Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ábrázolják Jézust az...

Miért ábrázolják Jézust az emberek?

Figyelt kérdés
Nem lehet tudni,hogy nézett ki Ő,mégis annyi szent kép van róla és mindegyik máshogy ábrázolja.

2017. máj. 19. 23:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Egy arc nélkül elég nehéz eladni egy vallást..."


Épp ez a lényeg a kereszténység egy arc nélküli vallás kell hogy legyen amely kizárólag a hiten alapul. De ha már az arcnélküliségnél tartunk. Hogyan nézett ki Mohamed? Az iszlámban vajon ábrázolják őt a templomaikban?

2017. máj. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 szp72 ***** válasza:

@ HA a lepel eredeti lenne, akkor a beburkolás miatt a fülek sokkal távolabb kellene hogy elhelyezkedjenek az arc középvonalához képest, és nem elölnézetből, hanem oldalnézetből kellene, hogy látsszanak.


A kép nem lenyomat útján készült, hanem tényleg belefényképeződött a szövetbe. Gondolom Leonardo da Vinci befűzte a leplet a fényképezőgépébe, egy erő vakuval rávillantott az előkészített tárgyra, a visszaverődött sugarak pedig képet alkottak a leplen. Ügyes. Mondjuk a helyébe én előhívtam volna a pozitívat is.

2017. máj. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Igen ellene vagyok a Jézus szobroknak és hasonlóknak mert hazugság ahogy ábrázolják. És nem a látható dolgokban kell hinni hanem a láthatatlanokban. Jézus mondja a János 20:29ben,hogy :Mivel látsz engem hiszel:boldogok akik nem látnak és hisznek. Az az igazi hit ha nem látjuk azt akiben hiszünk. Pl Istent se látta még soha senki mégis hiszünk benne.
2017. máj. 22. 11:53
 24/24 Darkmoon80 ***** válasza:

22-es!


A linkelt filmben mutatnak rá egy valószínű eljárást, de azért tömören összefoglalva: camera obscura azaz lyukkamera, nagy felületeket is lehet vele megvilágítani. Vaku helyett pedig a megvilágítási idő meghosszabbítása is megteszi, néhány napsütéses óra elég, ha a szövetet előzőleg valamilyen ezüst tartalmú oldatba áztatták. Az előhívást pedig a fény végezte, és pontosan ez magyarázza a negatív képet: az ezüst vegyület bomlása ott a legerősebb, ahol a legtöbb fény éri. Az elbomlott ezüst feketedik meg, és rögzül a szövetben, a nem elbomlott sót pedig egyszerűen ki lehet öblíteni az anyagból. Ezért negatív a kép.


Ha belenéznél a filmbe láthatnád azt is, hogy az arc -meglepi- éppenséggel Leonardó arcképe.


https://www.youtube.com/watch?v=j6Jtfj85vTI

nagyjából a 9. perc 30 másodperctő a rész végéig.

2017. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!