Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Ti ünneplitek a...

Ateisták! Ti ünneplitek a karácsonyt?

Figyelt kérdés
A kérdés NEM provokáció!

2017. máj. 22. 20:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
94%

"akik megélték a 90-100 évet és nem volt körülöttük"

Ez mellébeszélés.

HA lett volna, ÖRÖMMEL használták volna.

NEM VAGY BECSÜLETES!

2017. máj. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Darkmoon80 ***** válasza:
96%

Mi rendszeresen a szülőkkel és más rokonokkal közösen Karácsonyozunk. A család engem kivéve hívő, nagy többségük református. A gyertyagyújtáskor ők énekelni szoktak néhány vallásos éneket, én ilyenkor félre állok. Tiszteletben tartom a hitüket, de nem vagyok hajlandó csatlakozni az énekhez, mivel nem értek egyet a tartalmával.

Karácsony számomra a SZERETET ünnepe, amikor az ember találkozik olyan családtagokkal is, akik messze élnek, így kevés alkalom van velük együtt lenni. Jó dolog látni a megajándékozottak arcán az örömöt. Nekem a boldogságról szól ez az ünnep, és nem Jézushoz születéséről. Annak örüljenek azok, akiknek ez jelent valamit.

2017. máj. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
93%
Igen
2017. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
77%

A karácsony a béke, a barátság, a család és a szeretet ünnepe, a mai szekuláris korban, a vallásosoknak nincs joga lekorlátozni azt egy keresztény értelmezésre.


Ateistaként megünneplem a karácsonyt, mivel ilyenkor arra emlékezünk meg és tartjuk tiszteletben, hogy vannak emberek akikkel közel állunk egymáshoz, akikkel szeretjük egymást és akikkel segítünk egymáson.

2017. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Összejön a család, kicsit talán nem a megszokott kerékvágásban tellenek a dolgok... igen. Kulturális szokás, csak nem képzeljük bele a mesevilágok szereplőit.
2017. máj. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Vree ***** válasza:
100%

Szerintem nem is az lehet érdekes, hogy ünneplik (-jük) -e, mert naná. Persze. (Mit gondoltál? Nagyon-nagyon naív hívő az, aki azt hiszi, hogy a keresztények "találták fel" vagy hogy az emberek többségének egyáltalán keresztény jellege lenne az ünnepnek.) Nyilván mindenki ajándékoz, mindenki állít fenyőt. Sőt a nemzetközi/amerikai hatásra egyesekhez még télapó is jön...


Ami érdekes, hogy: énekelnek-e/játszanak-e mondjuk keresztény dalokat:

Csordapásztorok, Mennyből az angyal stb. és IGEN.

A különbség az, hogy hagyoményból, nem hitből. Ateisták ezt ugyanúgy történelmük, kultúrájuk kicseinek tekinthetik, mint mondjuk, a húsvéti nyuszit és tojást és a róla szóló énekeket, akiben szintén nem feltétlenül hiszünk...


Az, hogy "istennek fia, aki született..." és hasonlók fordulnak elő a szövegben, ez nem zavar senkit.

2017. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

Én ateista vagyok de hiszek isten vagy isteni alkotó erő létezésében.

Természetesen szoktam ünnepelni és temolomba is meghallgatom ilyenkor a karácsonyi misét mert megnyugtat.

2018. dec. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Mojjo ***** válasza:
100%

@27:

"Én ateista vagyok de hiszek isten vagy isteni alkotó erő létezésében."


Akkor nem vagy ateista. Olyasmi ez, mintha azt mondanád, hogy te vegán vagy, de rendszeresen eszel pacalpörköltet, meg cigánypecsenyét is.

2018. dec. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Köszönöm Mojjo frappáns válasz:-) Látod már magam sem tudom eldönteni mi vagyok. Valahogy az ateista és istenhívők között. Az micsoda? :-)
2018. dec. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Az istenhívő.
2018. dec. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!