Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel a görög katolikusnál...

Mivel a görög katolikusnál házas férfi is pappá szentelhető, esetleg van-e arról valami írásos feljegyzés, hogy házasságkötés előtt is lehetne szeretkezni?

Figyelt kérdés
Nagyon jó lenne ☺ Köszönöm előre is 🙂
2017. máj. 1. 21:36
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%

A kettő nem függ össze. Házasság előtti szex ugyan úgy paráznaság.

A papok cölibátusa egyházi előírás a római rítusban, a paráználkodás pedig a Biblia értelmében bűn.

2017. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszadást, kicsit reménykedtem, de éreztem, hogy nem lesz igazam.
2017. máj. 1. 21:52
 3/41 anonim ***** válasza:
82%
nem sajnos elviekben ott sem lehet, aztán persze a gyakorlat már mindenkinek a saját lekiismereti kérdése
2017. máj. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Hát, nem szeretném olyan helyzetbe hozni, ami későbbiekben mardosná a lelkét, de azért reménykedtem. Köszönöm még egyszer a válaszokat.
2017. máj. 1. 23:00
 5/41 anonim ***** válasza:
28%

1.Hsz!


A kérdés a görög katolikus papokról szólt,és NEM a római rítusról,s így a válaszod nem hasznos.


Tudomásom szerint a görög katolikus teológiában is ismert fogalom,a"bűnbocsánat",ami minden bűnre kiterjeszthető.Ha vétkeztetek,azzal nem akadályoztad meg kedvesed papi szolgálatát.


Bibliai értelemben,ti már házasok vagytok,hisz te adtad magad,s ő magáévá tett.A templomi házassági ceremónia,nem túl idős találmány,melynek legfőbb célja,a vallásfelekezet uralmának biztosítása a tagság felett.A társadalmi elfogadás miatt szükséges alávetnetek magatokat.

2017. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos észt senkinek se lehet adni, pedig neked szeretnék küldeni sokat felebaráti szeretetből kedves adventista 5-ös hozzászóló :(


Próbáld értelmezni a kérdést újra, majd a válaszomat is újra, hátha megleled a fényt.


Szerencsére a kérdező hasznosnak találta a válaszomat, még ha lehet nem is tetszett neki.


Az pedig, hogy a házassági szertartás újdonság, vicces dolog, olvasd többet a Bibliát, az Ószövetségben is írnak róla.

2017. máj. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
44%

Kedves 6.Hsz!


Látom szövegértési nehézségekkel küzdesz.Ezt írtam:


"A templomi házassági ceremónia,nem túl idős találmány,..."


Tudnál mutatni a teljes Bibliából egyetlen templomi házasságkötési ceremóniát?

2017. máj. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
69%

1.Hsz!


Ezt írtad:


"A papok cölibátusa egyházi előírás a római rítusban,..."


Senki sem kérdezett a római rítusról,vagy a cölibátusról.

2017. máj. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadók!


Laikusként minden válasz hasznos számomra. A dolog hátterében egy féléves kapcsolat van, akinél kerestem volna a "kiskaput", de inkább nem hozom olyan helyzetbe, amit később megbánna. Azt is elmondta, hogy "ne hidd, hogy nekem olyan egyszerű".

2017. máj. 1. 23:54
 10/41 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


Ha kitartasz barátod mellett,a házassák előtti szeretkezés nélkül is,egy olyan,egész életedre kitartó örömmel ajándékozhatjátok meg egymást,amely sok nehézségen átvezethet,egész életeteken át.


A szeretkezés kulcseleme,az a vágy,hogy a szeretett embert boldoggá legyen képes tenni a szerető ember.Ez,csak akkor lehetséges,ha nyílt kommunikációval meg fogjátok tanítani egymást arra mind érzelmi,mind szellemi,mind testi értelemben.


Az az ember,aki önmaga boldogítását várja társától sosem lesz boldog,de ha szerelme boldogításában eredményes lesz,az hozza meg az igazi boldogságot.

2017. máj. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!