Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tehetek ha rossz gondolata...

Mit tehetek ha rossz gondolataim vannak egy vallás követőiről, de tudom, hogy ezek veszélyes gondolatok?

Figyelt kérdés

Úgy értve, hogy egy ideje olyan képzeteim vannak, hogy az izraeli vallás követői szándékosan eltiporták az életemet. (szeretném ha a kérdés nem tűnne antiszemitizmusnak) viszont tisztában vagyok vele, hogy ezek a gondolatok, csak még jobban megroppantanák az életemet. Főleg ha elkezdem ezeket hangoztatni.

Korábban egyébként sosem mondtam ilyeneket, de a tapasztalataim azt súgták, hogy a megérzéseim helyesek.

Ezt ennél óvatosabban nem tudom megfogalmazni, de úgyis letöröltetik a kedves barátaink.


A kérdés célja mégis az, hogy hogyan tudom elérni azt, hogy ne mondjam ki, elrejtsem ezeket a gondolatokat.


2017. jún. 30. 01:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hangoztatni, és nem kell vele foglalkozni. Főleg, hogy tudod, ez árt neked.

Engedd meg, hogy elmondjak egy viccet, ami ide vág!


Pszichiátria, zárt osztály, beteg mondja az orvosnak:

- Doktor úr! Önnek vannak, furcsa, ijesztő gondolatai, elméletei?

- Igen, vannak. Még hajmeresztőbbek, mint magának.

- Akkor, hogy lehet, hogy én vagyok begyógyszerezve, és lekötözve, maga meg nem?

- Úgy, hogy én nem mondom el senkinek a gondolataimat, maga meg igen.

2017. jún. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Erre csak egy orvosság van, meg kell ismerned mélyebben miről is szól az a vallás. Ez esetben a judaizmus. Ha izraeli vallásnak nevezed ez arra utal, hogy szinte semmit sem tudsz róla és a rossz gondolatok, képzetek, érzések forrása téves. Meg kell jobban ismerned e vallás követőit is, sokszor azt hiszik valakikről, hogy egy vallás követői miközben nem azok.


Irány egy rabbi, egy tóra-talmud iskola vagy egy zsidó kulturális központ!

2017. jún. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
42%
Utáld inkább a Jehovistákat, azt szabad!, sőt, azért még meg is dicsérnek.
2017. jún. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
40%

Őszintén? Ha nem lennének zsidók, akkor hibáztatnád a négereket vagy a cigányokat az életedért. Miért foglalkozna bárki is azzal hogy ártson neked?!


Én pont az ellenkezőjét tapasztalom, sehol nem találkoztam még olyannal hogy a zsidók bárkinek is ártani akartak volna.

2017. jún. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Honnan gondolod, hogy ők vallásos zsidók? Kendőt hord az asszony, a férjnek hosszú pajesza és nagy fekete kalapja van? Láttad őket zsinagógába járni?
2017. jún. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
36%

Ami Soros Györgyöt illeti, ő képes arra, hogy egész földrészeknek ártson, bár ez esetben talán mellékes körülmény az, hogy zsidó, inkább az dominál, hogy pénzember.

Lényegében pont a zsidóknak árt a legtöbbet, hiszen a muszlimok az utóbbi időkben annyira meggyűlölték a zsidókat, hogy képtelenek velük élni, ezért ahova csak beteszik a lábukat, azonnal drasztikusan lépnek fel ellenük.

Szerencsére az olyan eset ritka, mint a müncheni olympián a sportolók halomra lövése.

Manapság a keresztény hagyományokkal bíró országok elleni megszaporodó terrorakciók azt mutatják, hogy a zsidók elleni utálata a muszlimoknak háttérbe szorult és ez a felszínen igaz is, de továbbra is létezik és az egyik, talán legfontosabb ok éppen az erre, hogy a nyugat Izrael barát politikát folytat velük szemben és talán a dzsihádot is ezért hirdették meg.

Soros migráció támogatása talán éppen ezért is van, hogy elterelje a muszlimok indulatait a zsidókról, mert tudja, hogy a muszlimokkal nem lehet hosszú távon békésen együtt élni és a terrorizmusnak akar más irányt szabni.

Sok minden megfordul a fejemben, de a vége mindig az, hogy zsidók mindenhol vannak, a migránsok pedig ahová beteszik a lábukat, ott is maradnak és a konfliktus elkerülhetetlen a zsidók és a muszlimok között, tehát csak az marad végül, hogy hiába zsidó Soros, egyszerűen nem törődik a többi zsidó hosszú távú érdekeivel, saját haszna mindent felülír, még a zsidóságát is és nagy ívben tesz rá, hogy mi fog a tevékenységéből végül kisülni.

2017. jún. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek mindenkitől, ha megbántottam volna, csupán úgy okoskodtam fentebb, mint egy sakkozó, amiben elég jó vagyok, aki egy feladványt akar megoldani
2017. jún. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Lol, mégis hogyan tiporták el? Magyarországon alig vannak zsidók. Persze mindenkire rámondják, aki nem szimpatikus.
2017. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Ez egy kamu kérdés, aminek egyetlen célja a provokálás.


Ha bármi eltiporja az életed azok nem egy általad gyűlölt vallás követői lesznek ( akik magasról tesznek rád is és az életedre is), hanem a saját szellemi deficited.

2017. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos ez a (kormány)propaganda átka, ez így működött mindig, csak a módszerek finomodtak egyre jobban.

Lényegében sikerül elérniük, hogy egy egész vallás követőit megutáltatták veled, pedig egyáltalán nem ismered őket, csak a jólcélzott és remekül álcálzott üzeneteik teszik a dolgukat.

Ez kifejezetten az ellenségkép kreálása.


Annyit tudsz tenni, hogy nem dőlsz be a megtévesztő propagandának, hanem magad próbálod előítéletek nélkül megismerni őket.

2017. jún. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!