Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus előtti meghaló és...

Jézus előtti meghaló és feltámadó isteneket, népek mitológiájukból, vallásukból tudnátok ide felsorólni, kérem?

Figyelt kérdés

Mint keresztény, hiába hallottam olyanokat, h még voltak "istenségek" népek hiedelem-világában, mitológiájukban, akik ("az írások szerint") úgyanúgy meghaltak és feltámadtak, netán szűztől születtek és csodákat tettek, mint Jézus, nem gondolkodtattak el ezek az információk, hogy akkor melyik "meghalt és feltámadott" istenség az "igazi"??

Innentől kezdve nem tudok Jézusban, és a Bibliában fenntartás nélkül hinni... Honnan tudhatom, honnan tudhatják a keresztények, hogy ennyi istenség közül melyiket lehet elfogadni és Neki és róla szóló írásokban hinni?


Kérem tudnátok oly írásokat, blogokat, web-címeket mutatni nekem, amelyekben ily istenségeket "csokorba" szedik, vagy összehasonlítják őket és életüket? Köszönöm!



2017. jún. 17. 14:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
94%

"#4

A kérdés még mindig ott van: Miért voltak istenségek Krisztus előtt? Pl. Egyiptom, India, Japán stb. Miért a keresztények istene lenne az igazi? Mert a Biblia mondja? De hát mi bizonyítja, hogy a Biblia igaz?"


Nézz utána

2017. jún. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

11.Hsz!


Istent személyesen ismerte Ádám ,és Éva.


Az istenismeret rohamosan elhomályosodott az évszázadok múlásával annyira,hogy Nóé idejére,már csak Nóénak volt róla igaz ismerete,és Jézus megszületésére,fenövekedésére,csak 3 ember ismerte fel benne az Istent.


Minden ember lényében van,egy "istenformájú űr",amit megpróbál,az általa megformált istennel megtölteni,de az űrt,csak az igazi töltheti ki.


Isten ismerete elhomályosodásával,a tudatalattijukban élő Istent((istenformájú űrjük),saját lényük rávetítésével öntötték formába.

Így annyi istenkép született,ahány ember próbálta Istent megformálni.A nemzetek,egymás leigázásával,nem pusztították el a leigázott istenképét,hanem azt a saját istenképük szolgálatába állították.Egy nemzet,minél több nemzetet igázott le,annál nagyobb lett isteneik panteonja.

2017. jún. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
@12, köszi, egyetértek. Én hívő vagyok, csak válaszoltam a 7. hozzászólásra.
2017. jún. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"@12, köszi, egyetértek. Én hívő vagyok, csak válaszoltam a 7. hozzászólásra."


Ez, hogy nézz utána elég béna érv, úgy veszem, hogy nem tudsz te sem válaszolni. Akkor meg minek szólsz hozzá?

2017. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
11%

"Ez, hogy nézz utána elég béna érv, úgy veszem, hogy nem tudsz te sem válaszolni. Akkor meg minek szólsz hozzá?"


Vedd úgy. Semmit sem befolyásol, max. magadat vered át.

Én is magam néztem utána, nem fogták a kezem.

Amúgy is off kérdést tettél fel, írd ki külön kérdésbe

2017. jún. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Héraklész, Mithrász, ugyanaz a sztori jóval Jézus születése előtt.


De itt egy teljes plagizációs lista:


December 25-én szűztől született istenek, megváltók, Jézus előtt:

* Hórusz, etióp-szudáni isten: 3 ezer Jézus előtt

* Buddha, nepál isten: 563 évvel Jézus előtt

* Krisna, indiai isten: 900 évvel Jézus előtt

* Zarathusztra, iráni félisten: 1 000 évvel Jézus előtt

* Héraklész, görög félisten: 800 évvel Jézus előtt, a jóság bajnoka, feltámadt, és felment az apjához az Olümposzra.

* Mitrász: perzsa isten, 600 évvel Jézus előtt

* Dionüszosz: görög megváltó, 500 évvel Jézus előtt

* Dumuzi: babilóniai isten vagy mi, 400 évvel Jézus előtt

* Hermész: görög istenség, 200 évvel Jézus előtt

* Adonisz: föníciai istenség, 200 évvel Jézus előtt

* Jézus Krisztus: 300 évvel Jézus után

2021. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!