkövetett tettekért bizony járt valami büntetés.


Tehát még ebben az általad felvázolt abszurd jogrendszerben is járna a büntetés.

2017. ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
Az igazságszolgáltatás és az Isteni igazságszolgáltatás két különböző fogalmam. Lehet, hogy Isten megbocsát, de a társadalom és a törvényi igazságszolgáltatás nem így működik. Hiába bántad meg a bűnökért felelned kell, amit elkövettél. Ez van, törődj bele és ne ölj meg senkit.
2017. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Oké,de akkor sem működik az Isteni igazságszolgáltatás,hiszen Isten a szívembe lát,de mégis büntetést kapok.És ezt engedi.Akkor,hogy van ez?
2017. ápr. 30. 20:24
 6/29 anonim ***** válasza:
Miért, nem követted el az adott tettet? Ha igen, akkor nem az a helyes, hogy valami büntetést kapsz érte? Kérdésedben is az igazságszolgáltatás szó szerepel, csak úgy lehet igazságos, hogy az elkövetett bűnökért büntetés jár. Azonban Isten irgalmas is és begbocsájt, így a büntetés nem örökre szól, ha az ember megbánja tettét. Meg miért ne lehetnének itt is "enyhítő körülmények", mint az imádság, a jócselekedetek, stb.
2017. ápr. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

"Számos esetet olvashatsz a Bibliában, hogy bár Isten megbocsájtott, de az elkövetett tettekért bizony járt valami büntetés."


Akkor nem bocsájtott meg.

Képzeld el,hogy valaki ellen teszel valami rosszat.Aztán odamész hozzá:Figyelj,a bocsánatodat kérem,tényleg megbántam amit tettem,meggondolatlan voltam,többet nem fordul elő.Erre ő azt válaszolja neked:"Rendben,megbocsájtok....csak előbb kapsz egy állast,meg egy jobb horgot"

Akkor megbocsájtott? Nem,mert bosszúból,gyűlöletből cselekedett.

Ja,és ha már Biblia:Hogyan is cselekedett Jézus,mikor meg akarták kövezni a parázna nőt?

"Asszony,hová tűntek a vádlóid? Én sem ítéllek el.Menj,és ne vétkezz többé"

Akkor ez ellent mond annak a számos példának.

2017. ápr. 30. 20:39
 8/29 anonim ***** válasza:
A felakasztásod előtt szépen megbeszélheted ezt a börtön lelkésszel.
2017. ápr. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:

Két különböző dolog az isteni megbocsátás és az igazságszolgáltatás. Nem bírod felfogni? :D

Hiába bocsát megt neked az Isten, te akkor is börtönbe mész nem számít milyen vallású vagy és kiben hiszel, maximum feloldozást kapsz az Istenedtől, de a törvények rád is ugyanúgy vonatkoznak. Lásd: a terroristákat.

2017. ápr. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Részmunkaidős


Fel tudom fogni.Akkor hazugság,hogy keresztény országban élünk.

2017. ápr. 30. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!