Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kaphatnék pár választ a tanúktól?

Kaphatnék pár választ a tanúktól?

Figyelt kérdés

Szeretnék választ kapni a tanúktól, a következő kérdésekre. Igazából azért érdekelnének ezek, hogy megtudjam, hogy ezekkel csak rágalmazzák őket, vagy valóban vannak magyarázataik ezekre a dolgokra.


1. Russel szerint hitehagyás esett az egyházon. A Biblia figyelmeztet is, hogy az utolsó időkben némelyek el fognak szakadni Istentől, de ha Russel szerint a hitehagyás a IV. században történt, de mégsem azok voltak az utolsó idők, és ő is 1914-re tette Krisztus "visszatértét", akkor honnan lehet tudni, hogy nem a tanúk szakadtak el Istentől? Jézus ígérete szerint az egyház nem fogja elhagyni Istent, és időről időre dicsőíteni fogja az Atyát.


2. Tudtommal Russel is vetett el a Bibliából gondolatokat. Például az örök büntetés tanát. A Biblia leírja, hogy Isten szavából sem elvenni, sem hozzátenni nem szabad. Ez miért történhetett meg akkor?


3. Az 1914-es jóslatával mi a helyzet? És a rá következő többivel? Ha Jehova valóban megkérte, hogy állítsa helyre a hitet, akkor miért volt ennyi valótlan jóslata? És miért tett jóslatokat, amikor a Biblia tiltja a jóslást? Kíváncsiságból nem meríthetünk a Bibliából.


4. Honnan tudjátok, hogy Isten neve valóban Jehova, ha a héber nyelvű iratok csak mássalhangzókat írt le, és azokban az időkben sem ejtették ki Isten nevét, hanem csak az "Adonáj" avagy "Uram, Úr" szót használták?

Jézus szerint mivel Isten a tanítványait örökbe fogadta, így Isten "fiaként" nyugodtan hívhatjuk Istent Atyának.


5. Ha tényleg Jehova Isten valódi neve, és az Ószövetségben valóban valós indokok alapján lett átírva a neve Jehova-ra, az Újszövetségben mi haszna volt, hiszen a régi írásokban sem volt Isten neve belejegyezve sem a héber sem a görög írásokban.


6. Ha Mihály arkangyalnak nem volt hatalma ítéletet mondani a Sátán felett, de Jézus mégis többször megtette (például Mt 16,23) akkor hogyan lehetnek ketten egy személyek?

,,... és ezért vagyunk az Igazban, az ő Fiában, a Jézus Krisztusban. Ő az igaz Isten, és az örök élet." (1Jn 5,20)

,,Mert benne lakik az istenség egész teljessége testileg..." (Kol 2,9)


7. A Szentlélek-re többször is személyként tekint a Biblia. Miért gondolják úgy a tanúk, hogy mégsem mint személy, hanem mint csak egy erő van jelen az életben?


8. A 144.000 ember tényleg mind 1935 előtt születettek, és a többi tanú csak a földi paradicsomot tapasztalhatja meg? És tényleg nem láthatják meg Istent? Jézus nem ezt ígéri a Biblia szerint.


9. Miből gondolják, hogy a régi Biblia fordítások nem megfelelőek, és az övék a legpontosabb? Évszázadok több vallásának papjait és tudósok sokaságát vonják kétségbe?


10. Ha a Biblia leírja, hogy Jézus az egyetlen közvetítő az Atya és a hívő ember között, akkor miért gondolja egy szervezet, hogy csak ők lehetnek a csatorna a tanúk és Isten között? Ezt más vallásokra is levetíthetném.


11. Jézus figyelmeztette híveit a hamis prófétákra. Az Őrtorony Társulat már több jóslásba ment bele, amik nem jöttek be, így hamis próféciákat közöl a tanúk, és az emberek felé, így összességében hamis prófétáknak mondhatók. Erről mi a vélemény?


12. Miért nem vállalhatnak a tanúk katonai szolgálatot, vagy politikai szerepet? Jézus a Bibliában is megdicsért hitéért egy római századost. (Mt 8.)


13. A vérátömlesztésről tudjuk a tanúk észrevételét, de mi van mondjuk az oltásokkal, amiket 1952-ig tiltott az Őrtorony Társulat, mint bűntett a természet ellen. Mi változott meg hirtelen akkor?



2017. máj. 9. 12:03
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nem érted. De Te dolgod,
2017. máj. 11. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

"A Szentlélek-re többször is személyként tekint a Biblia. Miért gondolják úgy a tanúk, hogy mégsem mint személy, hanem mint csak egy erő van jelen az életben?"


Azért, mert egy személyt nem lehet kitölteni. A vizet ki lehet tölteni egy pohárba pl. de egy személyt nem. És a Szent Szellemről azt írja a Biblia, hogy kitöltetett a tanítványokra. Több tanítványra is egyszerre. Ezt nem lehet másképp értelmezni, csak úgy, hogy nem lehet személy a Szent Szellem. A bibliaversekben, ahol személyként beszél a Biblia róla, egyszerű megszemélyesítés van.

2017. máj. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

#32

Neked is ajánlanám figyelmedbe a 29. válasz 7es pontját! Az értelmezésednek a Biblia maga mond ellent.

2017. máj. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
0%

#23

Az Őrtorony hiteles számomra, mert amikor más vallásokról beszél, nem fröcsög a gyűlölettől, nem ír túlzásokat és valótlanságokat róluk. Egyébként szoktam tájékozódni más vallásokról a honlapjukon is pl. Amúgy milyen valótlanságról beszélsz?

2017. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
0%

#33

Lukács 11:20. Ha pedig Isten ujjával űzöm ki az ördögöket, kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten országa

Mt 12,28

Ha pedig én Istennek Lelke által űzöm ki az ördögöket, akkor kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten országa.


Ez alapján kijelenthetjük, hogy a Szent Szellem, Isten Lelke = az Isten ujja. Nem egy Istentől különálló személy.

2017. máj. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

Ja,nem fröcsög a gyűlölettől,csak egyöntetűen nyilatkozik a katolikusokról és az inkvizícióval köti össze még a ma élő embereket is (nem vagyok katolikus,mielőtt ez jönne)+ merészeli kijelenteni,hogy a Jehova tanúin kívül az összes másik gyülekezetben békétlenség van,meg csupa semmirekellő cigarettások járnak oda,végülis igazad van,ez tényleg nem gyűlölködés. Aki ezeket leírta,annak valszeg habzott a szája közben,mást nemigen tudok elképzelni.

Vagy amikor ti itt elég minősíthetetlen módon nyilatkoztok más felekezetek tagjairól - mintha egyesével mindet ismernétek - az talán nem azért van,mert az Őrtorony ezt írta másokról?

2017. máj. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%
Mondok egy példát,nem egy kedves testvéred vádolta meg a gyülekezetet,ahova járok,hogy biztos láncdohányosok vannak ott,meg egymást verik,aztán amikor egy másik beszélgetésnél szóbajött a gyülekezetem neve,ugyanazok a tanúk azt se tudták,hogy mi az. Tehát kereken gyök nulla tapasztalattal,a nevét sem ismerve a fekete földig lehordták,hát így tájékoztat titeket az Őrtorony.
2017. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

Merete

Hogy valaki ilyet mondott neked a gyülekezetedről, azt sajnálom, de arról én nem tehetek. Én nem szoktam más vallású embereket lenézni vagy leminősíteni. Szerintem mindenképpen dicséretes, ha valaki hisz Istenben. Ja, és Őrtornyot sem fogsz találni, amelyikben hasonló dolgok vannak írva!

2017. máj. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

#35

Nem is különálló Istentől, épp ez a lényeg! Nem egymástól független istenekről van szó, hanem az Atya, Fiú és a Szent Lélek egységéről az egy Istenben.

2017. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Kedves 43%os:

Én egyszer vettem a fáradságot és a szervezet honlapjáról átmásoltam ide azt, amit ír más keresztény felekezetekről. Az állt benne röviden, hogy mindenki hazudik, csak az őrtorony mond igazat, ráadásul csak nálatok van egység és szeretet köztetek. Tudod nem kell mocskosul beszélni ahhoz, hogy hazudjon valaki és rágalmat terjesszen, de nyugodj meg, nem az egyetlen ilyen egyház vagytok, akik így állítják be a többi felekezetet.

Honlapról tájékozódsz más emberekről? Miért? Ti miért nem vagytok velünk, mikor az igének engedelmeskedve ételt osztunk? Ruhát gyűjtünk vagy bebútorozunk teljesen idegen, még csak nem is hívő emberek leégett otthonát?

Ha mi nem hívők felé képesek vagyunk szeretet adni, akkor szerinted közöttünk, testvérek között nincs? Ez az egyik legnagyobb hazugság.

2017. máj. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!