Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lett divat mostanában a...

Miért lett divat mostanában a házaspárok között az ismételt házasságkötés?

Figyelt kérdés
2016. aug. 25. 06:19
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Házaspárok között ismételt házasságkötés nem lehetséges, csak válás után, de akkor nem házaspárok. Ilyet csinálnak mostanában? Döbbenet!
2016. aug. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pl. Korda György és Balázs Klári 34 év után újra összeházasodtak, holott nem is váltak el.
2016. aug. 25. 06:52
 3/7 anonim ***** válasza:
5%
Valószínűleg annyira szenilisek, hogy elfelejtették, hogy már házastársak.
2016. aug. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Ez NEM új házasságkötés, hanem a házasságkötés megerösítése - ami jogilag nem létezö fogalom, csak lehet vele felhajtást csapni.


Akinek meg "fontos" újra megkötni a házasságot, az kifelé akarja mutatni, hogy minden rendben van, nehoyg rájöjjenek mások arra, hogy az egész csak kirakat, tartalom nélkül.

2016. aug. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
RONGYRÁZÁS!
2016. aug. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szerintem ez nagyon szép dolog tud lenni (persze nem feltétlenül a bulvárban kell a példákat keresni). Én a nagyszüleim "megerősítő" szertartásán voltam, az 50. házassági évfordulójukon. Egy gyönyörű, családi esemény volt, abban a templomban, ahol összeházasodtak, ráadásul annak a papnak a vezetésével, aki annak idején összeadta őket. Nekem unokaként nagyon megható és meghatározó volt ezt látni.
2016. aug. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Csomorkány ***** válasza:
Van olyan katolikus szokás, hogy kerek évfordulókon (25., 50.) újra megáldják a házaspárt. Jó azt bemutatni a világnak, hogy ilyen is van. Természetesen nem "ismételt házasságkötés"-ről van szó, a kulcsszavak nem hangzanak el ilyenkor ("Én, Ádám téged, Éva feleségül veszlek", ill. "Én, Éva, feleségül megyek hozzád, Ádám"), de a kapcsolódó ígéreteket helyénvaló megismételni, és imádkozni is mindig érdemes a párért.
2016. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!