Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában Isten még "tartott...

A Bibliában Isten még "tartotta a kapcsolatot" az emberekkel, történtek meghatározó dolgok, manapság miért nem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 21:57
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
57%

Én alapvetően nem vagyok keresztény, úgyhogy erre lenne egy bizonyos válaszom, de felteszem, hogy nem erre vagy kíváncsi. :D


Szóval: A Bibliát jobb metaforikusan értelmezni, nem pedig szó szerint.


Másrészt: egy okos ember azt mondta: A Bibliát nem faxon kaptuk a mennyországból. Ezzel arra akarok célozni, hogy a Bibliát is emberek írták, lehetnek benne téves információk még keresztény szemmel vizsgálva is.


Na meg... a gazdasági válság, a természeti katasztrófák nem elég meghatározóak? Akár ezek is lehetnek Isten üzenetei, amennyiben valaki hisz benne.

2010. szept. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Én se vagyok hívő, de néha eszembe jut néhány dolog...

Olyan meghatározó dologra gondoltam, mint pl Mózes lehozta a kőtáblákat a törvényekkel, vagy Noé bárkát épít, mert jön a vízözön...

Ma kb bolondnak néznénk, ha vki a kertjébe barkácsolna egy bárkát, tele lenne vele a tv meg újság.

De nem történik semmi...

2010. szept. 18. 22:14
 3/33 anonim ***** válasza:
43%

Akkor is,most is Isten azokkal tartja a kapcsolatát akik az ö hivó szavát hallják. Ma " Isten szava" az emberekhez az evangélium hirdetése. Evangélium- jÓ HIR

Nem Isten van távol tölünk,hanem mi kerültünk távol töle a bünbeesés miatt.Ezt a komunikációs blokkot úgy lehet lerombolni,hogy megtérünk a büneinböl,és elfogadjuk Jézus Krisztus keresztáldozatát,Aki helyettünk halt meg a kereszten.Nemcsak meghalt értümk,hanem fel is támadott a halálból ,és ma is él. Ha mindezt elhiszed ,Isten megszabadít téged is a büneidböl ,mert már kb 2000 éve megtörtént a megváltás amikor Jézus kilehelte a lelkét és azt mondta- ELVÉGEZTETETT

Akit ez a szeretet megtérésre indít,megbékél Istennel.

Ma az ujszövetségben élünk,Isten szól a biblián keresztül,prédikált igén keresztül,vagy épp embereket használ akik vele már közösségben vannak."akinek van füle a hallásra halja" -mondta egyszer Jézus.

2010. szept. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Előttem lévőnek:

Te hallod Istent?

2010. szept. 18. 22:31
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

22:14 -nek


Ma is épül "Noé bárkája" azaz újszövetségben az egyház,vagyis a hivök közössége,a gülekezet.

Sokan kinevetik,lenézik,hog vannak emberek ,akik hátatforditottak a bünös életmódjoknak,és ezt a "Bárkát" épitik.Az igazi épitöje viszonz Isten maga. (Önélküle semmit ne tehetünk)

A Tv-ben is megjelenik ,és sokan gúnyolódnak is rajta..de sokan szeretik is.Egy napon pedig bezáródik az ajtó...


„Ahogyan Noé napjaiban történt, úgy lesz az Emberfia eljövetele is. Mert amiképpen azokban a napokban, az özönvíz előtt ettek, ittak, házasodtak és férjhez mentek egészen addig a napig, míg Noé bement a bárkába, és semmit nem sejtettek, míg el nem jött az özönvíz, és mindnyájukat el nem sodorta; úgy lesz az Emberfiának eljövetele is.” / Máté 24,37-39. /

2010. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
igen ,de nem a fülemmel )
2010. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
0%

De miért nem tesz kézzel fogható, megmagyarázhatatlan csodákat Isten ma? Pl a frigyládát kinyitó emberek régen meghaltak. Hol van a frigyláda ma? Miért nem szól az Úr látomásban/álmában senkihez, ahogy akár Saullal vagy Sámuellel tette?

Én amúgy hiszek Istenben, de ez a kérdés engem is nagyon foglalkoztat.

2010. szept. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
És hol vannak a jelenések? A csodás meggyógyulások? Miért nem írat valakivel most is egy bibliát? Miért minden csak régen történt?
2010. szept. 18. 23:39
 9/33 anonim válasza:
52%

Jelenések a mai napig vannak...

Könnyező Mária szobrok, gyógyulások (Akita pl), jelenések: Szűz Mária, Arkangyalok, Jézus(?)

Több video is van youtubon is...pl: Zeitoun.

2010. szept. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:

Miért nem ír valaki Bibliát?...Hmm... A Bibliát a IV. században hozták létre, amikor is a nicei, a karthágoi és egyéb zsinatok kicsit kiszortírozták az evangéliumokat (kannonizálás), hogy jobban érthető legyen.

Én ezért nem hiszek a Bibliába...Összes kb 44 evangéliumot ismerünk, örmény, kopt és Nag-Hammi könyvtárból...A Bibliába összesen 4 került...

Sajnos a nagy többség csak holt nyelveken érhető el, nincs magyar fordításuk. De amiknek van, hát....nagyon érdekesek, mind Jézusról, mind Máriáról, mind a tanításról.

Pl: szodoma, nem a homoszexualitás miatt pusztult el (Tudom ez Ószövetség), már Mária fogantatását is a Szent Lélek segítette, Jézus kis korbán megölt egy pár gyereket...bár utána fel is támasztotta Őket^^ és még nagyon sok más..

2010. szept. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!