Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezek alapján akkor most mi az...

Ezek alapján akkor most mi az igazság Isten ítélkező mivoltáról? Keresztények, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,elkövetek egy rablógyilkosságot.Megbánom,őszintén,teljes szívemből.Ott állok a bíróságon,és azt mondom a bírónak:Én ezt teljes szívemből megbántam.Nagy butaság volt,többet nem fog előfordulni.Keresztény országban élünk.Nekem azt tanították,hogy Isten megbocsájt annak,aki őszintén bánja tettét.Elmehetek,kérem?

Ha nemet mond a bíró,akkor nem működik az Isteni igazságszolgáltatás.


2017. ápr. 30. 19:30
1 2 3
 21/29 Darkmoon80 ***** válasza:

Bocsánat, de miből gondolod, hogy keresztény országban élünk.


A kérdéshez kapcsolódóan megjegyzem a jogrendünk sem valláson alapuló.


A kereszténység csupán egy, a Magyarországon szabadon gyakorolható vallások közül.

Továbbá élnek itt nem kis számban ateisták, agnosztikusok, és más nem istenben hívő emberek is.


Valaha István király idejében még lehetett ezt mondani, ma már túl kellene lépni azon, hogy egy ország (kivéve a Vatikánt) azonosítható egy adott vallással.

Egy dolog a hit és egy másik az állam.

Legalábbis jó üdvös lenne végre ténylegesen szétválasztani a kettőt egymástól. Ilyen értelemben azt sem tartom helyesnek, ha állami vezetők hivataluk gyakorlása közben vallásos kijelentéseket tesznek.


Tudom, a Himnusz szövegében is szerepel Isten, hagyománytiszteletből elfogadom, de nem vallásos értelemben.

2017. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:

Kérdező

Akkor álszent vagy, hisz ez egy keresztény ország. Isten megbocsátana neki, akkor te minek nem? Mellesleg én mondtam, hogy nem tudtam, mert nem vagyok vallásos és nem tudom, hogy Magyarország hivatalosan is keresztény vagy sem, mert ugyebár azt se tudom, hogy katolikus vagy református az ország. Vajon melyik egyházhoz tartozik? 🤔

2017. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Nem. Isten tudhatja, hogy valóban őszintén bánod-e, de ember nem.
2017. máj. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

"Nem írtam hogy esetében volt, és nem is ezen a világon kapja meg érte a büntetést, hanem lehet a túlvilágon fog teljesen megtisztulni "tűz által"


Igen,valahogy sejtettem:)

2017. máj. 1. 09:16
 25/29 A kérdező kommentje:

"Akkor álszent vagy, hisz ez egy keresztény ország. Isten megbocsátana neki, akkor te minek nem?"


Utánanéztem alaposabban,a lista élén a Római Katolikus vallás szerepel Magyarországon.Azt azonban sehol nem írják,hogy lenne hivatalos vallás,önmagában a kereszténységet sem írják annak,szabad vallásgyakorlás van a törvény szerint.

Tehát akkor nem vagyunk keresztény ország,de akkor én sem vagyok álszent.

2017. máj. 1. 10:28
 26/29 anonim ***** válasza:

Kedves Részmunkaidős!


Szeretnélek emlékeztetni,hogy a"keresztény"szó,vem egy vallásfelekezet fantáziakifejezése,hanem van egy jelentése:"krisztusi".Egy olyan ember(nem ország)jellemzője,aki gondolataiban,szavaiban tetteiben,életében Krisztust követi......


Hány ilyen embert találsz Magyarországon?


Az Alkotmányunkban deklarált "keresztény ország"kategória,nagyképű hazugság.

2017. máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Keresztény országban élünk.Nekem azt tanították,hogy Isten megbocsájt annak,aki őszintén bánja tettét.Elmehetek,kérem? "


Üdv! Kifelejted, hogy valakinek fizetnie kell a bűnödért, mert a törvény ezt megköveteli. Isten törvénye tekintetében Jézus fizetett, így a hívő nem kap büntetést. A földi bíróság előtt ki fizet?


"Ha nemet mond a bíró,akkor nem működik az Isteni igazságszolgáltatás."

Valamit nagyon keversz.

2017. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Alex Fly ***** válasza:

Hol itt a probléma?

Isten megígérte, hogy ha kéred, megbocsát. A bíró nem. Ezért Isten nem fogja számonkérni rajtad azt a bizonyos rablógyilkosságot. De ez nem jelenti azt, hogy az állami igazságszolgáltatást is megúszod.

Két, egymástól független eljárásról beszélünk.

2017. máj. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Jézust a római katonák fogságba akarják ejteni. Ő már várt rájuk, és az egyik szolga rá is mutat. Ekkor Péter előránt egy kardot, és levágja a szolga fülét. Jézus pedig erőteljesen ráparancsol, hogy ne tegye. És azzal meggyógyítja a szolgát. Majd azt mondja:

"Aki kard által él, az kard által vész el".


Sok baromságot olvastam már itt gyakorin felvetésnek, érdekes módon feltűnően soha nem köt bele senki Jézus tanításaiba. Kb. mert nem lehet. Mindenki csak az ószövetséget szapulja.


Jézus itt is egy fontos igazságra mutat rá. Nem mondja, hogy ne használj kardot, mert akkor ejnye bejnye lesz, meg lesújt Isten haragja, vagy nem is tudom, hogy egy átlag ember milyen hangzatos teológiát rittyentene ide. Egyszerűen csak a puszta valóságot mondja ki.


És, ha ezt a te kérdésedre is rávetítjük. Aki más embereket megöl és így él, az függetlenül attól, hogy mit bán meg és mit nem, viselnie kell annak következményeit. Vagyis, hogy más emberek el fogják ítélni és megbüntetik.


Ennyire egyszerű a válasz: "Aki kard által él, az kard által vész el".

2017. máj. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!