Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi szükség van vallásokra?

Mi szükség van vallásokra?

Figyelt kérdés

Az,a Bibliát ismerő emberek számára nem kétséges,hogy az "igazság"felismerésének egyedül hiteles segítője a Szentlélek,s nem bármelyik vallás.Amikor valamely egyház megpróbálja kioktatni az embereket igazság tekintetében,gyakorlatilag Isten dolgába avatkozik bele.


Az viszont kétségtelen,hogy az "istenismeret alapjait",és az isteni szeretet gyakorlását jó,ha olyan szervezetek szervezik meg,mint a vallások.


Tudsz olyan funkcióját ezen kívül a vallásoknak,melyek létük alapját indokolják?

Mi a krisztusi tanításnak megfelelő létalapja a vallásoknak?



#szervezet #igazság #Szentlélek #vallások létalapja #isteni szeretet gyakorlása #vallás szervezet
2017. júl. 31. 18:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a vallások több esetben azért jöttek létre, mert az ember alapvető szellemi dolgokra magától is rá tud jönni (pl. Buddha, Kunfuciusz, stb.)


@5


""Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csak általam." Jn 14,6


Ezzel kategorikusan félresöpört minden vallást, tudományt, hipotézist...csak és kizárólag Ő általa ismerhető meg az igazság!!!"


Itt szellemi igazságról beszél Jézus, a tudományt nem söpörte félre. Attól még f=m*a működik. Kár volt belekeverni a tudományt... Amúgy egyetértek

2017. aug. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
A hit erősítése miatt. Az emberek közösöen , szervezetten gyakorolják, igazából önmagukat szugerálják ezzel. Ahol pedig az emberek szerveződnek,kellő számban, ott a manipuláció is megjelenik. Hiszen vírust is inkább olyan rendszerekre írnak, ami sok gépen van (eltekintve a célzott támadástól).
2017. aug. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
Igazából nem elemi szükséglet maga a vallás, van aki jól meg van nélküle, viszont van olyan ember, akinek szüksége van hasonló kapaszkodókra szóval ez egyénfüggő dolog!
2017. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Akik lepontozták "quovadis"5.hozzászólását,indokolják meg!Én teljesen helyesnek ítélem.
2017. aug. 1. 18:17
 15/25 A kérdező kommentje:

living witness(6.Hsz)


Hol találsz ilyet a Bibliában?


"...a nemzetek meghatározott ideje alatt vallások fognak kialakulni..."

2017. aug. 1. 18:20
 16/25 A kérdező kommentje:

9.Hsz!


Az emberek "lelki vezetése",az emberséges viselkedés,a lelkiismeret által,hit Istenben,és a Megváltóban nem a Szentlélek munkája?

2017. aug. 1. 18:27
 17/25 A kérdező kommentje:

10.Hsz!


Az igazságra vezetés,a Biblia szerint a Szentlélek dolga,s a felismeréseket meg lehet osztani eklézsiákban.Ahhoz nem szükséges "vallás szervezet".

2017. aug. 1. 18:30
 18/25 anonim ***** válasza:
Azért van többféle vallás, mert az embereknek különböző a felfogása. A vallások ugyan azt hirdetik, csak máshogy közelítik meg. A bibliát többféleképp is lehet értelmezni. És mindenki mást tart fontosnak belőle. Így mindenki azt a vallást választhatja, ami a szája ízének jobban megfelel. Mára hála istennek a vallások szépen megvannak egymás mellett.
2017. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:

szerintem a vallás lényege, (ha a vallást gyakorlókat vesszük alapul) hogy egy biztos menedék, egy ok amire lehet fogni a dolgokat amik velünk történnek, és nem kell elfogadni hogy az én hibám volt, hanem mondhatom azt hogy isten próbára tesz. ha valami rossz dolog történik az életünkben, egy szerettünk elvesztése, egyes embereknek talán könnyebb elfogadni ha hisznek abban hogy egy jobb világba kerültek és nem vesztették el csak ideig nem látják egymást.


másrészt ebből meg lehet élni papoknak meg egyéb embereknek.

mai világban ha sokan nem is ismerik be hogy hülyeségek az ezzel kapcsolatos dolgok (nem kell bizonyítani, bele kell gondolni hogy ostobaság) , szerintem csak az öregek hagyománya miatt hirdetik hogy ők hívők. a családomban az én szüleim, nagyszüleim is nehezen fogadnák ha tudnák úgy lettem bérmálkozó, hogy elintéztem hogy hittanra se kelljen bejárnom.

2017. aug. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Úgy látom,nem volt elég világos a kérdésem megfogalmazása!Így gondoltam:


Milyen alapvető emberi célokra,szükségletekre adnak kizárólagosan ,a vallásfelekezetek válasz-megoldást?


Vagy másként:

A vallásoknak milyen szolgáltatása szerez jogalapot,értelmet működésükhöz?

2017. aug. 3. 19:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!