Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Pártatlan, elfogulatlan...

Pártatlan, elfogulatlan iszlámkritikát hol olvashatok?

Figyelt kérdés

Arról,hogy az iszlám most elfogadja,buzdít az erőszakos hittérítés,takija,dzizaj,kafírok alsóbbrendűek,nők másod rendűek és stb, szetereotípiákat helyrerakja.


Hogy értelmezte Mohamed a Koránt?


Szívesen olvasnák erről magyar nyelven! Linkelnétek ilyesmit vagy ajánlanátok könyvet?

Ha muszlim ír róla az túl rózsaszín és tökéletes lesz ha egy másik vallás képviselője akkor az a muszlimok szerint téved.


Nincs ateista aki elemezte,próbálta értelmezni a Koránt?


Esetleg olyan ex muszlimok véleménye is érdekelne aki bele született,jól ismeri a Koránt de áttért másik vallásra.



2017. máj. 18. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ilyen muszlimot egyet tudok svájcban, ő radikális katolikus lett. Én muszlimnak születtem de a családom békén hagyott, rámhagyták akarom e követni(ők csak minimálisan tartják be, nincs ramadan, kendő stb) . 17 évesen olvastam el először teljesen a Koránt, (előtte a bibliát és a Tórát is olvastam) 17 évesen megállapodtam és követni kezdtem az iszlámot minden nyomás nélkül.

A legegyszerűbb ha saját véleményt alakítasz ki és nem másokra hagyatkozol. Olvasd el a koránt magyarul, mecsetben is kapsz ingyen akár, van még 40 hadith (elbeszélések) rövidek és érthetőek.

Ha ezzel megvagy akkor már meg tudod ítélni hogy szerinted milyen. VallásKRITIKÁT, senki nem tud objektíven mondani mert minden szempont, értelmezés más (ebből is adódik sok összeütközés a vallásokban). Számodra egyetlen kritika lenne releváns, a sajátod,ha már van róla valami alap tudásod. Ne másoktól várd hogy megmondja hogy milyen véleményed legyen valamiről.

2017. máj. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kajifás könyvében, a Smuhelek igéi címmel.
2017. máj. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!