Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van a Bibliában két...

Miért van a Bibliában két teremtési történet két eltérő sorrenddel?

Figyelt kérdés

Mózes1 első fejezete alapján előbb jönnek a növények, utána az állatok, majd Ádám és végül Éva.

A második fejezet szerint még semmilyen mezei növény nem létezett amikor Ádámot teremtette, majd Ádám után jönnek az állatok és végül Éva.



2017. júl. 7. 10:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
22%

"Szerintem ebbe inkább ne menj bele, mert a biológia láthatóan nem az erősséged :)"

Neked meg az érvelés:)

Oké nem a legpontosabb, pusztán a búza és a mezei virágok közti különbségre céloztam. A Biblia elkülöníti őket. Maradjunk a témánál, nincs ellentmondás.


"Az egész Föld nem lehetett, mert akkor nem lett volna hová kiűzni az emberpárt."

így van


"A szöveg nem tér ki arra, hogy ne vitte volna oda mindet. Honnan ismerhette volna Ádám és hogyan adhatott volna nekik nevet, ha nem is látja őket?"

Így van. De az nem azt jelenti, hogy egymilliárd elefántot vitt oda, hanem csak egyet:)

A rendszertani családok egy egy képviselőjét. És ezek is kimehettek az Édenből, hisz nyitva volt, senki nem írta, hogy mindegyik ott maradt. És ez volt a perdöntő érv:))


Én zárom fiúk, nincs ellentmondás. Azt gondoltok, mait akartok. Túl sokan vagytok, nincs időm mindenkinek adekváte válaszolni.

Sziasztok!

2017. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
18%

"Te hülye vagy?"

Kezdődik:)

2017. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:

#22

Mert mit vártál? Egyiket vetik, másikat porozzák... XD

Ilyen szövegekkel mintha nem is kreacionista lennél, hanem egy unatkozó tini, aki azzal próbálja kifigurázni a kreacionistákat hogy a nevükben terjeszt egetrengető ostobaságokat :D

2017. júl. 7. 12:41
 24/62 anonim ***** válasza:
67%

"Ez mnost nagy bukta lesz részedről:) Nézz meg egy búzát és egy mezei virágot:) Egyiket vetik, másikat beporozzák."

Jujj, és még te beszélsz buktáról? Vitáztam már agyafogyott kreacionistákkal, de még ekkora öngólt :D

Nézz már utána mi az hogy beporzás, mi az hogy vetés és hogy mag, mert az előbbi mondatod alapján még az általános iskolás szintet sem ütöd meg! Ez tényleg súlyos...

2017. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
58%

"nem azt jelenti, hogy egymilliárd elefántot vitt oda, hanem csak egyet:) "


Tizenötmillió fajt jeleznek a biológusok, de mások szerint ez a szám akár százmillió is lehet, a rovarokkal.

[link]


" És ezek is kimehettek az Édenből"


Ha akartak, de ha nem, ottmaradtak.

Addig, amíg le nem tarolták, minek mentek volna ki?

Nem ez a szokásuk a növényevőknek.


Szóval most kicsi volt e az Éden, vagy nagy?

2017. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
70%

Helló!


Kb. az 1. és a 2. a nyerő - szerintem.

A Biblia ószövetségi része sem topológiailag, sem kronológiailag nem megbízható (vannak biztos pontok benne, de vannak nem megbízható adatok is).

A Biblia nem dokumentum a teremtésről, hanem a zsidó nép eredetmítoszának (Genezis), történelmének a szájról-szájra terjedés utáni írásba foglalása. A Biblia eredetmítosz része olyasmi, mint a Kalevala, az aranyszarvas. "Eredetmonda szó jelentése: Történelem: Egy népnek azon története, amellyel elmagyarázza, hogy hogyan került a földre, hogyan jött létre." (wikiszotar.hu)

A zsidóknál ezt teljesen áthatja az Egyisten hit.

Annyiban lett a Biblia több, mint a más vallások hasonló írása, hogy ebben a monoteista mű "légterében" született meg, és élt Jézus, akit Krisztusnak hívunk, és az ebben az Ószövetségben leírt történésekre hivatkozva hozta létra az Új Szövetséget, arra az Istenre hivatkozva, akit az Ószövetség említ. És ebből lett a kereszténység.

Ezért tekintjük Szent könyvnek a Biblia Ó- és Újszövetségi részét.

Mivel a fentiek miatt NEM tekinthető dokumentum műfajnak a Genezist, nem is lehet szó szerint értelmezni. Inkább egy képes beszéd. Próbál olyan kérdésekre - a hit fényében - választ adni, amit a környező népek tettek fel nekik vándorlásaik során.

De két különböző forrás volt erről a témáról, így hát összedolgozták eggyé őket.

Üdv.

2017. júl. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
36%
Akkor ezek szerint Krisztus is egy eredetmítosz, ami már a keresztényeké, mert arra sincs semmi bizonyíték.
2017. júl. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
91%

Helló!


Szerintem nem olvastad el figyelmesem. Én az Ószövetségre, és azon belül a Genezisre írtam az eredetmítoszra vonatkozókat.

Üdv.

2017. júl. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
51%

Helló!


Az Újszövetség - ezen belül JK - sem az alapkérdésben nem szerepelt, és én is csak érintőlegesen hoztam szóba.

Üdv.

2017. júl. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
69%

Persze, egyet is értek vele, de az Újszövetségre is érvényes mindez.

Egyetlen emberről sincs bizonyíték, hogy valóban létezett volna, még Pálról sem, csak az, amit a Biblia ír.

2017. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!