Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény egyház miért...

A keresztény egyház miért tartja nagyobb bűnnek a házasság előtti testiséget a dohányzásnál meg az alkoholizásnál?

Figyelt kérdés
2017. aug. 5. 21:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Azt kellene megkérdezni, aki a tízparancsolatot írta.
2017. aug. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nincs ilyen, hogy kisebb, vagy nagyobb bűn. Bűnök vannak, mindenkinek más bűnei vannak, mindenkit más hoz kísértésbe. Van, akit a szexuális vágyai, valakit meg a karos szenvedélyek. Ja, és csak hogy tisztázzuk az elején, az alkoholfogyasztás nem bűn, kultúralt keretek között persze. A gond azzal van, amikor valaki csatakrészegre issza magát. Mert arra a kis időre örömet okoz az alkohol mámora, de aztán jön a másnap, a szenvedés. A mértéktelenség tiltása nem ellened, hanem épp érted van. Ha mértékkel iszol, jól érzed magad, és másnap sem fogsz szenvedni.

Ugyanez igaz a szexualitasra is. Nem vagyunk állatok, hogy amint ránk jön a kangörcs rámásszunk a párunkra. Keresztény szempontból fontos, hogy összekössük az életünket azzal, akit szeretünk, és egy életre kitartsunk mellette. Mert ideig óráig lehet, hogy élvezetet okoznak a házassagon kívüli nemi kapcsolatok, de később csak kiüresedést hagynak maguk után.

Szóval én a bűnöket nem kategorizálnám nagyság szerint, mert ez minden embernél más. Nekem például nem okoz gondot, hogy ne mérgezzem a testem cigarettával, de másnak komoly függősége van. Mindenki kűzd a saját bűneivel, és mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb, tehát feleslegesnek tartom a bűnök rangsorolását. A bűn az bűn, és kész.

2017. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
45%
Ráadásul beszél még az irigységről, önzésről, szeretetlenségről, gyűlöletről, mint olyan dolgok, amik miatt valaki nem fog belépni Isten országába.
2017. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
mért lett törölve egy válasz???
2017. aug. 5. 23:17
 5/26 anonim ***** válasza:
56%

V. Ne ölj!


Minden ember élete szent. Az egészség is Isten ajándéka. így kell őriznünk magunk és mások életét.


[link]


Ez alapján nem tartja nagyobb bűnnek.

2017. aug. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
hát ja de én még sosem hallottam senkit ,hogy erről beszélne
2017. aug. 6. 00:03
 7/26 anonim ***** válasza:
42%
Valószínűleg azért mert nem jártál hittanra. Egyébként rákeresel a tízparancsolatra és kiadja amit bemásoltam, szóval annyira nem nagy titok. Ha nem is keresed a választ, miért állítod tényként a kérdésben, hogy így van?
2017. aug. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!


Valami újat írtál!

Hol láttál te ilyen nevő egyházat,hogy"Keresztény Egyház"?


Én ismerek "Szabadkeresztény Gyülekezetet"Római Katolikust",és még néhány tucatot,de Keresztény Egyházat nem.


Krisztus ugyan alapított egy eklézsiát,amelybe követői tartoznak,de azok,a házasság előtti testiséget különbözőképpen ítélik meg,hisz mindenkinek mást jelent a"testiség".Némelyeknek az emberi formát,míg másoknak,csak a szexuális behatolást,a rendeltetésszerű helyre.


Dohányzás,alkoholizálás:

Mindegyik,Isten temploma rongálása,amely rendszerint hosszabb idő múltával fejti ki következményeit,mint a bibliai értelemben vett paráznaság.

2017. aug. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 követ62 ***** válasza:
43%

Az Ószövetségi időkben amikor a papok szolgálatba mentek akár a Szent sátorba, majd később a jeruzsálemi templomba, egyáltalán nem szabadott nekik alkoholos italt fogyasztaniuk. Szerintem, ha már akkor létezett volna a dohányzás azt sem lett volna szabad.


Mivel az Újszövetségben a saját testünk lett a Szentlélek az az Isten temploma úgy a "szolgálat" soha nem ér véget. Tehát folyamatosan "tisztán" (itt nem csak a napi fürdésre gondolok) kéne tartani. Mindentől amit a Biblia tisztátalannak mond.


Ez az egyik.

A másik dolgot már lett említve.


A gyilkosság bűn. Nem csak a másoké a magunké is. És mindegy, hogy lassan vagy gyorsan.

Napóleont arzénnal mérgezték, nem azonnal halt meg, de akkor is gyilkosság.

A dohány lassan öl az alkohol is. Ráadásul rengeteg pénzt elvesz az adófizetők zsebéből. Helyette ártatlan gyermekek gyógykezelésre fordíthatnák a pénzt, hogy pl. ne keljen a szülőknek eladosodniuk, hogy a gyerek minden kezelést megkaphasson.


(Ha jól látom itt már majdnem a lopás bűne is felmerülhet.)

Mindennek van ok-okozati összefüggése.


És itt kapcsolódik a következő.

Jézus kereszt halála által már az Ő tulajdonai vagyunk. Tehát nincs jogunk rongálni azt ami az Övé.

Egy pohár bor TÖBB MILLIÓ agysejtet pusztit el. Ami SOHA NEM TERMELŐDIK ÚJRA! Talán a dohányzás káros hatásait nem kell részletezem.

Mitől alakul ki a szív és érrendszeri betegség? Lehet rajta gondolkodni!


Az ember FOLYAMATOSAN rongálja, pusztítja, (meglopja) Isten tulajdonát.


Szépen kérek mindenkit olvassátok és járjatok utánna. Köszönöm.

2017. aug. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%

"Egy pohár bor TÖBB MILLIÓ agysejtet pusztit el. "


Egy pohar bor nemhogy nem pusztít el semennyi agysejtet, hanem számos jótékony hatása van.

[link]


Kis mértékben kifejezetten hasznos, csak a mértéktelen fogyasztasa nem egészséges.

2017. aug. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!