Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Katolikusok! Ez úgy is...

Kedves Katolikusok! Ez úgy is egy anonim oldal. Van itt olyan, aki élt nemi életet házasságkötés előtt?

Figyelt kérdés
Fontos lenne! Illetve van-e különbség e tekintetben a római és a görög katolikus vallás között? Köszönöm ☺

2017. ápr. 17. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Üdv. Nyilván van, aki igen, de az nem tartotta be a Biblia házasságról szóló útmutatását. Szeretnék kitérni arra, hogy az anonimitás címszóval tetted fel ezt a kérdést. Az egyáltalán nem számít, hogy egy másik ember mit gondol, vagy mit lát rólunk, hiszen el legtöbbször csak a felszín, ha a világ sarkából, mindenkitől távol követjük el a bűneinket, azt akkor is látja Isten. Tehát rég rossz, ha valaki azt hiszi, hogy pusztán embertársaitól való elbújás, vagy egyetértés majd segít rajta, ez soha nem volt így, és soha nem is lesz Isten szemében. Nem emberek előtt kell megfelelni. Tessék itt egy bibliai ige, hogy a jövőben, az efféle mentalitásból eredő kérdések, csökkenjenek.


"Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az ő lelkében kárt vall? Avagy micsoda váltságot adhat az ember az ő lelkéért?"


Máté 16 rész 26. vers.

2017. ápr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszod. 🙂 Persze, tudom, hogy Istennek kell megfelelni. 🙂
2017. ápr. 17. 12:25
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Van ilyen.

Nincs különbség a görög és a római tanítás között ilyen téren.

2017. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. ápr. 17. 14:19
 5/9 anonim válasza:
64%

Szia én katolikus vagyok és ugyan nem éltem még nemi életet (házasság meg nem játszik egyelőre :)) de nem azért mert a Biblia ezt mondja vagy bárki ezt tanítja, egyszerűen nem volt még olyan barátnőm akivel alkalmas lett volna.

Szerintem egyébként ez egy teljesen értelmetlen szabály, nem értem hogy függ össze a vallásoságom, az e szerinti életvitelem azzal, ha valakivel lefeküdnék. Szóval, ha úgy adódna, én nem agyalnék ezen, de nem akarok beleszólni senki magánéletébe, ha valaki nem akarja, akkor nem akarja..:)

Mindenesetre mondom, szerintem ez értelmetlen fölösleges szabály, nem is értem a célját.

Áldott HúsvétoT! :)

21F

2017. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm Neked is a hasznos infót.


Áldott, Boldog Húsvéti Ünnepeket kívánok én is! :)

2017. ápr. 17. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:

szia! én és a párom megpróbáltuk "kibírni", 4 évig sikerült, házasság előtt 2 hónappal feküdtünk le.

ha érdekel, hogy lehet kibjrni, vagy hogy mi milyen "hibába" estünk, amiért már nem sikerült végigvinni a célig a dolgot, írj privátban

2017. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál. :)
2017. ápr. 17. 22:51
 9/9 anonim ***** válasza:
32%

"Amit a biblia ír a házasságkötésről."


Na most komolyan, ne röhögtess. A biblia szerint a nemi erőszak áldozatának és a szatírnak is össze kellene házasodni.Szerintem a szent könyved itt vesztette el a hitelességét, illetve a nem "egészségügyi" felhasználhatóságát.

2017. ápr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!