Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus Krisztus lenne az Atya...

Jézus Krisztus lenne az Atya Isten aki háromféle módon nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen a válaszokat!

2017. júl. 19. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Ő Szűz Mária, Cher és Orbán Viktor is egy személyben.
2017. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Normális válaszokat kérek! Nem olyan válaszokat aminek semmi köze sincs az adott kérdéshez.

Jelentettelek a Moderátoroknak!

2017. júl. 19. 20:00
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Már én is összezavarodtam, most ez nekem sem tiszta. Az biztos hogy Jézus isteni személy nekem legalábbis hiszen a benne van a Bibliában"én uram én IStenem". vagy ezt is írja a Szentírás "Jézus Krisztus mint Isten" "Ha Krisztust ezelőtt emberi módon ismertük most már nem úgy ismerjük"


Jézus számtalanszor utalt a szentháromság tanrehogy ő egy az Atyával "Én és az Atya egy vagyunk" "Aki engem látott az Atyát is látta"


Szóval választ nem adtam a kérdésedre bocsi :)

2017. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Semmi baj. Nagyon örülök a válaszodnak.
2017. júl. 19. 20:42
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

A válasz egyszerű és nehéz is egyszerre.


Annyiban egyszerű, hogy a Bibliából biztosan tudjuk, Jézus nem az Atya, hanem két különböző személy, két külön akarattal, stb... A Szentlélek pedig egy harmadik személy, szintén saját akarattal (az Atyától és Jézustól szármaik egyszerre, nem született és nem is teremtett személy, ha jobban érdekel, érdemes rákeresni neten).


Abból a szempontból nehezebb felfognunk emberi tudatunkkal, hogy ennek ellenére mind a három isteni személy ugyan azon egy Isten, lényegükben egyek.


Tehát a keresztény teológia helytelennek tartja a kérdésedben megfogalmaztott állítást.

2017. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%

Isten hármasságának megértéséhez alapvető dolog,hogy Isten NEM EMBER!

Emberi fogalmakba tuszkolni nem értelmes dolog.


Jézus,bár egynek mondta önmagát az Atyával,ez nem ugyanaz,mint az ember kettős személyisége.


Minden példa hamis valamilyen szinten,s az enyém is tökéletlen:


A magyar mesevilág 7 fejű sárkánya úgy 7 sárkány,mint egy.


Isten úgy egy,hogy 3 megnyilvánulása ismert számunkra.(Ata,Fiú,Szentlélek)

2017. júl. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a válaszokat.
2017. júl. 19. 21:23
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Úgy is felfogható, hogy az Úr Jézus az Isten megjelenése testben
2017. júl. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem Isten három megnyilvánulási formájából egyik Jézus, és egy másik az Atya, a harmadik meg ugye a Szentlélek.
2017. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szp72 ***** válasza:
2017. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!