Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mélyen hivőktől kérdezem, mi...

Mélyen hivőktől kérdezem, mi a célja Istennek az olyan emberekkel, akik magányosak, szegények és boldogtalanok?

Figyelt kérdés
Miért teremt meg Isten egy olyan embert, akivel egy nő sem áll szóba soha, sőt lenézik, lesajnálják a nők, de ha ez még nem elég, a tetejébe az illető szegény is, ebből is képtelen kitörni. Keresztények, ha az illető nem követett el semmilyen súlyosabb vétket, akkor miért van kárhoztatva ilyen mostoha életre?

2017. máj. 11. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Isten nem teremt senkit sem betegnek. Minden szenvedés a múltban elkövetett bűnök eredménye."karma".
2017. máj. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
A megkeseredettséget és boldogtalanságot magadnak okozod, nem Isten ruházta rád. Ha képtelen vagy egy kicsit is örülni, és értékelni azt, amid van, meg is érdemled.
2017. máj. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom!

Viszont van egy egyszerű válaszom;


Mt 5:3-11

Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.

Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.

Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.

Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.

Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.

Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.


Istenhez csupán két féle képpen lehet viszonyulni, vagy szeretni és elfogadni a fentieket, vagy gyülölni és elvetni a fentieket.

Harmadik opciód nincs, te döntesz!

2017. máj. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, miért lettem lepontozva?? Senki meg ne sértődjön, de ez az igazság. Ha nem vagy magaddal kibekülve, hogyan várhatod, hogy a nők odáig legyenek érted? Nézd, ismerek küsőleg nagyon csúnya embereket, akiknek viszont nagyon jó kisugarzásuk van, sugárzik belőlük az életkedv, így már fel se tűnik, hogy nem szépek, mert a belső ellensúlyozza a külső tulajdonságukat, így a párválasztás sem jelent nekik gondot. Viszont szerinte téged azért kerülnek a nők, mert a letargia árad belőled, és az, hogy saját magad sem fogadod el.

És az is gond, hogy képtelen vagy értékelni azt, amid egyáltalán van. Nézd, ott van pl. Nick Vujcic, aki karok és lábak nélkül született. Neki aztán lehrtne oka a letargiára, és mégis, abszolút boldog, sugárzik belőle az életkedv, gyönyörű felesége, és gyerekei vannak. Szóval szerintem pozitívabbnak kellene lenned. Nem vagy ilyen életre kárhoztatva, simán kitörhetsz ebből, egy kis hittel, reménnyel, és pozitivitással. Az anyagi nehézségek is legyőzhrtők, csak akarni kell, nem pedig magadat sajnáltatni.

2017. máj. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is a nyolc boldogság jutott eszembe a kérdésről. Egy adott élethelyzetért nem hinném, hogy Isten a felelős, de Ő mindent jóra tud fordítani, még a legrosszabb dolgokból is ki tud hozni jót.
2017. máj. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Isten szereti a szegénységet, mert a szegények többet gondolnak rá, mint a gazdagok.
2017. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Látom engem is lepontoztak rendesen pedig csak a hegyi beszédből idéztem.


Váljon egészségetekre akik nyomkodjátok a piros kezet!

A kérdésre úgy gondolom megadtam a választ ahogy tudtam.

És ha még egyszer fel lenne téve ez a kérdést ugyan azt írnám.

2017. máj. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 imakommandós ***** válasza:

" Isten szereti a szegénységet, mert a szegények többet gondolnak rá, mint a gazdagok."


Ez csak akkor igaz, ha azoknak a szegényeknek nem szétfolyik a hitük a nehézségekben, nem zúgolódnak, morognak, a Júdás levél szóhasználata szerint "mempszimoirosz": sorsukkal elégedetlenek (Károli: panaszkodók).

A megszentelt hit megtartja az embert Isten szeretetében a legrosszabb helyzetekben is. Akit tisztelnek, becsülnek és csodálnak, azt nem szokták hibáztatni vagy okolni, tehát igen nagy istentelenség a zúgolódás.

Abból kell kiindulnia mindenkinek amilyen sorsa van, azédt kell hálásnak lennie, és ha jól cselekszik, akkor Isten mindenképp felemeli különben hazug lenne.

2017. máj. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8: Na kössz, egy nyáron volt egy nagyon fájdalmas és kellemetlen betegségem, azért nem tudok még most is hálát adni. Csak azért, hogy végül sikerült elmulasztani, miután elkezdtem böjtölni.


A lányok azért nem mennek hozzád, meg megkeseredtél.

2017. máj. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

" Keresztények, ha az illető nem követett el semmilyen súlyosabb vétket, akkor miért van kárhoztatva ilyen mostoha életre?"


Nincs kárhoztatva, csak a saját kívánságai és feltételei által. Bármikor beállhat Jézus csapatába, máris tengernyi értelmet fog nyerni. Ti a földiek szerint ítéltek, mi a mennyeiek szerint. Velem szóba álltak a nők, szegény sem vagyok, mégis az egyedüllétet választottam, mert Jézust így jobban szolgálom, Pál ajánlása alapján.


Nektek a pénz és a jó nő az érték, nekünk a Jézusban való tökéletes élet, és az újjászületés. Majd Isten megadja, amire szükségem van, sokkal jobban tudja, hogy mi kell nekem


Máté

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?


6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.


6,33 Hanem [Róm. 14,17.] keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; [1 Kir. 3,13.14. Zsolt. 37,4.25.] és ezek mind megadatnak néktek.


6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert [vers 11. 2 Móz. 16,19.] a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.

2017. máj. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!