Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, titeket hogy szeretn...

Ateisták, titeket hogy szeretnétek, hogyan temessenek el?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból, tényleg nem kukacoskodásból kérdezem:)

Tehát milyen szertartással vagy búcsúbeszéddel/imádsággal vagy egyáltalán hol? (gondolok itt a különböző felekezetek temetőire szokásaira sat...)



2017. júl. 10. 11:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Most,hogy a kukacoskodást felhoztad,talán jobb lenne a hamvasztás,de amúgy valami bio öko újraasznosítható mód,vagy kis öko lábnyomot hagyó mód lenne a legjobb:)
2017. júl. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

Aki ateista, az biztos nem akar imádságot a temetésnél, az emg, hoyg akar-e és milyen beszédet, az inkßabb függ az egyéb személyiségjegyektöl, mint attól, hoyg valaki ateista vagy vallásos.


Én személy szerint a legszivesebben semmilyen temetést nem akarnék, semmiféle beszéddel meg torozással - csak ez sajnos nem megoldható.

2017. júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

A szertartás rendkívül sokféle lehet, annak a vallási csak egy szűk része. A helyek is széleskörűek, a vallások által fenntartott temetők ennek töredékei.

Ezért nem látok semmiféle problémát, maximum fantáziahiányt.

Egy lehetőség: rokonok, barátok megemlékezései, gyászzene, sok más témába vágó műsor is lehetséges, majd szórásos temetés. Alternatíva: e célra kijelölt állami földterület. És a lehetőségeknek mindössze a fantázia szab határt.

2017. júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
#2 megoldható, csak olyan személyt válassz a végrehajtásra, akiben megbízol.
2017. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem szeretném, hogy eltemessenek, vagyis a válaszom az, hogy sehogy.

Azért ez biztosan meg fog történni, de a szertartás, a megemlékezés a túlélőknek fontos, aki már alulról szagolja az ibolyát annak bezzeg tök mindegy.

2017. júl. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Előző válaszokat olvasva azon töprengem,hogy van-e jelentősége a temetőnek,ha nincs koprosó. Úgy értem jobb,ha a hamvak mondjuk otthon vannak egy kis személyes sírban kertesház esetén,vagy kint a temetőben.
2017. júl. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
#2: Először is, a temetést valakinek intézni kell, hiszen pénzbe kerül. Ha a megbízott személy szótartó, akkor megbíz egy temetkezési vállalatot a hamvasztással, majd utána szórásos temetéssel. A hamvakat a temetkezési vállalat kapja vissza, a temetés időpontját és résztvevőit (azaz senkit) a megbízottal beszéli meg, és a vállalat tudja, hogy és hol kell az ilyesmit megtenni. Természetesen a költségeket aktuálisan kell (és lehet) tisztázni.
2017. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Semmi jajveszèkelès meg "kell ott fenn egy ország" a temetèsemen. Szomorú zenèk kizárva. A hozzátartozók által összedobott pár mondatban elbúcsúztatnak, utána felőlem lehet tor, egyenek, igyanak, beszèlgessenek. A sírhelyemre semmi csicsa, egyszerű kőtömbbel lefedve, virágot nem kèrek, èn megelègszek, ha nèha eszükbe jutok a szeretteimnem, bár nekem akkor már úgyis mindegy lesz.
2017. júl. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Dongaben ***** válasza:
100%
Királyi pompával, mint anno a Fáraókat... Amúgy...nem mindegy? Ha meghalok, vége az általam ismert világnak! Akkor kiderül, van-e másvilág. Ezen kár vitázni addig! (Azért...remélem, sokára lesz!) "Ateista vagyok! Hál' Istennek!"...:XD
2017. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Igazából tökmindegy.

Hamvasztás beleférhet, de akkor már akár el is szórhatnák a hamvaimat egy sírhantba, és vágott virágok meg koszorú helyett sokkal jobban nézne ki néhány virág beültetése erre a hantra, s ha valaki vissza is akar járni, az gondozhatja.

- Szertartás minek? Ha mégiscsak van Isten, akkor is éppen tökmindegy... nem sokat változtat rajta más bármi ténykedése... az én tetteim s gondolataimért egyedül én felelek.

- S ne felejtsük el az anyagi vonzatait... "Jó üzlet a halál", írta Rejtő is, de a temetési vállalkozóknak különösen. Láttam pár számlát, hihhetetlen, hogy mi összeget el nem kérnek a csipcsupp dolgokért, mint az urnát takaró kendő, vagy hogy pár métert vinni kell az urnát... meg a malomkeréknagy koszorúk, csak azért, mert a szokás úgy kívánja...

Ha örökül hagyok bármit is az esetleges utódaimnak, legkevésbé azt várom el, hogy ilyen hiábavalóságokra költsék, mint aranyozott selyemszalag (mintha attól jobban átjöhetne a már nem evilági lényem számára az utolsó üzenetük...), meg a giccses izék, egy kenetteljes pap, aki tök érdektelen dolgokat regél, meg kimagasztalja az általa még hallomásból sem hallott, soha sem létező jótetteimet... persze, van, aki nem fogad el pénzt, de akkor is illendő adni neki...

Ha valaki beszélni akar, beszéljen. Ha hallgatni, hallgasson. Hisz ezeknek is elrendelt idejük van, nemde? :)

Szóval nekem ez az egész temetősdi olyan álságos...

A kirendelt díszletembereket pont nem érdekli az elhunyt, teszik a protokolldolgukat, mint a menzán a konyhásnéni, max az néha kedves.

És az is röhej, hogy ilyen alkalmakkor bezzeg összejön a család, meg meg is beszéltetnek, hogy akkor innentől majd tarjuk a kapcsolatot... fenéket.

2017. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!