Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan magyarazzak a hivok?

Hogyan magyarazzak a hivok?

Figyelt kérdés
Hogyan magyarazzak a hivok azt h az ember ugy reagal a telre mint az allatok nagyresze (tobb alvas, hizekonysag) miert van hatassal az ember agyara a tel? Csokken a szerotoninszint, teli depresszio valamilyen foku megnyilvanulasa. Mint az allatok nagyresze szinten igy reagal a telre, pedig emberkent nincs okunk h ilyen reakciot valtson ki belolunk. "Isten" miert "teremtett" igy minket? Foleg h elmeletileg alapbol az edenkertbe lelettunk teremtve, akkor meg vegkepp nemlenne szukseg ilyen testi reakciokra.
2017. júl. 12. 21:16
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
0%
Miért kellene, hogy erre válaszuk legyen? Értelmes kérdéseket sem tudnak megválaszolni, nem még a baromságokat, amiknek semmi köze sincs a vallásukhoz.
2017. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Mivel ezis egyfajta bizonyitek, ami kizarja a teremtest, ehez pedig van koze a vallasuknak.
2017. júl. 12. 21:51
 3/43 anonim ***** válasza:
56%

Oh anyám.


Namármost a keresztények nem tagadják az evolúciót, kivéve a kreacionisták, akik szép számmál vannak az oldalon, és mindjárt a torkomnak ugranak majd, hogy én nem is vagyok igazi keresztény.

Szóval, én és még sok más keresztény úgy gondoljuk, hogy az evolúció igenis végbement, méghozzá Isten munkája által.

A bibliai teremtéstörténet pedig műfaját tekintve etiológia(világmagyarázat), tanmese szerű. Nagy valószínűséggel az írója sem szó szerint vette. Ettől persze Isten teremtette a vilagot, viszont a hat napos teremtés, és az ember "készen" teremtése nem így történt.


Ennek fényében pedig a kérdésed nem releváns.

2017. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
41%

Keresztény vagyok, úgy magyarázom, hogy így fejlődött ki az ember a hosszú évmilliók alatt.

Nem értem, mi is a kérdésed?


Próbálkozz mással, ez gyengére sikeredett.

2017. júl. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
23%
Egy kreacionista azzal válaszolná, hogy Isten módosította a jól bevált terveit ember teremtéséhez.
2017. júl. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Én nem alszok többet télen, és nem is ismerek senkit a környezetemből, aki így tenne. Vannak gyerekeim, akik még inkább természetesen viselkednek a felnőttekhez képest, és ők sem alszanak télen többet. A hízásra való hajlam oka szerintem egyszerű, mi legalábbis kevesebbet mozgunk télen, ilyenkor nyáron többet csavargunk, munka van a kertben, és több a zöldség gyümölcs. Ráadásul van december végén egy habzsi dőzsi ünnepek, ami nem tesz jót a súly fenntartásához. Én speciel nemhogy depressziós vagyok télen, de a kedvenc évszakom a tél, szeretem a ködöt, a hideget.


De hogy megfordítsam a dolgot, és huszárvágással azt mondom, igazad van, valóban depressziósok vagyunk télen, és hasonlóan viselkedünk mint az állatok legalábbis az évszakokra való reagálást tekintve, ez akár bizonyíthatná a teremtést, hiszen Isten nem az elmúlásra és a sötétbe teremtette az élővilágot, hanem a bőséges eledelre, a világosságra, és a békére. Ami nem ez, az minket, akárcsak az állatokat letaglózza. Tehát az elméleted pont annyira bizonyíték az evolúcióra, mint a teremtésre. Ahogy az előttem szólók is mondták már, ez a felvetésed szerintem is gyenge.

2017. júl. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Tárgyi tévedés,a felvetés!


A depresszió,és az alvásigény,elsósorban nem az évszakkal függ össze,hanem a napsütéses órák számával,de az sem hat ugyanúgy mindenkire.


A teremtés elméletével ez úgy magyarázható,hogy Isten nem teremtett villanyégőt,TV-t,ébresztőórát.Az elalvás idejét a sötétedés,s az ébredését a napfelkelte határozta meg.

2017. júl. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
37%

"Namármost a keresztények nem tagadják az evolúciót, kivéve a kreacionisták, akik szép számmál vannak az oldalon, és mindjárt a torkomnak ugranak majd, hogy én nem is vagyok igazi keresztény. "

Nem kell ehhez a torkodnak ugrani, ha én nyugodt maradok, akkor is álkeresztény vagy, és bizonyítod is:

"A bibliai teremtéstörténet pedig műfaját tekintve etiológia(világmagyarázat), tanmese szerű. Nagy valószínűséggel az írója sem szó szerint vette. Ettől persze Isten teremtette a vilagot, viszont a hat napos teremtés, és az ember "készen" teremtése nem így történt."

Ezzel hazugnak nevezted a Bibliát, következésképp nem lehetsz igazi keresztény

Te tuti Gabriel Tailor vagy, ő híresen álkeresztény

2017. júl. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
29%

44%-os, te már nem először esel nekem. Nem, nem Gabriel Tailor vagyok még mindig. :) És nem tartom hazugságnak a Bibliát. Úgyhogy kérlek, ne ítélkezz felettem. :)


"Amilyen ítélettel ti ítélkeztek, olyannal fognak majd fölöttetek is ítélkezni. Amilyen mértékkel mértek, olyannal fognak majd nektek is visszamérni."


Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged! :)

2017. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
8%

mar nem volt mas amibe belelehetett voln kotni azert talaltad ki ezt az uj dolgot?


orulok mert ebbe se tudtal belekotni es mivel nincs mas (...) sem ezrt mar az ateistak is tokeletesen egyetertenek Isten Szavaval

2017. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!