Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ateisták, ti ünneplitek a...

Ateisták, ti ünneplitek a karácsonyt, húsvétot, hasonlót?

Figyelt kérdés

Én is ateista vagyok, de mivel még szüleimmel élek, akik nagyon vallásosak, nem tudom mit teszek majd, ha egyszer rajtam múlik. Mivel vallási ünnep, ezért a logikám azt diktálja, hogy ne ünnepeljem, viszont mivel sok ismerősöm vallásos, és hülyén néznének rám, ha ne lenne karácsonyfa, stb.. Ti hogy csináljátok?

15/F



2016. ápr. 22. 22:33
 1/10 gnoomage ***** válasza:
96%
Csak vallási ünnep? Akkor nem is kéne senkinek adna semmit csak 24 órán át imádkozni... Ezek mind családi ünnepek is és az összes vallási elem tartalmaz valami családi vagy baráti jelképet is, így nem muszáj azért kiraknod a karácsonyfát és ajándékoznod, mert a pokol tüzén fogsz égni, hanem egyszerűen családi ünnep része ként...
2016. ápr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Miért ne ünnepelhetnék a téli napforduló ünnepét? Jézusnak pedig az ég világon semmi köze nincs a karácsonyfához. Nyilván Betlehemet, meg betlehemi csillagos ablakdíszt nem rak ki az ablakba egy ateista, a gyereknek sem mondja, hogy a "jézuska" hozta az ajándékot.

A húsvétot pedig az emberek jó része már nem is ünnepli. Van aki csak a népszokásokat tartja, de sokaknak ez csak egy egyszerű hosszú hétvége, amikor el lehet menni túrázni vagy welnessezni. Mint a március 15 vagy az augusztus 20.

2016. ápr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
19%
Azért oké, hogy valaki nem ünnepli a keresztén ünnepeket (keresztényként nem erőltetek rá senkire semmit), de március 15-nek meg augusztus 20-nek nem hinném, hogy ilyen kirándulós napnak kell lenniük. Nemzeti ünnep, vagy mi a szösz! Minden sarkon van megemlékezés, főleg márc 15-én; illene elmenni egyre.
2016. ápr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Úgye, vagy annyira büszke ateista, hogy a karácsonra szánt ajándákaidat visszautasítod és az árát sem kéred helyette szüleidtől, rokonaidtól!

.

"A bolondok csinálják a divatot, de a bölcs is utánozza!"

2016. ápr. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Persze, és ott már gondok vannak, ha valaki az ateizmus is vallásként fogja fel, és elutasít minden keresztény hagyományt, ami a kulturánk része. Nem kell vallásosnak lenni, hogy bemehess egy templomba és megcsodáld a díszítést!
2016. ápr. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, mielőtt ítélkezel valamiről. Eredetileg ezek közül egyik sem keresztény ünnep, pogány szertartások voltak, csak a kereszténység megjelenése után változtak meg fokozatosan. Vallásinak vallási, az igaz, de tulajdonképpen minden ünnep vallási. Megsúgom, pl. a születésnap ünneplése is vallási eredetű (nem keresztény). A névnapok legtöbbje pedig egy-egy keresztény szent születési vagy halálozási évfordulójának az ünnepnapja.
2016. ápr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha így nem bírod ünnepelj szekuláris módon ,de a te döntésed csak is.

Se az enyém ,se senki másé.


Üdv!

2016. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Termeszetesen unnepeljuk. a karacsonyt a szeretet es osszetartozas beke, unnepekent nem az ajandekon van a hangsuly de a ferjemmel mindig meglepjuk egymast valami kis aprosaggal aminek a masik orul. szeretunk jokat fozni, a szentestet kettestben toltjuk ( 24 et en szentestenek hivom) es masnap vagy harmadnap Neha vendegeink vannak vagy mi megyunk valakihez. ahol elek itt nagy partykat tartanak 25 en es 26 an sok barat ismeros osszejon . kicsit mas a hangulata mert itt nyar van karacsonykor. Husvetkor is unnepelunk kettesben altalaban meg a kutyainkkal cicakkal stb. finomakat fozunk sutunk eszunk csokit es orulunk a jo hangulatnak.
2017. ápr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ünneplem.
2022. dec. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha ízig-vérig ateista vagy, ne ünnepelj smmiféle ünnepet, ami valláshoz köthető.

Mivel a fizetett ünnep is a vallási eredethez köthető, légy annyira büszke, hogy "sima" bérért bemész dolgozni.

Ne ünnepeljed aug. 20.-át, hiszen az is egy szenthez köthető ünnep.

2022. dec. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!